movie maker siyah ekran

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Selam Arkadaşlar
Bir öğretmen arkadaşım şiir dinletisi hazırlayacak ve movie makerdan başka program kullanamıyor.

Sıkıntı şu. En son mp4 haline getirilen videoda müzik sesi gelirken görüntü sadece siyah geliyor.

Codecler güncel. Tüm pc lerde böyle. 2016-2017-2018 hepsini kurdum yine böyle.

Neden oluyor acaba

“Aygıt yöneticisi”ne gidin (arama çubuğuna yazarak bulabilirsiniz), ardından açılan klasörde “Görüntü bağdaşlaştırıcıları”na sağ tıklayın ve “Sürücü Yazılımını Güncelleştir…” yapın.

Hocam geçenlerde de bir arkadaşım aynı sorunla bana gelmişti. Ekran kartını güncelledim, güncel k-lite mega codec pack yükledim ve beraberinde gelen Media Player Classic ile açtığımda sorun yine düzelmedi. Daha sonra güncel VLC Player kurup dosyayı açtığımda video düzgün görüntülendi.
Bir de VLC Player ile deneyin derim.

Hcm ayni sıkıntı bende de oldu. Grafik kartıni guncelleyince problem giderildi.

Ekran kartının Directdraw sürücüsü eksik yada bir sıkıntı var.

Son düzenleme:
Hocam mp4 uzantıdan kaynaklı siyah ekran görmesi. Avi ye çevirin videoları, çalışacaktır ;) telefondan çekilen Videolar mp4 oluyor genelde, Movie maker görmüyor

Avi ye herhangi bi conventer ile çevirebilirsiniz. Arama motoruna yazın Hocam, mp4 avi ye çevir diye. Movie maker çevirme yapmıyor aviye. Siz dönüştürüp ekleyin Movie makera

Avi ye herhangi bi conventer ile çevirebilirsiniz. Arama motoruna yazın Hocam, mp4 avi ye çevir diye. Movie maker çevirme yapmıyor aviye. Siz dönüştürüp ekleyin Movie makera

Hocam proje sonucunda çıkan mp4 dosyasını mı avi ye çevireceğiz . Yoksa daha movie maker a atarken mi aviye çevireceğiz.? Sizin yazınız movie ye video atarken avi olarak at gibi olmuş. Benim kast ettigim. Movie maker da direk avi olarak çıktı alamıyormuyuz

Sayın Hocam daha Movie makera atmadan aviye çevirip, avi li halde atın Movie makera.

Yani çektiğiniz videoları aviye çevirip, atın Movie makera. Sonra Movie makerda düzenleme yapın, birleştirin kesin. Projeniz oluşsun

Geri