MTSK Direksiyon Sınav Ücretleri

Kodla Büyü

die4you

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar hayırlı geceler haziranın sonunda ve eylülün başında yapılan MTSK direksiyon sınavında gözetmen olarak girdim. Ve iki sınavında ücreti yatmadı. Bu konuda sadece Tokat ilindemi sıkıntı var. Yoksa diğer iller de demi

bütün Türkiye'de sıkıntı var. Yanılmıyorsam Çanakkale'de bir sürücü kursu görevlisinin ücretlerde adaletsizlik yapıldığı iddaası ile açtığı dava sonucu danıştay yürütmeyi durdurma kararı alarak bizlere verilen ücretleri dondurdu. Belli olmayan bir zaman zarfında vereceklermiş. Benim 2 sınav görev ücretim içerde. Bekliyoruz bakalım.

Durumu alttaki haberde vermişler. Böyle giderse daha çook uzun süre bu paralar yatmaz. Zaten artık yatarsa da en son yatırdıklarının yarısını zor yatırırlar... İşin içine maliye girecek, maliye girdikten sonra vergi der öf der püf der paranın yarısı gider...

https://www.ajanskamu.net/haber/mtsk-uygulama-sinavi-gorev-ucretleri-neden-odenmiyor-h92043.html
o zaman bir daha sınav görevlisi bulamazlar hocam. sabah 7 den akşam 5'e kadar araba üstünde kimse durmaz kendileri yapsın o zaman ne diyelim

İstanbul gibi büyük yerlerde 2023 için MTSK'dan alacağımız ücret 900 TL'yi geçecek sanırım

Ekli dosyalar

• mtsk.jpg
    mtsk.jpg
    39.8 KB · Görüntüleme: 138
Son düzenleme:
Zam gelecek yeni yılda 900-1000 arasi olacak idare edin dediler geçen aylarda. Şimdide ortalıkta sadece az bişey normal zam olacak dedikoduları dönmeye başlamış bilemedim

ya geçen ekim ayında görev çıktı ben de 1 yıldır görev almıyordum kabul ettim, sabah 7 den akşam 6 ya kadar çalştım yoruldum arabada kalmak zaten insanı yoruyor .baktım sonra 330 tl yatırmışlar içimden sessiz bir küfür ediip görev onaylarını kaldırdım. ulan biz öğretmen camiası niye böyle ezik,sessiziz yaaaa

3 aydır görev almıyorum il ve ilçe milli eğitimdekiler kendi aralarında paslaşıp duruyorlar.1000 tl olmazsa yapılacak iş değil

Bende 3 aydır görev almıyorum. 300-400 tl ye yapılacak iş değil. Bir ara sarı sendika istanbul'da mtsk sınavlarına girememe kararı aldı ama iyi zam vereceğiz, şu olacak bu olacak denilerek tekrardan sınavlara girdi üyeleri. Yılbaşından sonra görürüz ne olacağını...

2022 Yılında bir görev aldım 370tl falan yattı. sabah 7 akşam 17 arası yani yaklaşık 10 saat görev karşılığı. Emeğimin karşılığını alamayınca görev almayı bıraktım. Biz öğretmenleri korkutmak kolay polisler bu görevi yapmak istiyor deniyor bilmem hangi kurum bu görevi yapmak istiyor deniyor, bizler de aman elimizden gitmesin diye almaya devam ediyoruz maalesef. Umarım ücreti düzeltilir 900-1000tl civarında olmazsa 2023 yılında görev almamaya devam ederim. Alan arkadaşlara da bir şey diyemem herkesin kendi tercihi.

öğretmen 338 tl alıyor, hiç bir iş yapmayan memur ve hizmetli 307 tl nasıl adalet ama dimi

İstanbul gibi büyük yerlerde 2023 için MTSK'dan alacağımız ücret 900 TL'yi geçecek sanırım

Üstte ifade etmemişim
2022 için 160 TL olan aday giriş ücreti, 2023 için 295 TL oluyor. Bu da yaklaşık %84 artış anlamına geliyor
Umarım bizim ücretlere de bu oranda yansır

Yazın Muğla Fethiye'de 340 gibi bir ücret yattı bana, bi daha görev almadım o tarihten itibaren..

Hiçbir sınavda görev istemiyorum. Tavsiye ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bizim ilçede 320 tl civari veriyorlar. Millet zibil gibi görev istiyor. Nasıl bir yokluktalarsa artık

Çoğu arkadaş "evde boş oturacağıma gideyim bari" düşüncesinde. Ama o paraya gerçekten yapılacak iş değil. Müfettişler hiç bir iş yapmadan bizden çok fazla alıyorlar.

Çoğu arkadaş "evde boş oturacağıma gideyim bari" düşüncesinde. Ama o paraya gerçekten yapılacak iş değil. Müfettişler hiç bir iş yapmadan bizden çok fazla alıyorlar.
Sanayide usta 20 dakikada yaptığı filtre yağ bakımına en az 300 işçilik alıyor. Beyaz yakanın nasıl bitirildiğinin ispatıdır mevcut kazanç durumları.

Direksiyon sınavında adayların ödediği ücret 295 TL’den, 400 TL’ye çıkmış

Yani %35,59 oranında artış var
Bakalım görevli ücretleri aynı oranda artacak mı?

Gectigimiz hafta sonu icin ucretlerin %30 artacagi soylenmisti. Muhtemelen artis gecerli olmustur.

Ayın 15'inden sonraki sınavlarda geçerli olacak diye duydum. Bugün öğretmenler odasında sınava katılacak arkadaşlar geyiğini yaptı bunun. Cumartesi sınava girecekler eski tarife, pazar günü sınava girecekler yeni tarifeden ücret alacak dendi :) Böyle bir saçmalık olacak mı merakla bekliyorum.

3 ekim de;
"14-15 Ekim 2023 tarihinde yapılacak Direksiyon Uygulama Sınavılarından başlanmak üzere Sınav Görevli Ücretlerinde takriben %35 oranında artış yapılmıştır."
diye bilgi verdiler bakalım

Ayın 15'inden sonraki sınavlarda geçerli olacak diye duydum. Bugün öğretmenler odasında sınava katılacak arkadaşlar geyiğini yaptı bunun. Cumartesi sınava girecekler eski tarife, pazar günü sınava girecekler yeni tarifeden ücret alacak dendi :) Böyle bir saçmalık olacak mı merakla bekliyorum.

14 Ekim’de başlıyormuş
Resmi yazısı:

Ekli dosyalar

• IMG_4601.jpeg
    IMG_4601.jpeg
    241.3 KB · Görüntüleme: 109
  • IMG_4602.jpeg
    IMG_4602.jpeg
    298.9 KB · Görüntüleme: 93
  • IMG_4603.jpeg
    IMG_4603.jpeg
    81.5 KB · Görüntüleme: 88
  • IMG_4604.jpeg
    IMG_4604.jpeg
    29.4 KB · Görüntüleme: 112
Sonuç itibariyle direksiyon sınav ücretleri ne kadar olacak aşağı yukarı?

Geri