Faz1-Faz2 Windows 10 İmaj -MK-SERİSİ- Paylaşıma Kısa Bir Ara Verildi

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
V5.6 ile yapılan işlemler
  • Windows sistem güncellemesi (Günceleme sebebiyle imaj boyutu 1 gb büyüdü)
  • Tarayıcı güncellemeleri
  • Flaş player güncellemesi
  • Sistem hatası vb. durumlar için 19 MART tarihli sistem geri yükleme noktası oluşturuldu.

faz 1 de nasil stabil mi?
faz1 için pek önermiyordum ama sürekli kullannan bir kaç kişiyle telefon ve eposta ile görüşmelerimde, gayet stabil olduğu ve özellikle windows 7 de karşılaştıkları bir çok sorunun bu imajda çıkmadığını ve rahat ettiklerini ifade ettiler.
Stabil çalışacağı kesin ama peformanslı olup olmayacağı kişiden kişiye değişir.

Hocam ellerinize sağlık çok güzel olmuş. 55 tahtalı bir okulda çalışıyorum. Deneme amaçlı 3 tanesine kurdum herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmazsam hepsine kuracağım.
Atak 2.0 sorunsuz çalışıyor. Sadece uyarıdakileri yapmadan direk yüklemek gerekiyor ayrıca et kullanıcıya yüklemek gerekiyor eğer admin kullanıcıdan yüklenirse tahta her açılışta admin şifresini istiyor ve atak çalışmıyor. Kuran arkadaşlar buna dikkat etsin.
Time freeze kurdum bu da sorunsuz çalışıyor yalnız et kullanıcı hesabında timefreeze simge çıkmıyor bunu anlamadım?
Bir de services.msc ve gpedit.msc bölümlerinden güncellemeleri kapatmaya çalıştım timefreeze olduğu için Emsile Hocam bu sonradan sıkıntı yaratmaz değil mi?
6dakikada kurulum yapması yönünden muhteşem çünkü benim gibi çok tahtalı okullarda çalışanlar için büyük bir nimet Allah razı olsun sayın Hocam

@kulluket Hocam, güncellemeleri kapatmak sorun olmaz, yanlız windows 10 belli bir süre sonra o kapattığınız seçenekleri kendisi açıp tekrar güncelleme almaya başlar.
Time freeze mavi ekran hatasına sebep oluyordu windows 10'da o sebeple kullanmıyordum 2 aydır filan test etmedim, mavi ekran hatası çıkarsa sebebi budur bilesiniz. Etkullanıcı sınırlı yetkili kullanıcı olduğu için Time freeze simge çıkmıyor olabilir yada ayarlarında simge gizle seçeneği aktiftir. Programlar arasından Time freeze tıklayıp açınca simge görünür olur. simge görünsede görünmesede program arka planda çalışıyordur.
Atak 2.0 etkullanıcıda bahsettiğiniz şekilde çalışır ama bu durumda Ebaadmin hesabına giriş yaptığınızda atak yetkisiz kullanım gibi bir uyarı verip 6 saniye içinde bilgisayarı kapatır.

idm ile indirebilen var mı meb hattından. tarayıcıdan indirme yaparken elektriklermiz illaki gidiyor ve başa sarıyor.sabahtan beri yoruldum.

@kulluket Hocam, güncellemeleri kapatmak sorun olmaz, yanlız windows 10 belli bir süre sonra o kapattığınız seçenekleri kendisi açıp tekrar güncelleme almaya başlar.
Time freeze mavi ekran hatasına sebep oluyordu windows 10'da o sebeple kullanmıyordum 2 aydır filan test etmedim, mavi ekran hatası çıkarsa sebebi budur bilesiniz. Etkullanıcı sınırlı yetkili kullanıcı olduğu için Time freeze simge çıkmıyor olabilir yada ayarlarında simge gizle seçeneği aktiftir. Programlar arasından Time freeze tıklayıp açınca simge görünür olur. simge görünsede görünmesede program arka planda çalışıyordur.
Atak 2.0 etkullanıcıda bahsettiğiniz şekilde çalışır ama bu durumda Ebaadmin hesabına giriş yaptığınızda atak yetkisiz kullanım gibi bir uyarı verip 6 saniye içinde bilgisayarı kapatır.
Hocam bu 6 saniye işini yapmıyor. Sadece hayır deyip geçiyorum şifre girmiyorum admin kısmında bu şekilde kullanıyorum. İnşallah timefreeze sıkıntı çıkarmaz.

idm ile indirebilen var mı meb hattından. tarayıcıdan indirme yaparken elektriklermiz illaki gidiyor ve başa sarıyor.sabahtan beri yoruldum.
İdm'niz muhtemelen illegal yöntemle lisanslanmış. Bazı lisans yöntemlerinde meb hattında google driverdan indirma yapmıyor. sizde de böyle bir durum varsa farklı bir yerden idm indirip kurun.
Sorunun kaynağı lisans yöntemi...

Hocam emeğine sağlık. imaj çok güzel oldu. klavye küçük olabiliyor demişsin sitendeki açıklamalarda. Bunun için program paylaşmışsın. ekte gönderdiğim fotoğraftaki klavye hatalı olduğu için mi küçük yoksa win 10da normal boyutu mu bu? daha önce görmediğim için soruyorum

https://drive.google.com/file/d/15gxYxRMKlvBjubFD-nD84pn657immM0z/view?usp=sharing
Bu normal boyut hocam. Mk-V4'te klavye küçük idi V5 ile düzelttim.
küçük diye kastetmiş olduğum şekline bu adresten bakabilirsiniz.

Bu normal boyut hocam. Mk-V4'te klavye küçük idi V5 ile düzelttim.
küçük diye kastetmiş olduğum şekline bu adresten bakabilirsiniz.

Tamam hocam. teşekkür ederim. Önceki gün öğretmen arkadaşımın bahsettiği sorunu paylaşayım sizinle. Sağ üst köşeye yakın bir noktaya tıklayınca açılan sayfayı kapatıyor. Ekran dokunmatiğini değişik noktalarda denediğimde herhangi bir sorun görünmemekte. Acaba o noktanın lekeli/kirli vb. oluşundan mı kaynaklanır bu yoksa sistemsel bir sıkıntı olabilir mi? İyi çalışmalar.

Tamam hocam. teşekkür ederim. Önceki gün öğretmen arkadaşımın bahsettiği sorunu paylaşayım sizinle. Sağ üst köşeye yakın bir noktaya tıklayınca açılan sayfayı kapatıyor. Ekran dokunmatiğini değişik noktalarda denediğimde herhangi bir sorun görünmemekte. Acaba o noktanın lekeli/kirli vb. oluşundan mı kaynaklanır bu yoksa sistemsel bir sıkıntı olabilir mi? İyi çalışmalar.
Bahsettiğiniz sorun %99 ekranın kirli yada kenarlardaki lazer kısımların tozlu olmasından kaynaklı olabilir. Ekranı ve kenarları iyive temizleyip bi kalibrasyon yaparsanız sorun çözülecektir sanırım. Tahtayı branşım gereği (Sosyal Bilgiler Öğretmeniyim) aktif kullanan biriyim bu tip bir sorunla karşılaşmadım.

Hocam ben Lisans etkinleştirme sorunu yaşıyorum. çoğu tahtada baya uzun süren ve sonucunda etkinleşmeyen dijital lisans sorunu var. tahtaları tekrardan yükleyerek denemem rağmen ve işlemcilerin intel olmasına rağmen bu sorunu yaşıyorum. umarım bu sorunu çözeriz.

Hocam ben Lisans etkinleştirme sorunu yaşıyorum. çoğu tahtada baya uzun süren ve sonucunda etkinleşmeyen dijital lisans sorunu var. tahtaları tekrardan yükleyerek denemem rağmen ve işlemcilerin intel olmasına rağmen bu sorunu yaşıyorum. umarım bu sorunu çözeriz.
Faz1 de biosta lisans anahtarı olmadığı için farklı yöntemler izlemek gerekebiliyor.
Faz2 de böyle bir sorun olmaması gerekiyor hocam. en son 2 hafta önce aynı gün 16 tahtaya format attım sadece biri etkinleşmedi diğerleri sorunsuz etkinleşti.
Faz2 etkinleştirme sorunu windows lisans sunucudu yoğunluğu sebebiyle olabiliyor, bir de bazen meb hattının dengesizliğinden windows etkinleştirme sunucuları engelle karşılaşabiliyor.
Format sonrası ilk iş olarak etkininleştirmeyi deneyin, imkan varsa meb hattı dışında bir bağlantı ilede deneyin

Hocam, imaj çok güzel eline sağlık. Tahtalar daha stabil ve hızlı çalışmaya başladı. Ayrıca eba videoları açmama sorunu da çözülmüş oldu.

Şöyle bir sorunumuz var ama: Hocamızın bir tanesi derslerde "exe" uzantılı uygulamalar kullanıyormuş. Bu imajda çalışmadığını söylüyor. Kullandığı uygulamalar yayınevlerinin verdiği uygulamalardan. Sorunu nasıl çözebiliriz acaba?

Adobe air yüklü olmayabilir. Birkaç tanesi Adobe Air istiyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Hocam, imaj çok güzel eline sağlık. Tahtalar daha stabil ve hızlı çalışmaya başladı. Ayrıca eba videoları açmama sorunu da çözülmüş oldu.

Şöyle bir sorunumuz var ama: Hocamızın bir tanesi derslerde "exe" uzantılı uygulamalar kullanıyormuş. Bu imajda çalışmadığını söylüyor. Kullandığı uygulamalar yayınevlerinin verdiği uygulamalardan. Sorunu nasıl çözebiliriz acaba?
Antivirüs programı engelliyo olabilir. Bende de bazı uygulamaları engellemişti

bu tip bir soru daha öncede geldi bir kaç yayın evinin bahsi geçen exe uzantılı e kitaplarını test ettim sorunla karşılaşmadım.
Sorunla karşılaşan arkadaştan dosyanın hangi yayınevine ait hangi ders olduğunu öğrenirseniz yine test eder sorunu çözmeye çalışırım.
Adobe air yüklü olmayabilir. Birkaç tanesi Adobe Air istiyordu yanlış hatırlamıyorsam.
Adobe air yüklü Hocam. Scratch programı adobe air olmadan yüklenmiyor bu sebeple eminim.

• Beğen
Tepkiler: omd
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri