Mp/3 Sitesi

Kodla Büyü

ORJİNAL

Aktif Üye
Arkadaşlar wordpress tabanlı sitem var bu siteme müzik eklemek istiyorum. Ama Her Müziği Tektek eklemek Çok Zor Oluyor. acaba Bütün müZikleri Yada Herhangi Bir Klasörün İçindeki Müzikleri Tek Seferde Ekleme Gibi bir Şansım Varmı. Eklenti Falanda olabilir . Fakat Müziklerin deinlenebilir olmasını istiyorum. yani mp/3 player üzerinden Çalacak Siteye giren arkadaşlar oradan dinleyebilecek. Umarım Sorunu açıklayabilmişimdir. Şu Anda flash mp/3 player eklentisi kullanıyorum. fakat her müzik için tekte isim ve url eklemesi çok zor oluyor. hele müzik sayısı 1000'lerce olunca hiç çekilmiyor. yardımlarınızı bekliyorum .teşekkürler. :!: :!: :?: :?:

dosyaları ftp ile atın, flash mp 3 player içinde xml yapısını oluşturan bir php dosyası oluşturun. bu şekilde ftp de attığınız klasörün dosya listesini mp 3 player a aktarabilirsiniz.

Kod:
$dizin_adi = ".";
$dizin = opendir ($dizin_adi);
while ( gettype ( $bilgi =  readdir( $dizin ) ) != boolean )
{   if ( !is_dir( "$dizin_adi/$bilgi") && ($bilgi!="..") && ($bilgi!=".")) 
 { 
echo "$bilgi<br />";
 }
}
closedir ($dizin);
?>
formatı ile klasördeki dosyaların listesini alıp, oluşturacağınız bir xml dosyasına yazın.
dosyaya yazma için:
Kod:
<?PHP
$d=@fopen("dosya.xml","w+");
fwrite($d,$bilgi);
@fclose($d);
?>

benzeri bir kod yapısı kullanabilirsiniz. daha kolay / pratik yöntemler için https://www.google.com/search?q=php ile xml dosyası oluşturma adresindeki sonuçlardan faydalanabilirsiniz.

Geri