Milli Eğitim Bakanlığında Adalet Kavramı Var Mı?

Kodla Büyü
Diyanet personeline yapılan ankette kurumda adalet olduğuna inanan oranı %15 olmuş http://www.memurlar.net/haber/327188.
Tüm meb personeline uygulansa oran kaç çıkacak merak ediyorum.
Adalet galiba bir bayan ismiydi. Meb personelinde de bir kaç tane vardır.

valla iktidar iyi çalışıyodur kötü çalışıyodur ama kurumlarda sıkıntılar büyük ve enbüyük sıkıntı bizim kurumda. Diyanetle ilgili yapılan anket bile diyanetin başkanını üzzmüş daha da bişey demiyorum yani.

adamı olan, torpili olan her kurumda herkesin önüne geçebiliyor. Ülkede adalet yok ki meb de olsun.

bende evet dedim. yeri zamanı gelince çok güzel yerlere geleceğim. adalet varmış gibi görünsün. :) dayısı olanlar çıksın meydana

hepimizin gideceği yer toprak

Ekli dosyalar

• ramiz-dayi.jpg
    ramiz-dayi.jpg
    24 KB · Görüntüleme: 862
Yeğen eğer birisi seni aldatmışsa bu onun suçudur. Eğer o kişi seni pek çok kere aldatmışsa bu senin suçundur.

adalet meslek liseleri var..

adalet bu dünyada yok.. öteki dünyada da müthiş bir adalet var.. sabırsızlıkla bekliyorum..

Bu forumda bile adalet var diyecek kişiler vardır merak etmeyin. Onlar EVETçilerin ve alkışçıların başta gideni. Ne olursa olsun ağızlarından tek cümle dökülür. "Padişahım çok yaşaaa!"

Milli Eğitimde Adaletin "A" sı,Eğitimin "E" si ve Mantığın "M" si aranmaz

ben görmedim, var mı??

bu arada bugün okulda da bu konuyu tartıştık.. ebs'li arkadaşların da adalet olmadığını düşünüyor olmasını oldukça garipsedim.. meb'de torpilciliği körükleyen, koskoca bakanlığı adeta aile kurumuna dönüştürenlerin çıkıp da adalet yok demesi oldukça tutarsız.. ilçelerde ödül alan öğretmenlerin, görevlendirme çalışan şube müdürlerinin ve idarecilerin büyük bir çoğunluğunun neden ebs'li olduğunu sorduğumda şöyle cevaplar aldım:

-ebs'li öğretmenlerin büyük özverilerde bulunarak çok çalıştıkları....

-şube müdürlerinin ve idarecilerin ise sonradan sendikaya katıldıkları....

görünen köy kılavuz istemez dedim ve ben yemedim.. siz yediniz mi?

tabiki yok.. hele diyanette adaletin A sı yok. lise mezunu ile ilahiyat mezunu aynı yerde öğreticilik yapıyor maaşları aynı.. ünvanları yanı.. hatta ihl mezunları ilahiyat mezunlarından daha öncelikli.çoğu şehir merkezlerin de çalışıyor. tanıdığı olmayan ilahiyatçılar ise köylerde.. puan sistemi vs. hiç bir şey yok. Mezuniyet, kpss puanı da yok. önceden ücretli çalışmış olman yetiyor.
Meb bence adaletsizlik te 2.sırada yer alıyor. diyanet 1.sırada.

zilal' Alıntı:
tabiki yok.. hele diyanette adaletin A sı yok. lise mezunu ile ilahiyat mezunu aynı yerde öğreticilik yapıyor maaşları aynı.. ünvanları yanı.. hatta ihl mezunları ilahiyat mezunlarından daha öncelikli.çoğu şehir merkezlerin de çalışıyor. tanıdığı olmayan ilahiyatçılar ise köylerde.. puan sistemi vs. hiç bir şey yok. Mezuniyet, kpss puanı da yok. önceden ücretli çalışmış olman yetiyor.
Meb bence adaletsizlik te 2.sırada yer alıyor. diyanet 1.sırada.

katılıyorum..

sözleşmeden kendi puanıyla kadroya geçipte (misal ben), khk ile geçenlerle aynı hakları alamamak gibi bir durum söz konusuysa yaklaşık 1,5 senedir hala adalet yok bu kurumda...

Geri