MK.EkDers.v2013 - Hafta Bütünlüğü Destekli Ek Ders Çizelgesi

Kodla Büyü
değerli hocam programınız çok güzel ama hatalardan dolayı kullanamıyoruz. kbs dosyasına veriler aktarılmıyor. devam devamsızlık dosyasına da aynı şekilde. bu konuya bir çözüm buldunuz mu ?

DYK ve 64 bit desteği noktasında güncelleme ihtiyacı var gibi, güzel bir çalışma

ercansain' Alıntı:
Öncelikle Mustafa Katlanç Hocama teşekkür ediyorum. Bir süredir düzenleyip kullandığım programı paylaşmak istiyorum.
Düzenlemeler:
1- KBS dosyası oluşturulurken 31 günü geçen aylarda yaşanan problem giderildi.
2- C sürücüsüne kaydederken ortaya çıkan yetki sorunları nedeniyle KBS dosyalarının D sürücüsüne kaydedilmesi sağlanmıştır.
3- Bazı ufak tefek düzenlemeler yapılmıştır.
Güle Güle Kullanın.

Not: Dosyaya şifre koyup denemem rağmen chrome dosyayı kodlardan dolayı virüs olarak görüyor. Dosyayı kurtar seçeneğine tıklayarak dosyayı indirebilirsiniz. Admin arkadaşlar dosyayı inceleyip gerekli bilgileri verebilirler. Dosya kesinlikle virüslü değildir.
ilk mesajında virüslü dosya uyarısı ilginç bir tesadüf olmuş

KBS Yükleme dosyası oluştur dediğimizde, bütün verileri "0" şeklinde boş oluşturuyor. Her seferinde aynı şeyi yapıyor. Acaba sorun nedir hocalarım..

Ekli dosyalar

• kbs.png
    kbs.png
    25.4 KB · Görüntüleme: 338
31 den fazla günler için hata veriyor ve ekders verilerini KBS şablonuna yansıtmıyordu. Bu hatayı fark edip gün sayısını 35 e kadar arttırdım düzeldi hocam.
Aşağıdaki kodu MKANASAYFA tabının üzerinde sağ klik yapıp kodu görüntüleye tıkla. ' gün kontrolü.. yazan yerdeki gün kontrollerinin altına 31 den sonrası için aşağıdaki kodu ekleyip kaydederseniz düzelir hocam.

Kod:
ElseIf gunMiktari = 32 Then
        Worksheets("MKEKDERSSABLONU").Range("F9:AL" & CStr(maxPersonelSayisi + 8)).Select
    ElseIf gunMiktari = 33 Then
        Worksheets("MKEKDERSSABLONU").Range("F9:AM" & CStr(maxPersonelSayisi + 8)).Select
    ElseIf gunMiktari = 34 Then
        Worksheets("MKEKDERSSABLONU").Range("F9:AN" & CStr(maxPersonelSayisi + 8)).Select
    ElseIf gunMiktari = 35 Then
        Worksheets("MKEKDERSSABLONU").Range("F9:AO" & CStr(maxPersonelSayisi + 8)).Select

Sayın Mustafa Hocam Öncelikle emeğinize sağlık KBS yükleme dosyası oluştur dedim de C:/MKKBSYuklemesayfası.xls oluştu diyor bı sıkıntı yok ama ben bu sayfayı bulamıyorum yok nasıl çözebiliriz bu sorunu

Sayın Mustafa Hocam Öncelikle emeğinize sağlık KBS yükleme dosyası oluştur dedim de C:/MKKBSYuklemesayfası.xls oluştu diyor bı sıkıntı yok ama ben bu sayfayı bulamıyorum yok nasıl çözebiliriz bu sorunu

biraz geç bir cevap olacak ama C:/MKKBSYuklemesayfası.xls hatasının nedeni güvenlik hatası ile ilgili.. O dönemlerde Windows XP kullanıyordum ve C:\ konumuna erişim ile ilgili bir problem yoktu. Fakat windows artık c:\ root konumuna yazmayı engellemiş durumda.. O yüzden kodlar içerisinden C:/MKKBSYuklemesayfası.xls konumunu bularak D:/MKKBSYuklemesayfası.xls gibi başka bir sürücüye kaydetmesini sağlayabilirsiniz. Kolay gelsin..

biraz geç bir cevap olacak ama C:/MKKBSYuklemesayfası.xls hatasının nedeni güvenlik hatası ile ilgili.. O dönemlerde Windows XP kullanıyordum ve C:\ konumuna erişim ile ilgili bir problem yoktu. Fakat windows artık c:\ root konumuna yazmayı engellemiş durumda.. O yüzden kodlar içerisinden C:/MKKBSYuklemesayfası.xls konumunu bularak D:/MKKBSYuklemesayfası.xls gibi başka bir sürücüye kaydetmesini sağlayabilirsiniz. Kolay gelsin..

parametre ayar sayfasından arşivlerin kaydedileceği klasörü değiştirebilirsiniz.
problem düzelmediyse ayrıca Alt+F11 ile kodların içerisinde C:\ konumunu bularak başka bir sürücü yolu olarak ayarlayabilirsiniz.
mk_parametre_ayar.png

Geri