Milli Eğitim Kurumsal Sosyal Medya Kılavuzu

Kodla Büyü

yenersonmez

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Milli Eğitim Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından hazırlanan Kurumsal Sosyal Medya Kullanım Kılavuzu yayımlandı.

Siyasi parti, dernek, oluşum ve diğer tüzel kimlik taşıyan kurum, kuruluş ve kişisel hesaplarının takibi yapılmaz.
Paylaşılacak fotoğraf, ses, görüntü vb. içerikler belirlenirken “Sosyal Medya Yönetiminde Bağlayıcı Temel Mevzuat Hükümleri” başlığı altındaki mevzuat hükümleri dikkate alınır.
Yapılacak her türlü paylaşım ve etkileşim, birim/ kurum amirinin yazılı veya sözlü onayı doğrultusunda gerçekleştirilir.
Resmî yazılar ile gizli veya gizlilik dereceli içerikler, hassas bilgi ve belgeler sosyal medyada paylaşılmaz. Kişisel, siyasi, etnik, inanç ve değerleri etkileyecek olumlu/olumsuz hiçbir paylaşım yapılmaz.
Paylaşımlarda, kişisel verilerin korunmasına ve özel yaşamın mahremiyetine önem verilir.
Her türlü program, etkinlik vb. paylaşımı için katılımcılar arasındaki en üst makamın paylaşımı beklenir, öncelikli paylaşım ihtiyacı hâlinde katılımcılar arasındaki en üst makamın onayı alınarak paylaşım yapılır.

Ekli dosyalar

• 12123508_Sosyal_Medya_KYlavuzu.pdf
    6.7 MB · Görüntüleme: 95
Bizim müdür 3 senedir başımın etini yiyordu sosyal medya hesabı açalım diye. Yasal dayanağı olmadığını hiçbir sorumluluk kabul etmediğimi söyleyerek direniyordum. Artık zafer edasıyla tebliğ eder bunu bana. Ne diyelim mübarek olsun

Geri