Mobil aygıttan ET lere görüntü aktarımı - Şaşırdım :)

Kodla Büyü

alpaygunes

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba arkadaşlar.
Samsung S6 telefonumdaki görüntüyü FAZ 2 tahtasına "Smart view" aktarmak istedim . Oldu :)
Bunu zaten bilenler için sıradan bir olay ama ben hiç beklemediğim için çok şaşırdı ve sevindim. İşime yaradı.

Benim gibi bu teknolojiyi ET lerde beklemeyen arkadaşlar deneyip tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

Windows 10 larda sol kenardan çıkan panlede "Bağlan" var buraya tıklayın açılan menüden "Bu bilgisayarda göster" i seçin.
sonraki pencerede her şeye izin verin . Bir iki ayar seçeneği var.

NOT: Telefonunuz ekranı listeleyebilir ama bağlanmaya bilir. bu teknolojinin henüz standardı yok o nedenle uyumsuzluk olabilir. Şansınıza kalmış artık.

upload_2019-2-21_12-31-57.png

Son düzenleme:
hocam süpersin.
bunu bir çok öğretmen, bilişimcilere karşı kullanıyor telefonun görüntüsünü tahtaya aktarmayı bile bilmiyor aaaaaa ahmak aptal beceriksiz kelimeleriyle beraber
bu türden kelimeleri senden önceki bilgisayarcı yapamıyordu yapamadı gibi ..vs. kimden duyduysam telefonunu bozup eline verdim.

Telefonlarınızı okuldaki Fatih kablosuz ağına bağlayarak mı bunu yapıyorsunuz.
Fatih ağının şifresini bilmiyorum. Telefonun hotspotunu açıp tahtayı telefona bağladım, ekranı yansıtamadım.

Hocam geçen gün bi konunun içinde bi arkadaş tarif etmişti, ben de orada görmüştüm. Şimdi siz paylaşınca Windows 8 de'de oluyor mu diye baktım ama birşey bulamadım. Acaba Windows 8 yüklü tahtalarda bu işi yapabiliyor muyuz? Bilen var mı?

Birde şunu belirteyim FAZ 1 de deneyemiyorum benim tahtanın lisans sorunu var. Belkide lisasn sorunu olmasada olmayacak.
Bu wifi adaptörünün teknolojisiyle alakalı sanırım.

aynı işlemi pcremote adlı programlada yapabilirsiniz hatta telefonunuzu klawye mouse projeksiyon olarak girebilirsiniz siz sınıfta olmasanız bile tahtayı kontrol edebilirsiziniz tek sart aynı agdan baglanmak

Herhangi bir ağ bağlantısına ihtiyaç yok.
Hocam benim telefonumda kablosuz görüntülemeyi etkinleştir seçeneğini tıklamadan kablosuz ekranı bulmuyor. Yani fatih ağına dahil olmadan ekrana bağlanamıyorum. Evdeki televizyona bağlanabilmek için de aynı şey geçerli. Evde de wifi ye bağlı olmadan ekran aktarımı yapamıyorum ben. Siz mobil ağda bağlı iken mi ekrana bağlanıyorsunuz?

Evdeki televizyonla aynı mantık aynı ağda olmak gerekir.Diğer türlü güvenli değil.

Hocam benim telefonumda kablosuz görüntülemeyi etkinleştir seçeneğini tıklamadan kablosuz ekranı bulmuyor. Yani fatih ağına dahil olmadan ekrana bağlanamıyorum. Evdeki televizyona bağlanabilmek için de aynı şey geçerli. Evde de wifi ye bağlı olmadan ekran aktarımı yapamıyorum ben. Siz mobil ağda bağlı iken mi ekrana bağlanıyorsunuz?

Hocam aynı akulda ikinci sınıfta denedim. İlgili ekran bile yok.
Gene faz2 os win 10 ama güncel değil.

Görüntü aktarımının çeşitli standartlar ve yöntemleri var. Sizinki "wifi direct" olabilir.

Benimki ağ olmadan çalışıyor.
Samsungun smart view i.
Başka markaların başka standartları var.
Screen mirror.
Share screen.
Vb.
Miracast
Ezcast gibi

Unutmadan benim dell bilgisayarda denedim hem telefondan dizüstüne göndermek mümkün.
Hemde tv ye.
Et desteklerse onada

Hocam aynı akulda ikinci sınıfta denedim. İlgili ekran bile yok.
Gene faz2 os win 10 ama güncel değil.

Görüntü aktarımının çeşitli standartlar ve yöntemleri var. Sizinki "wifi direct" olabilir.

Benimki ağ olmadan çalışıyor.
Samsungun smart view i.
Başka markaların başka standartları var.
Screen mirror.
Share screen.
Vb.
Miracast
Ezcast gibi

Sanırım dediğin gibi hocam, bu ekran paylaşım standartlarının fazla olmasından kaynaklanıyor olabilir. Sony telefonu olan bir arkadaşımın ki (sanırım miracast) ekranı bulmuyor bile.

Windows 10 da oluyor.
8 de bir türlü yapamadım.
Bu arada access point yok farklı ağdan denedim.

Samsung smart viewde okulda wifi açık olacak ve fatih ağında bagli mi olacağız acaba? Smart view wifi kapalı çalışmıyor bende. A7 2017 telefon um

Hocam bu hata neden olabilir acaba?
Baglan diyorum seçenekler pasif ve yukarıda ki "hala özellik işlevlerini belirlenmeye çalışıyor uz" uyarısı geliyor

Ekli dosyalar

• IMG_20190304_100145.jpg
    IMG_20190304_100145.jpg
    314.4 KB · Görüntüleme: 70
Arkadaşlar bilmeyenler için, bu özellik tahtanın kablosuz ağ bağdaştırıcısını kullanarak çalışıyor. Ama biraz farklı bir standartı var. Kablosuz antenler takılı ise daha iyi çalışıyor.

hocalarım nasıl konu açacagımı bilmediğim için buraya yazıyorum. okuldaki akıllı tahtada 8.1 pro kurulu. tahtalar galiba faz 2. ekran kartı intel hd 4600, wireless N 7260 .
soru:android telefonumun ekranını akıllı tahtaya kablosuz ve her hangi bir uygulama kurmadan nasıl aktarabilirim.
evimdeki bilgisayarda windows 10 pro var . windows 10 da Tüm Ayarlar - Sistem - Bu Bilgisayarda Göster menülerini kullanınca yada soldaki başlat simgesine basıp arama bölümüne " Bağlan" yazınca gelen uygulamayı açınca telefonumun ekranını bilgisayarımın ekranına aktarabiliyorum (Aynı wifi ağı üzerinden). bu özelliği okuldaki akıllı tahtada yapabiliyormuyuz. okuldaki akıllı tahtalarda 8.1 pro yüklü. ? Ekran kartı intel hd 4600, wifi kartı N7260

Merhaba arkadaşlar.
Samsung S6 telefonumdaki görüntüyü FAZ 2 tahtasına "Smart view" aktarmak istedim . Oldu :)
Bunu zaten bilenler için sıradan bir olay ama ben hiç beklemediğim için çok şaşırdı ve sevindim. İşime yaradı.

Benim gibi bu teknolojiyi ET lerde beklemeyen arkadaşlar deneyip tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

Windows 10 larda sol kenardan çıkan panlede "Bağlan" var buraya tıklayın açılan menüden "Bu bilgisayarda göster" i seçin.
sonraki pencerede her şeye izin verin . Bir iki ayar seçeneği var.

NOT: Telefonunuz ekranı listeleyebilir ama bağlanmaya bilir. bu teknolojinin henüz standardı yok o nedenle uyumsuzluk olabilir. Şansınıza kalmış artık.

Ekli dosyayı görüntüle 62718
Hocam bu özellik windows 8.1 pro yüklü akıllı tahtada nasıl oluyor?

Geri