Mobil uyumlu adsense

Kodla Büyü

mehmetaltin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar adsense reklâmlarını bilgisayarda 728x90 mobilde ise 325x50 olarak nasıl gösterebilirim

duyarlı reklam birimini kullanabilirsin. duyarlı reklamlar çıkmadan önce kullanmış olduğum 'cihaz çözünürlüğüne göre farklı reklam birimlerini gösterebilecek' bir kod vardı ama harici diskimde şuanda. unutmazsam yarın eklerim buraya.

Arkadaşlar kendim arayarak çözümü buldum örnek kodlar aşağıda....

Kod:
<center>
<body>
<style> 
.deneme { width: 320px; height: 100px; } 
@media(min-width: 500px) { .deneme { width: 320px; height: 100px; } } 
@media(min-width: 700px) { .deneme { width: 728px; height: 90px; } }
</style><center>
<div class='deneme'>

Kodlar buraya gelecek...

</div>
</body>
</center>

Hocam bence çözünürlüğü sabit olarak belirtmek artık pek mantıklı değil. Siz mobil için 320x100 düşünüyorsunuz ama onlarca çeşit tablet, telefon ekran çözünürlüğü olduğu için dinamik reklam türünü seçmek daha mantıklı. Dinamik seçtiğinizde ziyaretçinin ekran çözünürlüğüne göre en iyi reklam boyutu otomatik olarak seçilir. Temanız sabit mi Responsive mi bilmiyorum ama benim tercihim her zaman responsive tema+dinamik adsense reklamından yana.

Bu şekilde bir deneyeceğim hocam reklam gelirlerinde artış olacak mı?Şu an bu kodlarda esnek reklam kullanıyorum.Şu ana kadar deneğimde bilgisayarda çogunlukla 728x90 ve 300x250 reklam gösterdi.Mobilde ise 320x100 ve 300x250 gösterdi.2 telefon ve 1 tablette denedim.Deneyelim görelim bakalım :)

Geri