MTSK sınav sorumlusu B ehliyeti varken A1 Alırsa

Kodla Büyü

skydive707

Aktif Üye
MErhabalar B ehliyetim ile MTSK sınavlarında görev alıyorum. şimdi A1 ehliyeti almaya karar verdim Acaba artk Motor Ehliyet sınavlarında görevlendirilebilirmiyim?

Hocam ehliyetinizi aldıktan sonra motor sınavlarında da göre alabilmek için 12 saatlik kursu tekrardan almanız gerekiyor. Yılbaşına kadar motor ehliyetimde olmasına rağmen sadece araba ehliyet sınavlarında görev aldım. Yılbaşında 12 saatlik kursu tekrar alarak sisteme A ehliyetinide işlettim. 12 saatlik kursu milli eğitim açıyor bu arada.

in 12 saatlik kursu tekrardan almanız gerekiyor. Yılbaşına kadar motor ehliyetimde olmasına rağmen sadece araba ehliyet sınavlarında görev aldım. Yılbaşında 12 saatlik kursu tekrar alarak sisteme A ehliyetinide işlettim. 12 saatlik kursu milli eğitim açıyor bu arada.
a1 veya a2 olması bir şey değiştiriyor mu? Bu kurslar hezaman açılıyor mu?

Bu kursları sürekli olarak açmıyorlar, İstanbul'da bekleyen çok. Eskiden ehliyeti aldıktan sonra 3 yıl beklemeniz gerekiyordu. Sanırım yeni sistemde süre 1 yıla düşürülmüş. Tabi yeni bir değişiklik var mı yok mu sormak lazım.

A2 almanızı öneririm. Zaten A1 için de başvursanız sınavda A2 ehliyeti için kullanılan motoru sürersiniz. Ehliyeti aldıktan sonra motor direksiyon sınavlarında görev almak için gerekli olan 12 saatlik kursa katılmak istediğinizi belirten bir dilekçenize gerekli belgeleri ekleyerek okulunuza başvurun. Milli eğitim kurs açılınca sizi alacaktır.

Bu konuda bilgisi olan var mı...?

Geri