Milli Eğitim Bakanlığı'nda 15 Bin 200 Personel Açığa Alındı

Kodla Büyü

bidene

Süper Üye
Süper Üye
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında görev yapan FETÖ ile irtibatlı kamu personeline yönelik olarak kapsamlı bir çalışma yürütülmektedir. Bugün itibarıyla, Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında görev yapan 15 bin 200 kamu personeli açığa alınmış, bu kişiler hakkında soruşturma başlatılmıştır." denildi.

bunlar memurdur bence. daha öğretmenlere başlamamışlardır. çünkü öğretmen sayısı daha fazladır diye tahmin ediyorum.

daha fazla vardır hakkaniyetli bir araştırma sonucunda tüm paralel yapıya hizmet eden hainler ülkeden vatandaşlıktan defedilmeli yoksa bunlar ilk fırsatta tekrar aynı alçaklığı yaparlar.

Bunlar sadece idari kadrolardakilerdir. Öğretmenlerde sadece kendi sendika üyelerini bundan fazladır. Eğitek gibi kurumların her kademesine yıllardır kadrolaştılar.Gün hesap günüdür.Allah bu tür hainlerden hepimizi korusun.

Benim tek endişem kurunun yanında yaş yanmasın. Masum iyi niyetli insanlar iyi ayıklanmalı. Bu arada görevden uzaklaştırılanlara haber ulaştırıldı mı?

Bunların kim olduğu önceden belirlenmiştir. Bir günlük iş değil. Bence cemaat okullarını da kapatacaklar.

ragyu' Alıntı:
bunlar memurdur bence. daha öğretmenlere başlamamışlardır. çünkü öğretmen sayısı daha fazladır diye tahmin ediyorum.

Haberlerde 15.000 inin öğretmen 200 ünün memür olduğunu söylediler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bunun bir başlangıç olduğunu düşünüyorum.Bence en az bunun 10 katı kadar daha açığa alınma olacaktır.

inşallah kurunun yanında yaş yanmaz.

ben hayatımın 1 gününde dahi bunların dershanesine gitmedim, okullarında okumadım, evlerinde kalmadım, sendikalarına üye olmadım, zaman gazetesi vb. yayınların yanından geçmedim.

kısacası benim icin 10 senedir bunlar cemaat değil çete olduğu icin hep uzak durdum nefret ettim.

bunlara rağmen endişe duyuyorum cünkü siyasi olarak hic kimsenin yanında yer almamıs birisiyim.

pointer' Alıntı:
ben hayatımın 1 gününde dahi bunların dershanesine gitmedim, okullarında okumadım, evlerinde kalmadım, sendikalarına üye olmadım, zaman gazetesi vb. yayınların yanından geçmedim.
hocam bu dediklerini de zaten açığa alsalar yada soruşturma açsalar burada fetöye sövenlerin yarısından çoğu ilk sırada gider.
haa bir de türkçe olimpiyatları için para toplayanları, para verenleri de eklemek lazım listeye :)

bidene' Alıntı:
pointer' Alıntı:
hocam bu dediklerini de zaten açığa alsalar yada soruşturma açsalar burada fetöye sövenlerin yarısından çoğu ilk sırada gider.
haa bir de türkçe olimpiyatları için para toplayanları, para verenleri de eklemek lazım listeye :)
bunlar öyle çeteki zamanın da herkese değdiler. Kimisi makrubelerini yedi kimisi derhanelerine gitti kimisi evlerinde kaldı..Ama bunlarla bağlantısını kesen çok kişi var,özellikle devletin bunların üzerine gitmesine rağmen ,bu terör örgütü demesine rağmen hala ısrarlı bi şekilde devam ettiyse geçmiş olsun 8)

valla hocam mustafa balbay hikmet çetinkaya senelerce söyledi nasıl yapılandıklarını. az daha devlet elden gidiyordu. ancak son ana kadar kimse umursamadı. hatta ergenekon balyozda laf eden yanıyordu. bence bunlara göz yumanlarda kabahatli

aynenbadi' Alıntı:
bidene' Alıntı:
pointer' Alıntı:
bunlar öyle çeteki zamanın da herkese değdiler. Kimisi makrubelerini yedi kimisi derhanelerine gitti kimisi evlerinde kaldı..Ama bunlarla bağlantısını kesen çok kişi var,özellikle devletin bunların üzerine gitmesine rağmen ,bu terör örgütü demesine rağmen hala ısrarlı bi şekilde devam ettiyse geçmiş olsun 8)

ben hicbirini yapmadım valla o konuda alnım acık

Koyu fetocu olduğunu bildiğim öğretmenler ellerinde bayrak demokrasiyi kurtarmaya gittiler. Bu arada FETTULLAH GÜLEN HOCA EFENDİLERİNE yıllar önce feto dedim diye bana demediklerini bırakmayanlara çok selam.

Telaş etmenize hiç gerek yok.
Anadolu'da güzel bir laf var:
Abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olmaz.
Olay bu kadar basit. Bazı isimlerle gönül bağınız, iletişiminiz, ilişkiniz olabilir. Bu ülkenin savcısı, hakimi soruşturmasını yapar, kararını verir, masumsa masumiyetini açıklar, şüpheliyse mahkemeye zaten sevk eder. Bu paniğiniz niye? Hiç korkmayın, hiç telaş etmeyin.

Bu yapıyla Hükümette dahil ülkenin yarısından fazlası yıllardır bir şekilde temas halindeydi. Hemen herkesin bir yakını eşi dostu akrabası da bu yapıda yer aldı..
Şimdi milat ne, neyi referans alıp hangi tarihten itibaren temizlik yapılacak..? 3 yıl önceye gidilecekse bu açığa alınan rakamlar devede kulak kalır.. :D

hocam bütün yaptıklarını bildikleri halde inat edip israrla devam edenlerin üzerine gidilir heralde,büyük başların çoğu gizlemişti kendini inatla bişey yapıp hala açık açık destek verenler kendilerine yazık etti...Allah Hakka yardım etsin

ordinaryus' Alıntı:
Bu yapıyla Hükümette dahil ülkenin yarısından fazlası yıllardır bir şekilde temas halindeydi. Hemen herkesin bir yakını eşi dostu akrabası da bu yapıda yer aldı..
Şimdi milat ne, neyi referans alıp hangi tarihten itibaren temizlik yapılacak..? 3 yıl önceye gidilecekse bu açığa alınan rakamlar devede kulak kalır.. :D

zaten talimat gelmiş "inlerine girin, tüm ilişkili olanları inceleyin, hiçbirine acımayın ammaa 3-4 sene öncesine bakmayın" diye :)

şaka bir yana inşallah gerçek suçlular, bu kadar masum insanın ölmesine sebep olanlar en ağır cezaları alırlar.

fetö okullarından çocuklarının kaydını alan bir yakınım devlet okuluna kaydettiği çocuklarına o okulda bulunan fetö öğretmenlerinin (2 bayan) çocuklarına neredeyse dövmeye varacak kadar sıkıntı çektirdiğini bugün açıklanan listede o iki öğretmeninde olduğunu söyledi.

başka bir konu: okulumuzun gurubundan sürekli mesajlaşıyoruz arkadaşlarla. ilk günden beri sürekli online günde yüzlerce mesaj. ancak okulumuzdaki cemaatçi arkadaşlardan bir nokta dahi olsa hiçbir ses yok.

http://www.memurlar.net/haber/597535/

2. Özel maksatla kamunun telaş ve heyecanını doğuracak şekilde asılsız, mübalağalı havadis ve haber yayan veya nakledenler, fiilleri başka bir suç oluştursa bile ayrıca üç aydan bir yıla kadar hapis ve beşbin liradan az olmamak üzere ağır para cezasıyla cezalandırılırlar. Eğer fiil, fail tarafından bir yabancı ile anlaşma sonucu işlenmiş ise hapis cezası bir yıldan ve ağır para cezası otuzbin liradan aşağı olamaz. Bu suçlar basın ve yayın organları vasıtasıyla işlenirse fail ve mesulleri hakkında verilecek cezalar bir misli artırılarak hükmolunur

Geri