motorola atrix nasıl bir telefon sizce?

Kodla Büyü

mehmetersin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
bu aralar telefon bakıyorum atrix kullanan varmı? yada test etmiş olan. önerirmisiniz. birde ülkemizde refurbished (elden geçirilmişleri) olanalrı satılıyor deniyor bilgisi olan varmı? hepsiburadadakiler nasıldır misal?

Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Memnunum. Tam bir fiyat/performans ürünü.
680 tl ye almıştım. 100 tl de hediye çeki verdi hepsiburada.

ben de 3 aydır kullanıyorum...çok memnunum...söylenenlere inanmayın...
şebeke üzerinden görüntülü konuşma yok ama tango gibi uygulamalarla görüntülü konuşma yapabiliyorsun...
şarjı da ne iyi ne kötü...ortalama bir şarz süresi var...

sizlere teşekkür ederim. galaxy w ile bunun arasında kaldım haftasonu birisini alırım sanırım :)

evet kullananlarada sordum atrix ağır bastı. android 4.0 ve 4.1 için bile romları bulunabiliyor. sadece 3g üzerinden görüntülü konuşma yok. gerçi şu anki telefonumda varda ne oluyor 2-3 kere haricinde kullanmadım hiç.

9-10 aydır kullanıyorum. Ben 850 TL iken almıştım ki o da indirimli fiyatı idi. Özelliklerine, donanıma göre fiyatı çok çok uygun, şu an 650 TL komik bir rakam bu özelliklere. Tek eksisi resmi olarak Android 2.3.6 üzerinde güncelleme almayacağı o da bir hafta önce kesinleşti. Ben telefonu aldığımda 2012 son çeyreğinde güncelleme alacak diye duyurmuştu Motorola ama yan çizdi. Atrix HD ve başka modeller çıkarmış.

Ha bir de fotoğraf kalitesi yeterli, çok iyi değil, eksi olarak bundan bahsedenler olabilir.

Şarj 1-2 gün gidiyor kullanıma bağlı.

ben telefonu beğendim. menülerde oyunlarda falan hiç takılma yok. cumartesi günü gedi şöyle bir açtım baktım ama çok incelemedim hatta meşguliyetten ilk şarjını bile yapamadım :)

mehmetersin' Alıntı:
ben telefonu beğendim. menülerde oyunlarda falan hiç takılma yok. cumartesi günü gedi şöyle bir açtım baktım ama çok incelemedim hatta meşguliyetten ilk şarjını bile yapamadım :)

Hayırlı olsun hocam. Matrix'lendiniz siz de demek :) Herşey güzel de güncellemeyi iptal ettiler sinir oldum, ben alacağım zaman güncelleme gelecek diye duyurmuştu motorola, şimdi gelmeyecek diye değiştirdi.

eya' Alıntı:
mehmetersin' Alıntı:

Hayırlı olsun hocam. Matrix'lendiniz siz de demek :) Herşey güzel de güncellemeyi iptal ettiler sinir oldum, ben alacağım zaman güncelleme gelecek diye duyurmuştu motorola, şimdi gelmeyecek diye değiştirdi.

sen de romlarsın hocam :)

Bende yakın zamanda ATRiX kervanına katılanlardanım. Etrafımda hiç kullanan yok tabi, internet üzerinden buldum bende telefonu. Ama forumun bir yerlerinde Atrix'çi bilişimcilerin olduğunu tahmin ediyordum. Memnun oldum ;) Buarada ekran filmi ve kılıf için pdateknoloji sitesini tavsiye ederim fazla para vermeyin kılıf vs. işine...

eya' Alıntı:
mehmetersin' Alıntı:

teşekkür ederim. biraz kullanalım romlarız olur biter :) şimdiş şarja taktım şarjı ne kadar gider onu merak ediyorum asıl ben :)

şarz süresi ilk gündne belli olmaz bi de gereksiz yere wifi açık olmasın,gps açık olmasın,wallpaper ve ekran ışığını düşük düzey ayarlayın

Şarj normal kullanımda 2 günü geçebiliyor, yoğun kullanımda 24 saat rahat dayanıyor. Bir de şöyle bir ipucu vereyim: yazılım pilin kapasitesini tam kavrayamıyor. Yani bazen telefonu kapatıp açtığınızda fazladan 4-5 saat daha bazen daha da fazla dayanabiliyor. Özellikle yoğun pil kullanımı gerektiren uygulamalardan sonra bunu yaparsanız pil durumu bazen %30-40 fırlama yapıyor. Yazılımın pil durum tahmininde bir sorun var. Defalarca denedim bunu. Matrixin gizli gücü :)

Romlamak için garanti süresinin bitmesini beklerim gibime geliyor :)

Bu arada telefona güç destekli usb çoklayıcı alıp, otg kablo ile bağlamayı denedim. Fare, klavye, flash bellek takıp bilgisayar gibi kullanmak güzel oluyor. Hdmi kablonun sadece özel uygulamaları değil telefonun tüm görüntüsünü ekrana aktarmak için kırma işlemi var, bunu yapıp 1 GHz işlemcili 1 GB ramli bilgisayara da kavuşmanız mümkün :) Youtube'da videoları var.

Az daha düşerse bir tane daha mı alsam diye düşünmeye başladım :D

hepsiburada da 600 + 100 tl hediye çeki var.
bu telefona ics kurabilen var mı? en büyük tereddütüm bu

telkefon güzel tavsiye ederim. zamanında akıllı cep telefonu araştırırken bayağı araştırmıştım.. motorola kalitesini bilen bilir...

ics almaması handikap. samsunga nokia ya tavsiye ederim...

tek sorun güncelleme almayacak olması. o yüzden sordum ics kurabilen var mı diye. atrix i uzun zamandır kullanan arkadaşlar vardı forumda onlar e diyecekler bakalım

telefonu birçok kişiye tavsiye ettim kardeşimede aldırdım. kendimde almayı düşünüyorum ama ics konusu canımı biraz sıkıyor internette kuranlar var ama forumda kullanan varsa fikirlerini alalım dedim

mu_korkmaz' Alıntı:
hepsiburada da 600 + 100 tl hediye çeki var.
bu telefona ics kurabilen var mı? en büyük tereddütüm bu

100 tl hediye çeki alışveriş devam edince mi geliyor. Ben göremedim.

atrix kullanan arkadaslar telefonu aldım bana onerileriniz telefonu cozmeye calışıyorum sizin tavsiyelerinize ihtiyacım var..

Geri