Faz1-Faz2 Windows 10 İmaj -MK-SERİSİ- Paylaşıma Kısa Bir Ara Verildi

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Hocam bende mail attım sitenizden,öğretmenim :) unutmazsanız sevinirim.
Hocam buraya yazılan maillere kurum maili olmadığı sürece şifre göndermiyorum (Kurum mailide olsa çok geç görüp şifrenin geç gelme ihtimalide yüksek.)kusura bakmayın. indirme adresinde açıkmala var, sistemin güvenli kalabilmesi için böyle bir yol tercih ediyorum. Buraya yazılan maillere şifre gönderirsem bu konu öğrenci-öğre1tmen ayırtme imkanım olmayan mail adresleriyle dolar.
Anlayışınız için teşekkür ederim...

V5.7 ile yapılan işlemler
  • PPS uzantılı PowerPoint dosyalarını açmama sorunu düzeltildi.
  • Windows sistem güncellemesi
  • Flaş player güncellemesi
  • Akıllı depolama aktif edildi. (Uygulamaların kullandığı geçici dosyalar, Geri dönüşüm kutusu ve karşıdan yüklemelerdeb 30 gün kullanılmayan dosyalar otomatik silinecek.)
  • 360 Total Security Güncellendi.
  • Notepad++ Güncellendi.
  • Chrome Güncellendi.
  • Firefox Güncellendi.
  • Gom player Güncellendi.
  • K-Lite Codec Pack Güncellendi.
  • Sistem hatası vb. durumlar için 16 NİSAN tarihli sistem geri yükleme noktası oluşturuldu.

merhaba.
sisteminizi kullanıyorum. birkaç sorum olacaktı
1) iso dosyanızı multiboot kurulu flashta kullanabilirmiyim. Aio(all-in-one) Bootable Multiboot veya KMBOOT var bende
2) sistemi kurduktan sonra birkaç değişiklik yapıp sonrasında sizin dediğiniz şekilde imaj alırsak sonrasında clonezilla açılış flash ıyla mı sistemi geri yükleyeceğiz. yoksa başka bir yöntemi mi var.
3) V.5.5 var bende şifre aynı mı yoksa e posta ile istemeli miyim.
4) sistem geri yükleme noktası ile fabrika ayarlarına dönebilirmiyiz 16 nisan demişsiniz. format gibi olmaz mı o. imaj almak yerine bu yöntem kullanılabilir mi?
5) sistem windows 10 1803 sürüm mü? yoksa 1709 mu

ellerinize sağlık. teşekkürler şimdiden.

@nasri Hocam.
1. Muhtemelen çalışacaktır. winsetupfrom usb ile multiboot olarak kullanıyorum.
2.clonezilla ile aldığınız imajı yine clonezilla ile benim paylaştığım iso dosyası gibi iso haline getirebilirsiniz, bir çok yerde anlatılmış durumda bu yöntem.
3. şifre MK-V5.. sürümlerinin hepsinde aynı.
4.sistem geri yükleme ile imajı yüklediğiniz haline geri dönebilirsiniz, veriler silinmez, sadece programları etkiler. Programlarda bozulma olması yada elektrik git gellerde sistem onarım ekranına düşmesi durumunda komple format atmak yerine imajın yüklediğiniz haline dönebilmeniz için bir kolaylık sağlıyor.
5. Sistem windows 10 1709 sürümüdür. webte okuduğum kadarıyla 1803'te bir hata meydana gelmiş ve bu sebeple dağıtımı ertememiş windows.
umarım açıklayıcı olmuştur.
Saygılar

hocam en son imajda neden etkileşimli tahta kullanım kurallarının bulunduğu masa üstü görüntüsü yok . Çok faydalı bir masaüstüydü . Nasıl temin edebiliriz.

hocam en son imajda neden etkileşimli tahta kullanım kurallarının bulunduğu masa üstü görüntüsü yok . Çok faydalı bir masaüstüydü . Nasıl temin edebiliriz.
Görüntü var hocam. Duvar kağıtları slayt halinde geçtiği için size denk gelmemiş. Rsimlerim klasörü içinde bir gizli klasör var onun içinde 10+ duvar kağıdı var, oraya istediğiniz ekleme çıkarmayı yapabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar, win 10 yüklediğim tahtalardan çoğunda başlangıç onarma hatası verdi. Sebebi ne olabilir?

faz 1 tahtalaara kesinlikle windows 10 yüklemeyin arkadaşlar. dokunmatik geç algılıyor sürekli hata veriyor. windows 7 ye geri döncem ben

Merhaba arkadaşlar, win 10 yüklediğim tahtalardan çoğunda başlangıç onarma hatası verdi. Sebebi ne olabilir?
Time Freeze mi kurdunuz? Onun dışında hatalı kapatma onarım ekranına düşmeye sebep olur.

Lütfen Şifre için Buraya mail adresi yazmayın. Gerekli açıklama indirme adresinde mevcut.
Saygılar.

merhaba.
en son imajı indirdim rufus ile 32gb lık flash a kurdum.
home\partimag\MK-V7-WINDOWS-10 bulunamadı hatası alıyorum imaj başlamıyor
çözüm olarak bahsettiği klasöre baktığımda home\partimag\MK-V5-WINDOWS-10 olduğunu fark ettim . V5 yazan yeri V7 yapınca düzeldi
muhtemelen siz imaj oluştururken klasör ismi eski sistem ismi kalınca hata veriyor. yeni kuracak arkadaşlarda bu şekilde düzeltebilir.
bu sistemde de fark ettiğim bir şey daha var oda fare tek tıklamaya ayarlı geliyor. tek dokunuşla klasör hemen açılıyor. ayarlardan çift tıklamayı aktif edince düzeliyor.
Sistem güzel dediğiniz gibi 6-7 dakikada tam format attı.
elinize sağlık.teşekkürler

merhaba.
en son imajı indirdim rufus ile 32gb lık flash a kurdum.
home\partimag\MK-V7-WINDOWS-10 bulunamadı hatası alıyorum imaj başlamıyor
çözüm olarak bahsettiği klasöre baktığımda home\partimag\MK-V5-WINDOWS-10 olduğunu fark ettim . V5 yazan yeri V7 yapınca düzeldi
muhtemelen siz imaj oluştururken klasör ismi eski sistem ismi kalınca hata veriyor. yeni kuracak arkadaşlarda bu şekilde düzeltebilir.
bu sistemde de fark ettiğim bir şey daha var oda fare tek tıklamaya ayarlı geliyor. tek dokunuşla klasör hemen açılıyor. ayarlardan çift tıklamayı aktif edince düzeliyor.
Sistem güzel dediğiniz gibi 6-7 dakikada tam format attı.
elinize sağlık.teşekkürler
Sanırım Tahtanız faz1, uefi seçeneği ile format atıyorsunuz. Hatada bu sebeple çıkıyor. Klasör ismi doğru MK-V5-WINDOWS-10 şeklinde olacak, imaj V5'in 7.sürümü olması sebebiyle hiçbir zaman V5 te klasör ismi değişmedi. Tek iso da Tam format ve sadece C format için özel menü düzeni yaptığımdan bazen rufus bu menüyü bozuyor. Rufus ile faz1 kullanacaksınız uefi olmayan seçeneği seçip sorunsuz devam edebilirsiniz yada winsetupfromuab ile sorunsuz usb hazırlayabilirsiniz.
Tek tıklama bilinçli olarak ayarlanmış bir özellik. 1 yıldır hazırladığım tüm imajlarda tek tıklama aktif durumdadır. Dokunmatikte özelikle bilgisayar kullanımı zayıf olan arkadaşlarda çift tıklama çoğu zaman sorun teşkil ediyor ama tek tıklama garanti açılış sağlıyor.
Güle güle kullanın.

Atak 2.0 kurulumunu aşama aşama anlatır mısınız lütfen? mk v5.5 de eba admin olarak tahtada atak.exe'ye tıklıyorum ardından " Kurulum için gerekli dosya yok yada bozuk, atak.ini ve diğer dosyaları kontrol edin" hatası alıyorum.
Teşekkürler.

Atak 2.0 kurulumunu aşama aşama anlatır mısınız lütfen? mk v5.5 de eba admin olarak tahtada atak.exe'ye tıklıyorum ardından " Kurulum için gerekli dosya yok yada bozuk, atak.ini ve diğer dosyaları kontrol edin" hatası alıyorum.
Teşekkürler.
Hocam Atak kullanmıyorum. Bu imajda sınırlı kullanıcı olması dolayısıyla Atak 2.0 sağlıklı çalışmaz, çalışsa bile yönetici hesabına girişinizi engeller. Atak programını devredışı yöntemleride internette dolaşmaya başlamış durumda alternatif programlara yönelmenizi tavsiye ederim.
İlle atak kullanacağım diyorsanız ADRESTEKİ BAŞLIK ALTINDA altında benzer soru ve sorunlara cevap bulabilirsiniz.

merhaba.
sisteminizi okulumuzda kullanıyoruz.
sisteminizin avantajları
+duvar kağıtları geçişi gayet güzel
+usb 3.0 ile 150mbt hızlarda kopyalama( 22gb z-kitap uygulamalarını 2 dakikada kopyaladı. diğer sistemde nedense 15mbt hız ile 40 dakikada kopyaladı)
+clonezilla imajı ile 6 dakikada yükleme
+office 2010 yüklü olması
+antivirüs yüklü olması

2 tane sorunum var. onlarıda yazayım bir çare bulunur belki
- sistem kurulumu bittikten sonra ebaadmin kullanıcısında yaptığımız sistem yedeklemeyi aktif etme ve sonrasında sistemin imajını alma işlemi hata veriyor
sanırım sda2 idi yazmaya korumalı alan diyordu. 29gb lık yedek bölümüne yedeği yazamadı. sonrasında kendim clonezilla ile yedek almaya çalıştım yine aynı sorun. en son clonezilla ile başka bir alana yedek almaya çalıştım oda olmadı. şöyle bir şeyde var sizin imajdaki yedeği 29gb lık yere attığımda ordan sistemi kurabiliyor. sadece kendi yedeğimi oluşturamadım
- 10 gündür çoğu tahtama sizin sistemi kurdum. 2 tahtada mavi ekran verdi. yeniden kurulum yapacağım onlara. 2 yıldır ademola hocanın sistemini kullanıyordum mavi ekran görmedik. o yüzden alışkın değiliz. var mı bir çözüm yolu.

teşekkürler şimdiden

@nasri Hocam bahsi geçen sorunları inceleyim. toolwiz time freeze kurduysanız mavi ekran sorunu normaldir. Artık uyuşmuyor windows 10 ile.
Haftaya windows 10 1803 versiyonla bir imaj hazırlamış olacağım onda bahsi geçen sorunları test eder öyle yayına sunarım inşallah.

@Emsile hocam sistemde toolwiz time veya deepfrezee yüklü değil.
sisteminize ekleme yapmadan sadece çift tıklama, duvar kağıdı değiştirme ve bilgisayar adı nı değiştiriyorum.

yeni sistemi bekliyoruz.
mavi ekran vermezse yeter bana :)
( muhtemelen bilgisayar kapanmadan çat diye fişi çekiyorlar ondan olmuştur)

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri