Mining Hakkında Ne Düşünüyorsunuz

Kodla Büyü

nightwalker99

Site Gezgini
Merhaba arakadaşlar. Mining hakkında ne düşünüyorsunuz. Kripto paranın geleceği nedir. Mining Rig kurulumu yapmak sizce mantıklı mı. Etrafımdan aldığım duyumlarda bu işten gerçekten iyi gelir elde edenler var. Ama tamamen sanal bir paranın akıbetini kestirmek bana zor geliyor. 15-20 bin tl lik bir yatırım ile Rig kurmak mantıklı mı. Fikirleriniz nelerdir

Tamamen hakim olmadan herhangi bir işe girmemenizi öneririm.

geçen biri anlatıyordu bir yakını yapmış kurulumu 30000 civarı bir para tutmuş aylık 1500 civarı elektrik faturası ödüyormuş ayda 3 tane eth çıkarıyormuş maliyeti çıkmış
aslında insan merak etmiyor değil ama bu sanal paraları gerçek paraya çevirip cebine atmadan da akla pek yatmıyor

Maliyeti yaklaşık 7-8 ayda amorti ediyorsunuz

7-8 ay sonra madenciliğini yaptığınız para değerlenirse ne ala
Ama düşerse ya da donanımsal sorunlar olma ihtimalini gözden kaçırmayın

Beş altı gün önce kodak çıkardı piyasaya bir kurutma makinesi kadar elektrik harcıyordu . Bunu duyurduğunda hisse değeri bir hayli artmıştı. Ama şu an düşüş eğilimi var ve piyasaya girmek için bekleyen hiç sayısı azalmayıp artan bir Çok coin token var. Piyasada önünü görmek şu an zor. Çinde küçük bölgelerde insanlar işi gücü bırakmış bu işi yapıyormuş. Haliyle Çin'in tepkisi gecikmedi yasaklama boyutunda. Bekle derim piyasa durulsun biraz... Bu aralar ikinci ellere bak batık malı çok bulursun...

Asic cihaz dusunurseniz daha sonradan degerlendirme de sikintincikabilir fakat gpu rig kurarsaniz herhangi bir durumda elinizden cikartmasi daha rahat olur. Ama su anda ekran kartlari karaborsa. 1500 liralik karta 3000 lira istiyorlar. Stok sikintisi var turkiyede.

Doğru söylüyorsunuz hocam. Stok sıkıntısı büyük. Seyduna hocam zaten coin piyasasının gidişatı tamamıyle muamma ve bu hiçbir zaman bitmeyecek gibi görünüyor. Bence bu işten para kazanan insanların çoğu nasıl para kazandığının bilincinde olmadan bu işi yapıyor.

Kodak'ın ürettiği makineyi bende gördüm. Ama ülkemizde henüz yok sanırım. Fiyat bilgisibi de öğrenemedim.

Bence illa madencilik yapacaksan Solucan yetiştir. En azından sanal olmaz ve diyanetten fetva alabilirsin.

Mining hakkında tek düşüncem, piyasada ekran kartı bırakmamaları bu madencilerin. Ekran kartları fiyatları uçtu gitti ve bulunmuyor.:(

gec kaldınız hocam piyasa uctu gitti birde elektrik faturasını unutmayin

gtx1060 ekran kartım var 6 tane, ve rig kurdum ben yapıyorum şuan BTG kazıyorum. Şuanki kurlar a göre getirisi çok fazla değil ama kazdığınız coinleri satmayıp biriktirir ve coin fiyatı yükseldiğinde satarsanız iyi karlar bırakır.

Gecen facebook ta gördüm. 1.500.000 TL harcayarak yanilmiyorsam 550+ gpu ile bir farm kurmuslar. Günlük ortalama 1500 - 2500 dolar , ayda ortalama 60.000 dolar gelir elde etmeye başlamışlar.

Cümbür cemaat toplasıp girmek gerek :)

Btc 10000 doların altına indi. Japonya ne kadar desteklese de Çin ve Kore istemiyor. Teknoloji güzel kullanışlı ama karşılığı olması gerek. Mesela ppt çok dikkatimi çekti ama ne bileyim. Halen balon olarak görülüyor. "Ben coin e coin demem, coin i ben üretip dağıtmadığım sürece" diyor büyük oyuncular ve mantıklı da tabi. Hiç bir devlet + darphane Kendisine ortak ister mi??? O zaman para basalım mi ning nedir?? Ama söylediğim gibi piyasada karşılığı olan coin token ler tutunur diğerleri çöp bence. Devletler ve sermaye işe elini atıncaya dek...

Geri