Mtsk Direksiyon sınavında yedek görevli

Kodla Büyü

murathan21

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bugün ki mtsk direksiyon sınavında görevliydim. Gelen SMS de ve sınav görevli kartında yedek olduğum yazmıyordu. Sabah görev yerine geldiğimde öğrendim. Bunun ücreti hakkında bilgisi olan var mı

Mtsk da yedek olan gelmiyorki. Biri gelmezse arıyorlar hemen yedekteki geliyor. Ama giderse para alıyor , gitmezse almıyor. Benmi yanlış biliyorum bilemedim

Görev kağıdında yedek yazmıyordu. Bende sabah sınav yerine geldim. Listenin en altında ben vardım tek yedek benmişim öyle dedi görevli gölgede oturuyorum :)

Sınav bitene kadar bekleyeceksin. Kimse hastalanmasın sakatlanmamsın kavga etmesin huzur içinde bir sınav olsun diye dua edeceksin :) Hele bir de kamyon komisyonu bırakırsa o zaman şenlik olur bu sıcakta.

Tam kadro herkes görevine geldi şanslıyım bugün :)

Ekli dosyalar

• 16918446311324372672416345935975.jpg
    16918446311324372672416345935975.jpg
    237.1 KB · Görüntüleme: 63
Bizim burada yedeği ilçedeki görevli şef kendisi belirliyor rastgele belirlenmiyor. Tabi kendisine yakın torpilli kişilerden seçiyor. Yedek ve akşama kadar çalışan kişi aynı ücreti alıyor, saçmalık..

Yedek, mtsk direksiyon sınavında çıkabilecek en iyi görev, bizim burda genellikle bilişimciler oluyor, tablette filan bi sıkıntı olursa onla ilgileniyor

Bizim burada yedeği ilçedeki görevli şef kendisi belirliyor rastgele belirlenmiyor. Tabi kendisine yakın torpilli kişilerden seçiyor. Yedek ve akşama kadar çalışan kişi aynı ücreti alıyor, saçmalık..
Bundan %100 eminseniz bir dilekçelik canı var o düzenlemenin.

Benim şimdiye kadar bir çok kez gözlemlediğim kadarıyla o gün görev alanlar içinde en düşük görev sayısı kiminse ona yedek görev çıkıyor. En az görev sayısı olanların bu görev sayıları eşitse memurun inisiyatifi oluyor mu bilmiyorum.

Aslında bu tartışmaları bitirmenin en güzel yolu, direkt mebbis'de rasgele bir şekilde görev dağılımı.

Bundan %100 eminseniz bir dilekçelik canı var o düzenlemenin.

Benim şimdiye kadar bir çok kez gözlemlediğim kadarıyla o gün görev alanlar içinde en düşük görev sayısı kiminse ona yedek görev çıkıyor. En az görev sayısı olanların bu görev sayıları eşitse memurun inisiyatifi oluyor mu bilmiyorum.

Aslında bu tartışmaları bitirmenin en güzel yolu, direkt mebbis'de rasgele bir şekilde görev dağılımı.
Haklısın hocam da kimi kime şikayet edeceksin.. Dediğin gibi mebbis üzerinden rastgele yapılsa daha adil olur.

zaten mebbissteki sınav işlemleri modülünün amacı hakkaniyetle herkesin görev sayısını eşitlemek, yedeği şef belirliyorsa anında şikayet edin, aslında bakanlık bunu hesap mı etmedi yoksa sistemde mi açık mı var

Yedek konusunda öncelikle 250 adaya kadar sistem 1 yedek verir ve o yedeği MEBBİS kendi görevlendirir. Genelliklede görev sayısı en düşük olana verir. Sınav günü gelemeyen biri olursa sistem üzerinden yedek kişi silinir ve komisyona yazılır. Herkes geldiyse yedek gün boyunca komisyonun vereceği görev olursa diye hazır kıta bekler. Mesela sınavın ortasında biri rahatsızlandı yedek tutanakla bu kişinin tabletini alarak göreve devam eder.

Eğer 250 ve üstü aday varsa 2 yedek görevlendirme yapılır. Bu yedeklerden birini sistem, diğerini il/ilçe mem görevlendirir. Bu iki kişide aynı şekilde sınav komisyonuna tabi çalışır. Yedek kafasına göre ben gidiyorum bana iş yok diyemez.

Yada yedeği ilçe kafasına göre belirleyemez.

Ancak yedek kişi görevini kabul etmezse(yedek kişi yedek olduğunu bilmez l)sistem onun yerine resen görevlendirme yapmaz. Bu durumda yedek görevli için ilçe kendi görevlendirme yapar.

Yedek konusunda öncelikle 250 adaya kadar sistem 1 yedek verir ve o yedeği MEBBİS kendi görevlendirir. Genelliklede görev sayısı en düşük olana verir. Sınav günü gelemeyen biri olursa sistem üzerinden yedek kişi silinir ve komisyona yazılır. Herkes geldiyse yedek gün boyunca komisyonun vereceği görev olursa diye hazır kıta bekler. Mesela sınavın ortasında biri rahatsızlandı yedek tutanakla bu kişinin tabletini alarak göreve devam eder.

Eğer 250 ve üstü aday varsa 2 yedek görevlendirme yapılır. Bu yedeklerden birini sistem, diğerini il/ilçe mem görevlendirir. Bu iki kişide aynı şekilde sınav komisyonuna tabi çalışır. Yedek kafasına göre ben gidiyorum bana iş yok diyemez.

Yada yedeği ilçe kafasına göre belirleyemez.

Ancak yedek kişi görevini kabul etmezse(yedek kişi yedek olduğunu bilmez l)sistem onun yerine resen görevlendirme yapmaz. Bu durumda yedek görevli için ilçe kendi görevlendirme yapar.
Hocam arka arkaya 4-5 sınavda aynı kişi yedek oldu, listenin sonunda olduğu için dikkatimi çekti. Bizde aday çok olduğu için 2 yedek oluyor. Bir şekilde ilçe kendi istediğini belirliyor yedek olarak.

2023 yılında hiç görev almadım. Eylül ayında 2 görev aldım . İkiside yedek çıktı. Eskiden ilçe müdürü seçiyordu ona eminim ve şahidim şimdi sistemmi belirliyor bilemedim .

Biz buna kısaca kul hakkına girmek diyoruz. Görev sayısına bakılmaksızın her sınavda varsa buna da x2 kul hakkı ihlali diyoruz. Allah ıslah etsin. Ben pandemi öncesinden beri sınav görevi almıyorum o zaman da şimdiki paralara yakın ücret alıyorduk kaç yıl geçmiş hala 500-600 diyenler var bir standart yok. Haftasonu akşama kadar o paraya çalışmak kendime saygısızlık olur. Bir esınav alırım yaklaşık aynı parayı veriyor haftasonu dinlenmeme bakarım

Geri