Mobilde görsel tasarim yaparken ne kullaniyorsunuz.

Kodla Büyü

sapphire

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba TRT Haber'in kullanmış olduğu bazı görsel materyaller (fotograf icinde cerceve) hoşuma gidiyor Bunlardan birini aşağıya ekliyorum, bu görsel Sizce hangi grafik program yada mobil program ile hazırlandı.
öğrenciler için materyal hazırlarken özellikle görsel materyal hazırlarken kullanmış oldugunuz mobil program var mı yazabilirmisiniz.
Acikcasi, ben canva yi kullaniyorum ancak yeterli olmuyor.

Screenshot_20200405-153521_Instagram.jpg

mobilde yapılmıyordur hocam çizginin içinde degrade var mobil bir yazılım bunu yapabilir mi bilemiyorum. Bu görseli corel draw veya fotoshop ile çok rahat yaparsınız

Tesekkur ederim hocam, Haklisiniz ilk öyle düşündüm ama bu kadar haberi bu kadar hızlı hemde mobil için hazırlamaları zaman alan bisey olurdu masaüstünde, belki ps action yapmışlardır bilemedim simdi.. ayrıca bu tarz görselleri anadolu ajansida aynı şekilde yapıyor, ozellikle instagram ve twitir adreslerinde goruyorum. Ben hala bunun mobil programla yapıldığı kanısındayım.

Bir başlık ekleyin.png

Bu tarz büyük haber ajanslarının mobil uygulama kullandıklarını düşünmüyorum. Photoshoplarında önceden hazırladıkları mockupları yani hazır şablonları vardır.
Canva ile benzer bir şey yapılabilir mi diye hızlıca denedim. Şablon olmadan 0'dan. Bu örnek oldu. (Degrade kutunun kenarının yuvarlak olması gerekiyodu ama 5dk ve free fotoyla bu kadar oldu) Pixlr'ında güzel bir editörü vardı diye hatırlıyorum. Bakabilirsiniz.

Mobil uygulama ve grafik programı her ikisiyle de olur hocam. Aşağıda resim üstüne yazı koymuş. Çerçevesi de basit olur.

Geri