MK.EkDers.v2012 - KBS EkDers Çizelgesi-Güncelleme :21.12.202

Kodla Büyü
Re: MK.EkDers.v2012 - KBS Otomatik EkDers Çizelgesi Programı

alpi' Alıntı:
win 8
birde dikkatimi çeken kbs ye aktarma sayfasında boş günlerin 0 olması gerekmiyor mu yanlış hatırlamıyorsam kbs boşluk kabul etmiyor mutlaka 0 olması gerekiyor hüçrelerde

bakalım yeni ekders çizelgesini girmek için açarlarsa anlarız. Açıkçası o şekilde ise program kodlarında ufak bir değişiklikle onu halledebiliriz.

sayfa3 te..

Kod:
Public Function SayiOlmayanEkDersleriYokEt(s As String) As String

Dim yeni As String
    yeni = ""

Dim i As Integer

For i = 1 To Len(s)
        If RakamMi(Mid(s, i, 1)) = True Then
            yeni = yeni & Mid(s, i, 1)
        End If
    Next i

SayiOlmayanEkDersleriYokEt = yeni

End Function

satırlarını

Kod:
Public Function SayiOlmayanEkDersleriYokEt(s As String) As String

Dim yeni As String
    yeni = ""

Dim i As Integer

For i = 1 To Len(s)
        If RakamMi(Mid(s, i, 1)) = True Then
            yeni = yeni & Mid(s, i, 1)
        Else
            yeni = "0"
        End If
    Next i

SayiOlmayanEkDersleriYokEt = yeni

End Function

biçimine çevirirsek ve yine sayfa3 teki

Kod:
If Len(Worksheets("MKKBS").Cells(j, i).Value) > 0 Then
                Worksheets("MKKBS").Cells(j, i).Value = SayiOlmayanEkDersleriYokEt(Worksheets("MKKBS").Cells(j, i).Value)
            'Else
                'Worksheets("MKKBS").Cells(j, i).Value = ""
            End If

satırlarını

Kod:
If Len(Worksheets("MKKBS").Cells(j, i).Value) > 0 Then
                Worksheets("MKKBS").Cells(j, i).Value = SayiOlmayanEkDersleriYokEt(Worksheets("MKKBS").Cells(j, i).Value)
            Else
                Worksheets("MKKBS").Cells(j, i).Value = "0"
            End If

biçimine çevirirsek olur.

Tabi program 1000 kişilik olduğu için personel sayısından fazlasında da sıfırlar çıkacaktır. Onları (o satırları) elle silebilirsiniz KBS dosyasından..

açıkçası tek win8 de denemedim. sanırım win8 masaüstü ayarları ve izinleri ile ilgili gibi..

bu arda yukarıdaki değişiklikleri yeni versiyona ekledim. :)

hocam sorun değil sayfayı zaten oluşturuyor sonrasını da elle kaydederiz

birde düzenleyen kısmı yapmak istedim yazdırma sayfasına, parametreler sayfasına düzenleyen olarak müdür yardımcısını yazıyorum sizin yaptığınız gibi program aktarım yapmıyor

ben söyle bir yöntem deniyorum mesala bir öğretmenin ekdersi olmadığı günlere sıfır yazıyorum onun görünmesini istemediğim yazı rengini beyaz yapıyorum bunu kodla yapmak mümkün mu

Ekders hesaplanırken hafta bütünlüğü esastır. Kasım ayında 5 hafta üzerinden ödeme yapıldı. Bu ay 4 haftadan hesaplanacak ayın 31 i gelecek aya kalacak. Yüksek lisans ve doktorası olanlarada 101 üzerinden ödeme yapılır. Onların mezuniyet bilgilerinin Master veya doktora diye girilmesi yeterlidir. 103 % 25 fazla ödemedir. Mesala özel öğretim öğretmenlerine verilir.

alpi' Alıntı:
ben söyle bir yöntem deniyorum mesala bir öğretmenin ekdersi olmadığı günlere sıfır yazıyorum onun görünmesini istemediğim yazı rengini beyaz yapıyorum bunu kodla yapmak mümkün mu

ekdersi olmayan günleri boş bırakın.. bir şey yazmanıza gerek yok. yani sıfır diye yazmayın.

lazer55' Alıntı:
Ekders hesaplanırken hafta bütünlüğü esastır. Kasım ayında 5 hafta üzerinden ödeme yapıldı. Bu ay 4 haftadan hesaplanacak ayın 31 i gelecek aya kalacak. Yüksek lisans ve doktorası olanlarada 101 üzerinden ödeme yapılır. Onların mezuniyet bilgilerinin Master veya doktora diye girilmesi yeterlidir. 103 % 25 fazla ödemedir. Mesala özel öğretim öğretmenlerine verilir.

kasım ayında 5 hafta olmasının nedeni 1 ve 2 sinin ekders olması..sizin mantığınıza göre o zaman 1-2 sini ekim de vermek gerekirdi.. burda önemli olan ilgili ayda kaç gün olduğudur.

sıfır yazmayınca kbs sayfasında da boş çıkıyor ve kbs ye aktarırken sıfır olması lazım diye hatırlıyorum

Hafta bütünlüğünden kasıt o hocam ekim 29-30-31 ekim ayında ödenmedi kasım ayına bırakıldı kasım da da 29-30-31-1-2 bir haftaya tamamlanarak (hafta bütünlüğü uygulanarak) ödendi. Boş günlerin sıfır olması gerekmiyor.

alpi' Alıntı:
sıfır yazmayınca kbs sayfasında da boş çıkıyor ve kbs ye aktarırken sıfır olması lazım diye hatırlıyorum

yeni versiyonu ana sayfadan tekrar indirirseniz programı ona göre düzenledim. iyi çalışmalar.

Re: MK.EkDers.v2012 - KBS Otomatik EkDers Çizelgesi-Güncellendi.

programı indiren diğer arkadaşlar herhangi bir sorunla karşılaşmadı sanırım.. :roll:

hafta bütünlüğüne uygun olarak yapılmış.
değerli dostum,sen de böyle hafta bütünlüğüne uygun olarak yaparsan programın 10+10+10' olur.
elerrrine sağlık emeğine

Ekli dosyalar

• Ek Ders Ãœcreti Çizelgesi - KBS_Dönem.rar
    96.4 KB · Görüntüleme: 251

daha iyi olmuş hocm elinize sağlık birde soyle bir şey olabilirdi kbs sayfasını haydediyor ya onun gibi MKEKDERSSABLONU sayfası formatında da kaydetse aylık ekdersleri yedeklemek için daha iyi olur

bag_or' Alıntı:
hafta bütünlüğüne uygun olarak yapılmış.
değerli dostum,sen de böyle hafta bütünlüğüne uygun olarak yaparsan programın 10+10+10' olur.
elerrrine sağlık emeğine

bir sonraki sürümde dikkate alacağım..

alpi' Alıntı:
daha iyi olmuş hocm elinize sağlık birde soyle bir şey olabilirdi kbs sayfasını haydediyor ya onun gibi MKEKDERSSABLONU sayfası formatında da kaydetse aylık ekdersleri yedeklemek için daha iyi olur

önerinizi v3 te dikkate alacağım. teşekkür ederim..

lazer55' Alıntı:
Hafta bütünlüğünden kasıt o hocam ekim 29-30-31 ekim ayında ödenmedi kasım ayına bırakıldı kasım da da 29-30-31-1-2 bir haftaya tamamlanarak (hafta bütünlüğü uygulanarak) ödendi. Boş günlerin sıfır olması gerekmiyor.

bir kere ekders çizelgesi Kasım ayına baktığımda (KBS den bahsediyorum.) 1. ve 2. sine ekders yazdık biz. sizin mantığınıza göre bizim ekders yazmamamız lazımdı. ki ekdersleri aldık ve çoktan bitti bile. :) demek istediğim asıl şey şu:
kesintiler hesaplanırken hafta bütünlüğü dikkate alınır evet ama aylık bazda ders girişleri KBS ye girerken 1-31 arası yapılır. Yani kasım ayına 29 ekim haftasının ekdersi girilmez.. dikkat edilecek konu şu: eğer 1 ve 2 sinde kişi izin, rapor aldıysa ekdersi kesilirken 29 Ekim - 2 Kasım arasındaki hafta göz önüne alınır. Onun dışında ekimden kalan artık günler kasıma yazılmaz. bu, diğer aylar için de söz konusu..
binaenaleyh, KBS modülüne eğer girerseniz önceki aya ilişkin hiç bir gün değerini göremezsiniz..
bu detaylı araştırmamın ve müdür yrd. ile detaylı konuşmalarımın sonucunda ayrıca KBS yi inceleyerek edindiğim bilgilerdir..

mkdeveloper' Alıntı:
lazer55' Alıntı:

bir kere ekders çizelgesi Kasım ayına baktığımda (KBS den bahsediyorum.) 1. ve 2. sine ekders yazdık biz. sizin mantığınıza göre bizim ekders yazmamamız lazımdı. ki ekdersleri aldık ve çoktan bitti bile. :) demek istediğim asıl şey şu:
kesintiler hesaplanırken hafta bütünlüğü dikkate alınır evet ama aylık bazda ders girişleri KBS ye girerken 1-31 arası yapılır. Yani kasım ayına 29 ekim haftasının ekdersi girilmez.. dikkat edilecek konu şu: eğer 1 ve 2 sinde kişi izin, rapor aldıysa ekdersi kesilirken 29 Ekim - 2 Kasım arasındaki hafta göz önüne alınır. Onun dışında ekimden kalan artık günler kasıma yazılmaz. bu, diğer aylar için de söz konusu..
binaenaleyh, KBS modülüne eğer girerseniz önceki aya ilişkin hiç bir gün değerini göremezsiniz..
bu detaylı araştırmamın ve müdür yrd. ile detaylı konuşmalarımın sonucunda ayrıca KBS yi inceleyerek edindiğim bilgilerdir..

Hocam ben amasyadayım. Burada ki uygulama benim söylediğim gibi. Kasım ayında KBS ye yüklediğimim dosya resimdeki gibi. Burada muhasebe 29 ekim 30 kasım arasını açmıştı.

lazer55' Alıntı:
mkdeveloper' Alıntı:
lazer55' Alıntı:

Hocam ben amasyadayım. Burada ki uygulama benim söylediğim gibi. Kasım ayında KBS ye yüklediğimim dosya resimdeki gibi. Burada muhasebe 29 ekim 30 kasım arasını açmıştı.

gerçekten çok ilginç bir durum.. acaba ilden ile ya da mal müdürlüğünden mal müdürlüğüne bu uygulama değişiyor mu? biz ise hep 1-31 arası giriyoruz ekdersleri.. hafta bütünlüğü sadece ekders kesintisine göre önceki ay girip girmediği dikkate alınıyor.. özellikle bu konuda çok araştırma yapmıştım zaten programı yazmadan önce... gerçekten ilginç geldi..

İller arasında birliktelik yok demekki farklı uygulamalar yapıyorlar.

Hocam müthişsin teşekkürler tam aradığım şeydi. Programı kullandım çok beğendim.
Tek bir sorun yaşadım MKKBSYuklemeDosyasi oluşturuldan sonra listenin sonundaki 3 kişiye 0 (sıfır) değerler giriyor

cumhur250' Alıntı:
Hocam müthişsin teşekkürler tam aradığım şeydi. Programı kullandım çok beğendim.
Tek bir sorun yaşadım MKKBSYuklemeDosyasi oluşturuldan sonra listenin sonundaki 3 kişiye 0 (sıfır) değerler giriyor
Evet bende aynı problemi yaşıyorum :(

cumhur250' Alıntı:

siz söyleyince farkettim.. evt. kodlara bir bakayım.. düzeltip yollayacağım. bilgilendirme için teşekkürler..

' gün kontrolü..
If gunMiktari = 28 Then
Worksheets("MKEKDERSSABLONU").Range("F9:AG" & CStr(maxPersonelSayisi + 5)).Select

' gün kontrolü..
If gunMiktari = 28 Then
Worksheets("MKEKDERSSABLONU").Range("F9:AG" & CStr(maxPersonelSayisi + 8)).Select

5 leri 8 yapınca düzeliyor.

Kod:
    ' gün kontrolü..
    If gunMiktari = 28 Then
        Worksheets("MKEKDERSSABLONU").Range("F9:AG" & CStr(maxPersonelSayisi + 5)).Select
    ElseIf gunMiktari = 29 Then
        Worksheets("MKEKDERSSABLONU").Range("F9:AH" & CStr(maxPersonelSayisi + 5)).Select
    ElseIf gunMiktari = 30 Then
        Worksheets("MKEKDERSSABLONU").Range("F9:AI" & CStr(maxPersonelSayisi + 5)).Select
    ElseIf gunMiktari = 31 Then
        Worksheets("MKEKDERSSABLONU").Range("F9:AJ" & CStr(maxPersonelSayisi + 5)).Select
    End If
kodlarını
....... >>>>

Kod:
    ' gün kontrolü..
    If gunMiktari = 28 Then
        Worksheets("MKEKDERSSABLONU").Range("F9:AG" & CStr(maxPersonelSayisi + 8)).Select
    ElseIf gunMiktari = 29 Then
        Worksheets("MKEKDERSSABLONU").Range("F9:AH" & CStr(maxPersonelSayisi + 8)).Select
    ElseIf gunMiktari = 30 Then
        Worksheets("MKEKDERSSABLONU").Range("F9:AI" & CStr(maxPersonelSayisi + 8)).Select
    ElseIf gunMiktari = 31 Then
        Worksheets("MKEKDERSSABLONU").Range("F9:AJ" & CStr(maxPersonelSayisi + 8)).Select
    End If

lazer55'in de dediği gibi yukarıdaki şekildeki gibi düzeltince son 3 kayda da doğru bir şekilde yazacaktır. v3 teki yenilikleri bekleyin. :)

Ana sayfaya MK.EkDers.v2012.v2.2 dosyası yüklendi.. Yeni versiyonda yukarıdaki hata giderildi ve bazı iyileştirmeler yapıldı.

Geri