MS WORD'DE ÇİZGİ STİLİNİ DEĞİŞTİREBİLMEK

Kodla Büyü

TÜRKKAN1923

Site Gezgini
Sevgili Bilişimci Gençler
MS Word Kelime işlem programında Ekle -->Biçim---> çizim araçları vs çizgi ekliyorum. OK Çizgi stilini Tire olarak belirliyorum.
Sıkıntı eklediğimiz o çizgi sitilini,Örneğin noktalı çizgiyi değiştirebilir miyiz? Çizgi ve diğerleri (kesik çizgi,noktalı kesik çizgi ) stilleri MS Office in hangi klasörü altındadır ve Dosya uzantısı nedir? Vektör müdür değil midir?
MS Wordün bu çizgi stillerini nasıl değiştirebiliriz?

Ekli dosyalar

• izgi1.png
    izgi1.png
    46.7 KB · Görüntüleme: 3,368
Hocam hangi Office sürümünü kullanıyorsunuz bilmiyorum ama 2007 ye göre anlatayım çizginin üzerinde sağ tık-> otomatik şekil biçimlendir->renk ve çizgiler sekmesi-> çizgi stili bu şekilde yapabilirsin

Sayın Genç bilişimci hocalarım.
MS Wordde çizgi eklemek,çizgi veya şekillerin varolan biçimlerini var olan yordamlarla değiştirmek problem değil. Programın kullanımı ile ilgili sıkıntı yok.
Yapmak istediğim çizgi stiline dışarıdan müdahale edebilmek.
Kesik çizgi uzunluğunu uzatıp,azaltılabilmek. noktalı kesik çizginin uzunluğunu arttırıp uzatabilmek. Wordün sunduğu çizgi stilini değiştirebilmek.
Çizgi stilleri "C:\Program Files\Microsoft Office\Office14\ ? " hangi klasörde, hangi dosya formatındadır?

Sevgili Genç bilişimcilerden ,
Destek ve ilgi bekliyorum....
Çözüm yolu nedir?
Wordün hangi klasöründe,hangi vektör formatında bu dosyalar?

Şunlar kenarlık.
C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\MEDIA\OFFICE14\LINES
Bence diğer çizgi sitillerini de bir DLL kütüphanesinde saklıyor olabilirler. Öyle açıkta hiç karşılaşmadım.
Karakter kümesi şeklinde de hazırlamış olabilirler. Hatırlayın TL nin yeni simgesini ancak yurt dışında bir firmaya özel yaptırmışlardı.
http://www.tcmb.gov.tr/yeni/iletisimgm/ ... rulum.html

Geri