Microsoft Öğretmenler Günü Etkinliği

Kodla Büyü

compteach06

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Microsoft Öğretmenler Günü Etkinliği
26 Kasım 2016, 13.00 - 16.00

Point Hotel Barbaros
Esentepe Yıldız Posta Cad. No:29 Şişli / İstanbul

Değerli Öğretmenlerimiz,
Microsoft Türkiye Eğitim ekibi bu anlamlı günü bizlerle birlikte kutlayarak değerlendireceğiniz için şimdiden teşekkür ederiz. Siz değerli eğitmenlerimizle birlikte Microsoft'un Yenilikçi Öğretmen Programı, Microsoft Eğitmen Ağı'mızdaki çevrimiçi mesleki gelişim zengin kütüphanemizi, Harikalar Yaratan Öğretmenler Yarışmamızın ikinci yılında sizleri bekleyen süprizleri, dünyanın eğitmenlere yönelik gerçekleştirilen en büyük eğitim konferanslarından biri olan Microsoft E2 Global Educator Forum'unun bu yıl Soel'de gerçekleşecek bacağına dair detayları, akademisyenlerimize yönelik akıllı ve etkin Azure bulut servislerimiz ve Minecraft: Eğitim sürümüyle ilginç demolar gibi pek çok yenilik ve güncellemelerle, dopdolu bir programla bu özel günde karışınızdayız. Sizi aramızda görme ihtimaliyle heyecanlıyız ve şimdiden değerli katılımınız için müteşekkiriz.

Program Akışı

13:00 – 13:15
Açılış – Kürşat Günenç
13:15 – 13:45 Harikalar Yaratan Öğretmenler Yarışması – Eyyüphan Keskin
13:45 – 14:00 Kahve Molası
14:00 – 14:30 Azure Eğitim Merkezi – Ozan Gündüz
14:30 – 15:15 Kodlayarak Öğreniyoruz: Minecraft Eğitim Sürümü
Eyyüphan Keskin ve Özel İzmir Amerikan Koleji & Bahçeşehir Kolejleri

15:15 – 15:45 Windows 10 ile Eğitime Yeni Bir Pencere Açın
Alper Şahin ve Özel Vizyon Koleji
15:45 – 16:00 Kahve Molası
16:00 – 16.30
Office 365 ile Eğitim İçeriği Tasarımı ve Sınıf Yönetimi
Oray Erkuş ve Özel Alev Okulları
16:30 – 17:00 Microsoft Eğitmen Ağı & E2 Global Eğitmen Forumu
Eyyüphan Keskin ve YeniDoğu Okulları

İstanbul da olup gitmek isteyeceğim bir etkinlik. Özellikle Minecraftın eğitimde kullanılması geleceğe dair ümitli olmamı sağlıyor. Eğitsel oyun konusunda yaşanan kısırlık için harika bir örnek.

İstanbuldakilerin işi çoktur. İş güç kolay değil işleri. Bir sürü böyle etkinlik oluyor, hepsine nasıl yetişsinler :p :p :p
Bahçe hortumundan daha önemli olduğu gönderi/yorum sayısından da anlaşılmıyor mu :p

Hocam bu konuda sizden birşey rica edebilir miyim. Şimdi ben minecraft education edition sürümünü indirdim kurdum. Örnek ders içerikleride indirdim(geomety word örneğin) oyunu açtım. Üyelik istiyor. Üye oluyorum student yada busines hesap istiyor. Bir türlü geçemedim o kısmı. Eğer sizin böyle bir üyelik hesabınız varsa sadece bir günlüğüne benimle paylaşabilir misiniz. örnek dersi inceleyip ödev yapcam. Teşekkür ederim.

yakopasa' Alıntı:
Hocam bu konuda sizden birşey rica edebilir miyim. Şimdi ben minecraft education edition sürümünü indirdim kurdum. Örnek ders içerikleride indirdim(geomety word örneğin) oyunu açtım. Üyelik istiyor. Üye oluyorum student yada busines hesap istiyor. Bir türlü geçemedim o kısmı. Eğer sizin böyle bir üyelik hesabınız varsa sadece bir günlüğüne benimle paylaşabilir misiniz. örnek dersi inceleyip ödev yapcam. Teşekkür ederim.
Hocam okulun mail adresiyle eğitici olarak kurdum fakat ücret olarak yıllık 15 lira isteyince devam etmedim. Çünkü kullanabileceğim bir laboratuarım yok. Deneme versiyonunu bi deneyin isterseniz.

compteach06' Alıntı:
yakopasa' Alıntı:
Hocam okulun mail adresiyle eğitici olarak kurdum fakat ücret olarak yıllık 15 lira isteyince devam etmedim. Çünkü kullanabileceğim bir laboratuarım yok. Deneme versiyonunu bi deneyin isterseniz.

Hocam 15 tl vermeyede razıyım ama onu bile nasıl yapacağımı anlamadım. :D zaten indirdiğim deneme versiyonu sanırım çünkü bi arkadaşım rastgele xxx.xxltd@onmicrosoft.com şeklinde bi adres girmiş oyuna ve oyuna girebilmiş ama 15 kullanım hakkı vermiş 15 kere giriş yaptıktan sonra hesabı kabul etmemiş artık. okulunuzun mail adres @meb.gov.tr olarak mı geçiyor yoksa k12 mi

Geri