Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği Taslağı

Kodla Büyü

isikayhan

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği Taslağı

http://ikgm.meb.gov.tr/www/mill-egi...i-toplama-modulu-hakkinda-aciklama/icerik/789

Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği taslağı hazırlanarak paydaşların görüşleri alınmak üzere Bakanlığımızın veri toplama modülünde yayınlanmıştır.

Amacımız, paydaşlardan gelen görüş ve önerileri de dikkate almak suretiyle taslağa son şeklini vermektir. Bu anlamda, taslakta yer alan düzenlemelerle ilgili farklı görüşlere yönelik mutlaka öneri de getirilmesi, amacımızın karşılanması açısından önem arz etmektedir.

Şeffaf bir yönetim anlayışıyla paydaşların görüşleri almak üzere düzenlemenin, muhatapların lehine olabilecek tüm hususları içerecek şekilde oluşturulmasına özen gösterilmektedir. Bakanlığımızın veri toplama modülünde yayınlanan Yönetmelik taslağının son şekli, üst hukuk normlarına aykırı olmamak ve eğitim öğretim hizmetlerinde aksamaya yol açmayacak şekilde olması kaydıyla, alınan görüş ve öneriler de değerlendirilecektir.

Taslak: https://veri.meb.gov.tr/indirilecek/dosya.rar

Görüş Formu: https://veri.meb.gov.tr/FormaGit.aspx?983

Aman sözlü sınavda 60 şartını koyup gerekli elemeleri yapın. Yoksa Allah korusun sıkıntı olur.

Kurumlarda liyakat her zaman önemli olmuştur. Bakanlığımızın hukuku şahanesinden hiç bir vaki şüphemiz olmamıştır....
Yersen.

Ek 1 puanim 17 idi. Mulakatta 43 verdiler. Bana Atatürk ün tarih öğretmenini ve daha çok ayrıntılı sorular sordular. Egitim birsenli ek 1 puani 5 6 olan arkadaslara N harfi hangi yönü gösterir diye sorular sordular. Ben bu arada egitim senliyim.Liyakata baya önem veriyorlar

İdareci olup, devam etmek isteyenlere farklı bir sınav yapılmalı bence
Mesela ek ders hesabı, tefbis mebbis kbs e-okul vb şeylerle ilgi sorular da olmalı

Bu ortaya çıkan taslak! aynen yönetmelik olarak çıkacağı kanaatindeyim. Eğer görüşlere önem verilseydi dersimzin hali şimdiki gibi olmazdı. Adı seffaf! olsun diye soruyorlar hiiç bir şekilde değişikliğe uğramayacağını düşünüyorum. Bundan dolayı da çok görüş bildirmeye grek yok

müdür yardımcılığından sırf egoist ve müdür veya müdür yardımcısı olunca bir tarafları şişenler yüzünden istifa ettim.
idareci demek idare eden ortamı genişleten çalışma ortamını ferahlatan demektir.egosunu yarım yamalak bildiği yönetmelikleri kendine göre yorumlayarak öğretmenleri ve öğrencileri kurduğu korku imparatorluğu çerçevesinde yönetmeye çalışmak demek değildir.Ne yazıktır ki son yıllarda atanan birçok müdür ve müdür yardımcısı aynen böyle......

müdür yardımcılığından sırf egoist ve müdür veya müdür yardımcısı olunca bir tarafları şişenler yüzünden istifa ettim.
idareci demek idare eden ortamı genişleten çalışma ortamını ferahlatan demektir.egosunu yarım yamalak bildiği yönetmelikleri kendine göre yorumlayarak öğretmenleri ve öğrencileri kurduğu korku imparatorluğu çerçevesinde yönetmeye çalışmak demek değildir.Ne yazıktır ki son yıllarda atanan birçok müdür ve müdür yardımcısı aynen böyle......
+1

Geri