Faz1-Faz2 Windows 10 İmaj -MK-SERİSİ- Paylaşıma Kısa Bir Ara Verildi

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
ne yapmam gerek hocam şimdi
İmaj içinde sistem geri yükleme noktası oluşturmuştum, kurduğunuz programlar zarar vermediyse geri yükleme yapmayı deneyin.
başlat menüsü ayarlar, güncelleştirme ve güvenlik, kurtarma, gelişmiş başlangıç altında yer alan yeniden başlat seçeneğini kullanın. sınırlı kullanıcı olduğu için sadece yeniden başlat seçeneği çıkabilir onu kullanıp sistem geri yükleme yapınız.

Pazartesi kurulum yaptım. Sorunsuz yeniden başlattım denedim ama dün 2 tahta onarım hatası verdi ve açılmıyor. Neden olabilir acaba ?

Ekli dosyalar

• IMG-20180306-WA0007.jpg
    IMG-20180306-WA0007.jpg
    101.3 KB · Görüntüleme: 42
Emsile hocam mk v5-3 sürümünü yükledim disk sürekli yüzde 100 kullanıyor aynı zamanda windows kilitlenme donma sorunu var, çözümü nedir sizce

Pazartesi kurulum yaptım. Sorunsuz yeniden başlattım denedim ama dün 2 tahta onarım hatası verdi ve açılmıyor. Neden olabilir acaba ?
Bu hata genelde sürücü güncellemesi vb durumda elektrik kesintisi olması, fişin çekilmesi gibi durumlarda meydana geliyor. Tekrar format atmaktan başka seçenek yok sanırım.
Emsile hocam mk v5-3 sürümünü yükledim disk sürekli yüzde 100 kullanıyor aynı zamanda windows kilitlenme donma sorunu var, çözümü nedir sizce
Hocam Faz2 tahtalarda şuan aynı sürüm yüklü bende haftada 11 saat aktif slayt vb kullanıp ders anlatıyorum donma kilitlenme sorunu yaşamadım. Bu sorun tüm tahtalarınızda mı yoksa 1 tahtada mı? 1 tahtada ise imaj kaynaklı değildir.

Arka planı değiştirmek için ne yapmam gerekli pek sevmedim resimleri ben.
Denetim masası, dosya gezgini seçenekleri, Gizli dosya, klasör.. göter seçeneğini aktif edin.
Rsimlerim klasörü içine girin, masaustu adında bir gizli klasör bulacaksınız, duvar kağıtları bu klasörden çalışıyor, zevkinize göre ekleme çıkarma yapabilirisiniz

Bu hata genelde sürücü güncellemesi vb durumda elektrik kesintisi olması, fişin çekilmesi gibi durumlarda meydana geliyor. Tekrar format atmaktan başka seçenek yok sanırım.

Hocam Faz2 tahtalarda şuan aynı sürüm yüklü bende haftada 11 saat aktif slayt vb kullanıp ders anlatıyorum donma kilitlenme sorunu yaşamadım. Bu sorun tüm tahtalarınızda mı yoksa 1 tahtada mı? 1 tahtada ise imaj kaynaklı değildir.
Faz2 ilk yüklediğim tahtada oldu, tekrar imaj yükleyince sorun çözüldü tekrar teşekkürler hocam ellerine sağlık

Elinize sağlık . Bugün kurdum çok güzel çalışıyor. Fare tek tıklamaya ayarlıydı onu çift tıklamaya ayarladım.
Şöyle birkaç sorum olacak: ben ademola hocanın imajını kullanıyorum win10 1511 sürüm olmalı. Sizin imajı kursam sonra değişiklikler yapıp acronis ile C nin imajını alsam olur mu?
gerçi siz temiz kurulum için tüm diski yükle demişsiniz :)
diğer sorum: acronis ile clonezilla arasında ne gibi bir fark war. ben hep acronis imajıyla çalıştım 2 yıldır.

@nasri Hocam, tahtanın internet bağlantısını kesip değişiklik yaparsanız sorun yok.
Acronis, clonezillaya göre hem yedek alması hemde yüklemesi çok yorucu bir program. Clonezilla ile yedek alma videolarını bir defa izleyin yapabilirsiniz. geri yükleme işlemi filna çok kolay, tıpkı benim imajda olduğu gibi. Karar sizin.

hocam sormak istediğim bir soru var. şuan çalıştığım okulda yeniyim. benden önceki arkadaşlar faz1 tahtaları win10 imaj yüklemişler ama farkettim ki birkaçında etkinleştirilmemiş. bu durumda ben win 7ye geri dönmek istesem etkinleştirme ile ilgili sorun yaşarmıyım. etkinleştirilmiş olanlar için de bunu soruyorum. win 7ye dönmek için nasıl bir yol izlemeliyim ??

hocam sormak istediğim bir soru var. şuan çalıştığım okulda yeniyim. benden önceki arkadaşlar faz1 tahtaları win10 imaj yüklemişler ama farkettim ki birkaçında etkinleştirilmemiş. bu durumda ben win 7ye geri dönmek istesem etkinleştirme ile ilgili sorun yaşarmıyım. etkinleştirilmiş olanlar için de bunu soruyorum. win 7ye dönmek için nasıl bir yol izlemeliyim ??
Faz1 ve windows 7 konusunda pek tecrübem yok Hocam. @hasari Hocamın adreste paylaştığı imajla tecrübes olanlar size yardımcı olabilir bu konuda.

Şifreyi form üzerinden bilgileri doldurarak aldım teşekkürler.
EBAAdmin kullanıcı şifresi yenilemişsiniz. Meb uzaktan bağlanıp program kuruyor bazen(örnek vsınıf) ebaadmin şifresi değişik olsa bir sorun oluşurmu. Gerçi sizdeki imajda da vsınıf var. Sisteminiz çok güzel bir kaç değişiklik ile kendi imajı mı oluşturup tahtalara kuracağım.
Netsupport kuracağım. Laboratuvarda çalışıyor. Tahtalarda nasıl olacak merak ediyorum

Şifreyi form üzerinden bilgileri doldurarak aldım teşekkürler.
EBAAdmin kullanıcı şifresi yenilemişsiniz. Meb uzaktan bağlanıp program kuruyor bazen(örnek vsınıf) ebaadmin şifresi değişik olsa bir sorun oluşurmu. Gerçi sizdeki imajda da vsınıf var. Sisteminiz çok güzel bir kaç değişiklik ile kendi imajı mı oluşturup tahtalara kuracağım.
Netsupport kuracağım. Laboratuvarda çalışıyor. Tahtalarda nasıl olacak merak ediyorum
Vsınıf uzak bağlantı değilde kendi güncelleme özelli ile otomatik güncelleniyor Hocam. MEB tahtalara uzaktan bağlanmak istiyorsa resmi ve güncel bir imaj çıkartıp bizi bu dertten kurtarırdı :)
Netsupport sorunsuz çalışır, kullananlar var.
En son imajı yuklemeden manuel değişiklik yapsak olur mu hocam? daha yeni kurmuştum bir öncekini...
Yeni sürüme bahsi geçen güncellemeleri dahil etmiştim. Her tahtada tek tek bu güncellemeleri yapmak yerine format daha kısa sürüyor. Yanlız tahtalarda sorun yok ise bırakın mevcut haliyle kalsınlar, 2 haftaya kadar muhmelen windows 10 1803 sürümü çıkacak ve büyük bir güncelleme gelecek o güncellemede yeni imaj hazırlayacağım inşallah onunla format atarsınız.

Emsile hocam tekrardan emeğinize sağlık. 2. ve 3 . sürümünü Faz1 tahtalarda kullanıyorum. Performans konusunda gayet iyi. Sadece chrome tarayıcısında flash dosyaları çalıştırmada sorun alıyorum. Diğer tarayıcılarda ise sorun yok.

hocam şimdi indirip tahtalara yükleme yapacam.
Kontrol edin Hocam.
Dosya Adı: MK-V5_5-WINDOWS-10-Faz1-Faz2.iso
Hans Karşılaştırma
CRC: 1A332500
MD5: A4C7F290EACA9314DC56BB96F03E5AF6
SHA1: 25A0F9E8704EEBBFEA837F174262BE17299E8DD7

V5.5 ile yapılan işlemler.
  • Genel tenizlik
  • tarayıcı güncellemeleri.
  • Başlat menüsü -Kapat seçeneği ile bilgisayarı kapattığınızda uzun süren kapanma bekleme süresi sorunu çözülü. (Masaüstündeki kapat kısa yolu yine biraz uzun sürüyor. )
  • Sistem hatası vb. durumlar için 12 MART tarihli sistem geri yükleme noktası oluşturuldu.

Son düzenleme:
Hocam ellerine sağlık. Gerçekten başarılı bir imaj olmuş. Hızı çok iyi herhangi ekstra bir uğraşa gerek kalmamış.
Okulumda 21 tahtada sorunsuz uyguladım etkinleştirme sorunu sadece 2 tahtada yaşadım çözümü var mı? Teşekkürler

Ekli dosyalar

• IMG_3902[1].JPG
    IMG_3902[1].JPG
    196.6 KB · Görüntüleme: 42
Hocam ellerine sağlık. Gerçekten başarılı bir imaj olmuş. Hızı çok iyi herhangi ekstra bir uğraşa gerek kalmamış.
Okulumda 21 tahtada sorunsuz uyguladım etkinleştirme sorunu sadece 2 tahtada yaşadım çözümü var mı? Teşekkürler
güle güle kullanın Hocam.
Bu sorun geçici bir sorundur hocam. 2 seçeneğiniz var ya bırakın bir süre öyle kalsın daha sonra deneyin etkinleşecek, yada aynı tahtaya tekrar format atın bu defa sorunsuz etkinleşecektir. 2.seçeneği deneyip etkinleşmedi diyen arkadaş çıkmadı.

Maalesef öğretmen arkadaşlarımız soruları mail yoluyla sormayı tercih ediyorlar, keşke paylaşım adreslerinin altına yazsalar da benzer sorunların çözümlerinin çok baasit olduğunu karşılaşan her arkadaşımız görebilse.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri