Mi 5S Plus şarj olmuyor

Kodla Büyü

buyey

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Selamün aleyküm arkadaşlar. (mi 5s plus) telefonum düştükten sonra hava sıcaklığı çok düşük uyarısı veriyor. sadece prizdeyken telefonu kullanabiliyorum. şarj %40 gösteriyor ama fişten çekince 2 dakika içinde kapanıyor.
sorun bataryada gibi geliyor ama emin olamadım. başından böyle bir durum geçen arkadaş var mı?

Şarj aletinizi değiştirmeyi deneyin. Özellikle kablosunu. Bir keresinde benim de öyle olmuştu. Kablo arızalanmış.

Şarj aletinizi değiştirmeyi deneyin. Özellikle kablosunu. Bir keresinde benim de öyle olmuştu. Kablo arızalanmış.
değiştirdim denedim hocam olmuyor. pil -28 derece olarak görünüyor. pil sipariş edip kendim değiştireyim diyorum arızanın bataryadan olduğuna emin olsam

Pilin sıcaklığını belirleyen ve telefona ileten termostatvari bir şey var bataryanın içinde. Çocuğumun kullandığı mi5 in bataryası şişmişti yeni batarya aldım taktım telefona -25 derece gösteriyor uyarı veriyor ve pil saniyeler içinde düşerek %0 a geliyordu. İade ettim başka bir batarya aldım orijinal diye. Bunda da +25 derece gösteriyor sürekli hiç değişmiyor ama şarjı iyi gidiyor o yüzden aldırış etmedim. -25/30 sorununu çözmek için YouTube'da videolar vardı pilin içini açıp lehim falan yapıyorlar ama riskli iş bence.

Alıntı
https://forum.miuiturkiye.net/konu/pil-sicakligi-cok-dusuk-hatasi.27579/

Pilin sıcaklığını belirleyen ve telefona ileten termostatvari bir şey var bataryanın içinde. Çocuğumun kullandığı mi5 in bataryası şişmişti yeni batarya aldım taktım telefona -25 derece gösteriyor uyarı veriyor ve pil saniyeler içinde düşerek %0 a geliyordu. İade ettim başka bir batarya aldım orijinal diye. Bunda da +25 derece gösteriyor sürekli hiç değişmiyor ama şarjı iyi gidiyor o yüzden aldırış etmedim. -25/30 sorununu çözmek için YouTube'da videolar vardı pilin içini açıp lehim falan yapıyorlar ama riskli iş bence.

Alıntı
https://forum.miuiturkiye.net/konu/pil-sicakligi-cok-dusuk-hatasi.27579/
hocam bende deji batarya almayı düşünüyorum. sizde aynı problemi yaşadınız mı?

Geri