Mor data kablosu

Kodla Büyü

ucamus

Süper Üye
Süper Üye
Fatih projesi için okullarda internet için kullanılan kabindeki mor kablolar diğer network kablolardan farklı mı ? Faz1 olan okulumuzda bt labına giden kabloda sıkıntı var. Bunun yerine normal bir cat6 kablo taksak olur mu fark eder mi?

Fatih projesi için okullarda internet için kullanılan kabindeki mor kablolar diğer network kablolardan farklı mı ? Faz1 olan okulumuzda bt labına giden kabloda sıkıntı var. Bunun yerine normal bir cat6 kablo taksak olur mu fark eder mi?
Sayın hocam kablo renkleri önemsiz. Turuncu olanlar halojen Free oluyor.Yanmaz kablo yani. Mesafe 80m ve altındaysa herhangi bir cat6 ile yenileyebilirsiniz.
Çalışır
Ancak kablonun üzerindeki model numarasına bakıp mevcut standartı korumak yapısal kablolamayı bozmamak açısından önemli olabilir.

Sayın hocam kablo renkleri önemsiz. Turuncu olanlar halojen Free oluyor.Yanmaz kablo yani. Mesafe 80m ve altındaysa herhangi bir cat6 ile yenileyebilirsiniz.
Çalışır
Ancak kablonun üzerindeki model numarasına bakıp mevcut standartı korumak yapısal kablolamayı bozmamak açısından önemli olabilir.
Mesafe en fazla 15 metre hocam . Jack ları bile farklı diyorlar ben anlamadım bakıyorum bi fark göremedim aslında :D @sistem23

Yanlış hatırlamıyorsam morları genelde POE için kullanılyorlar. . Biliğimiz CAT6 , rengin bir anlamı yok ama ayırmak için.. Sınıflardaki swichlere elektrik burdan gidiyor. Bu rekteki kablolar genelde önce sınıftaki kabosuz swich gidip ordan tahtaya gidiyor.. beyaz takılı olanlarda bu özelik yok, duvardaki prizere gidenler beyaz..
Portlardaki POE ayarını Ankara'dan yapıyorlar...

BT sınıfına giden kabloyu öğrenci bilgisayarına giden swiche mi bağlıyorsunuz yoksa tahtaya giden mi? Morsa büyük bir ihtimalle tahtaya gidendir.

Geri