microsoft teams yardım

Kodla Büyü
Hocam destek kısmına mesaj yaz. 3-4 güne dönüyorlar. 500000 lisans verdiler. Doğrulama filanda yapmadım. Lisans satın alma yaptırıyorlar eğitim kurumu olduğun için ücret 0,00 tl oluyor.
Ama net bir konuyu söyleyim zoom kullananlara teams zor geliyor.
Hmm iyiymiş hocam. Ben destek kaydı açtım geçen hafta aslında ama 3-4 gün sonra anca temsilci atandı öyle bekliyor. Herhangi bir geri dönüş yapmadılar. Bekleyeyim bakalım o zaman.

Zoomdan sonra geçiş konusunda aynı tereddütleri yaşıyorum, umarım boşuna uğraşmıyorumdur

Admin.microsoft panelimde programında öğrencileri kaydettikten sonra öğrenci hesabı ile giriş yapın dedim,iki adımlı doğrulama ekranı geldi,sizdede aynımı bunu nasıl asabiliriz arkadaşlar

Son düzenleme:
Admin.microsoft panelimde programında öğrencileri kaydettikten sonra öğrenci hesabı ile giriş yapın dedim,iki adımlı doğrulama ekranı geldi,sizdede aynımı bunu nasıl asabiliriz arkadaşlar
Azure Active Directory de yönetici hesabı ile oçurum açın. sol menüde özellikler var.özelliklerin altında güvenlik varsayılanlarını yönet-Güvenlik varsayılanlarını etkinleştir-HAYIR seçili olursa iki adımlı doğrulama olmadan giriş yapar öğrenciler.

Arkadaşlar Microsoft teams’te yada bildiğiniz başka bir uygulamada bütün öğrenciler öğretmeni görecek, öğretmen bütün öğrencileri görecek ancak öğrenciler birbirlerini görmeyecek yada sesini duymayacak sanki özel dersmiş gibi.

Azure Active Directory de yönetici hesabı ile oçurum açın. sol menüde özellikler var.özelliklerin altında güvenlik varsayılanlarını yönet-Güvenlik varsayılanlarını etkinleştir-HAYIR seçili olursa iki adımlı doğrulama olmadan giriş yapar öğrenciler.
tesekkürler hocam

Arkadaşlar Microsoft tarafından arandım ve olayın aslı çözüldü.

Meğer Faturalama > Ürünleriniz menüsünden iki abonelik için de Abonelik Satın Al yapmak gerekiyormuş.

Sonraki adımda adres ve kredi kartı numaranızı istiyor fakat meblağ 0,00 TL oluyor, kartınızdan herhangi bir para çekilmiyor.

Şimdi toplam 1.500.000 adet lisansımız oldu :D

Screenshot_1.png

Screenshot_3.png

Arkadaşlar teams den biraz bahseder misiniz? Öğrenciler kullanci adı ve şifre ile mi ders katılıyor ?başkasının yerine derse girebilirler mi ? Derslere giriş için link mi atılıyor? Dışarıdan derse kaçak girisler mümkün mü ? Öğrencinin kamera ve ses ayarları açılmayacak şekilde yapılabiliyor mu ?
Bilgi verirseniz sevinirim . Boşuna uğraşmak istemiyorum.

Arkadaşlar teams den biraz bahseder misiniz? Öğrenciler kullanci adı ve şifre ile mi ders katılıyor ?başkasının yerine derse girebilirler mi ? Derslere giriş için link mi atılıyor? Dışarıdan derse kaçak girisler mümkün mü ? Öğrencinin kamera ve ses ayarları açılmayacak şekilde yapılabiliyor mu ?

Hocam, bence çok kolay bir program sadece planlanan derse girişte 1 kez donma sorunu yaşadım o kadar . Zoom göre daha güvenli. Ama birçok öğretmenden duyduğum zoomdan sonra beğenmiyorlar ve zor geliyor.
Eğer okulunuz problemli değilse ve zoomda öğrenciler sıkıntı çıkarmıyorsa zoomla devam et. Ama endişelerin varsa teams geç.

Hocam, bence çok kolay bir program sadece planlanan derse girişte 1 kez donma sorunu yaşadım o kadar . Zoom göre daha güvenli. Ama birçok öğretmenden duyduğum zoomdan sonra beğenmiyorlar ve zor geliyor.
Eğer okulunuz problemli değilse ve zoomda öğrenciler sıkıntı çıkarmıyorsa zoomla devam et. Ama endişelerin varsa teams geç.
Teşekkürler hocam

@Parhelion hocam hayırlı olsun biz kredi kartı girmemiştik değiştirmişler demek ki, 5000 falan derken Microsoft sebil gibi vermiş ne varsa :)

Hocam öğrencilerinize kendi belirlediğiniz etki alanına göre bir kullanıcı adı ve parola veriyorsunuz onunla giriş yapıyorlar. Kullanıcı adını ve parolasını vermezse başkası giremez. Link atma yok, ekip adı verilen sınıfları oluşturuyorsunuz herkes kendi sınıfını görüyor. O sınıf için başlatılan anlık dersi görüyor katıl düğmesine basıyor sadece ya da takvimden dersleri görüp zamanı geldiğinde katılıyor. Öğrencilerin kamera ve mikrofon kullanımı kontrol edilebiliyor.

Zoom direk video konferans programı, teams ise içinde bu özelliği barındıran bir nevi EBA ortamı sunuyor. Haliyle daha hantal kalıyor. RAM kullanımı fazla, donanım yetersizse eziyet haline gelebiliyor. Microsoftun programı olduğu için windows a direk etkileri var ve insanı uğraştırabiliyor. Mesela zoom kullanırken karşı tarafa sesim bangır bangır giderken teams sesimin şiddetine göre mikrofon düzeyini kısıyor, müdahale etmemesi için windows ayarları var ama yapsan da etki etmiyor. Yabancı forumlarda milletin bir küfretmediği kalmış. Sorunlarla ilgili çok fazla yerel kaynak yok. Sıkıntı olmazsa güzel ama bir kişi yaşamasa diğeri yaşıyor mutlaka.

Ya da yukarıda hocamızın bahsettiği iki adımlı doğrulama ayarını değiştirmek için azure servisine gidiyorsun, azure, delve, exchange vs. bir sorunun çözümü için farklı servisler arasında dolaştırabiliyor.

Zoomda olan paylaşım ekranı üzerine çizim yapma özelliği teamste yok, bilgisayarda fatih kalem, mobilde çizim programlarını kullanıyorsun, ki bu bile başlı başına bir ek çaba gerektiriyor.

@robotikarduino hocama katılıyorum, çalışan sisteminiz varsa zoomla devam etmek en iyisi. Hele sorunlu veya yaş ortalaması yüksek bir öğretmen grubu varsa iki kere düşünmek lazım.

Arkadaşlar herkese günaydın Microsoft Teams işini yapmaya çalışıyorum fakat bir türlü muaffak olamadım. Resimdeki gibi yönetim paneline gitmek istediğimde uyarı laıyorum.

Ekli dosyalar

• 2020-10-17_09-36-55.jpg
    2020-10-17_09-36-55.jpg
    52.2 KB · Görüntüleme: 52
Arkadaşlar herkese günaydın Microsoft Teams işini yapmaya çalışıyorum fakat bir türlü muaffak olamadım. Resimdeki gibi yönetim paneline gitmek istediğimde uyarı laıyorum.

hocam meb ftp alanına dosya yüklemeye izin vermiyor. isim tescil, natro gibi yerlerden okuladi.k12.tr şeklinde domain almanız daha hızlı çözüm sağlar size

Hocam destekten mesaj yazın. Size geri dönüyorlar bana 3 günde döndüler bir haftadada donebiliyorlar. Sonra satın alma işlemi yapıyorsunuz. Eğitim kurumu olduğunuz için 0,00 tl ödüyorsunuz. Kredi kartı bilgisi filan girmeniz gerekiyor.
Üyelik için başvuruda bulunurken okul kurum kodlu mail adresi değil. onmicrosoft.com uzantılı mail kullanılıyor

Biz okulda meeting den vaz geçtik zoom a geçiş yaptık onda bile sabit id olayını öğretmenler anlayamadı , kendileri de sabit id ile derse girmeye çalışıyorlar ders açılmıyor diye arıyorlar ‍♀️ İnşallah akıl sağlığımızı kaybetmeyiz bu süreçte ...

Ben daha önce öğrencileri ekledim.ama şimdi mesela 6 sınıf öğrencilerini hazırlık dosyasına eklyrum,upload dosyasından değerleri yapıştır ditorum,teams kopyalarken hata veriyor, virgülleri ve 16 sütuna dikkat edin diye,nasıl yapılacağını tekrar anlatır mısınizbyada dosyayı kontrol eder misiniz?

Hocam hala neden uğraşıyorsunuz harici ders geldikten sonra öğretmenler istemezki.

Kurumsal e-posta, sınırsız depolama alanı, classroom, vs.
Hocam bizim öğretmenler son 2 haftadır denedi ve zoom uygulamasının daha kolay olduğunu görünce bırakmak istedi.ayrica laptoplar için 4 GB ram istiyor güzel çalışması icin,siz bilirsiniz,destek.bolumunden yardım alabikirsiniz

Geri