Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Müdür BTR normu ile arkadaşı olan bilişim öğretmenini benim okuluma aldırma çabasında?

Konu, 'Öğretmen | İdari, Hukuki ve Özlük Hakları Konuları' kısmında Bilişimciruh.123 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
?

Yapabilir mi?

1. Evet

2. Hayır

Sonuçlar ancak oy kullandıktan sonra görülebilir.
  1. Bilişimciruh.123

Bilişimciruh.123 Üye

Değerli hocalarım Merhaba, ben eylül 2021 atamasıyla atanan bilişim teknolojileri öğretmeniyim. İlk başladığım günlerde okulun teknolojik alt yapısı oldukça kötüydü. Haftada 30 saat derse giriyordum derslerden sonra da okuldaki akıllı tahta, ağ alt yapısı, bilgisayar gibi sorunlu durumları halletmeye çalışıyordum. Çok şükür 1 ay gibi bir sürede okul toparlandı.

Okulun müdür yardımcısı eski okulunda görev yapan kadrolu bilişim öğretmenini istediğini muhabbet ederken çok defa lafın arasına sıkıştırdı. Mesele yeni bir bilişim öğretmeni gelip gelmemesi değil gelebilir. Ama geçenlerde müdür yardımcısı benim norm fazlası olacağımı ima etti.

İl içi atamada veya btr normu ile kendi yakın arkadaşı olan bilişim öğretmenini benim okuluma aldırma çabasında. Böyle birşey mümkün mü? Benim o okulda o kadar emeğim var. Üstelik bilişim sınıfı kurmaya çalışırken böyle üstü kapalı imalarda bulunması beni çok rahatsız ediyor.

*İl içi atama veya başka bir şekilde düşüncesini gerçekleştirip beni norm fazlası yapma ihtimali var mı?

Bilgilendirirseniz sevinirim.

2. serkan42

serkan42 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

o işin olup olamayacağını bilemem ( çok böyle örnek duydum a kişisi norm fazlası yapılır b kişisi yani torpilli kişi a kisisinin yerine gelir) keşke işiniz olmayan işleri yapmasaydiniz hocam biz bilisimciler değer görmüyor maalesef

3. Bilişimciruh.123

Bilişimciruh.123 Üye

serkan42 hocam aday olduğum için birşey de diyemiyorum.

4. serkan42

diyin hocam aday olmanız engel değil ne yapacaklar adaylığı mi kaldirmayacaklar ? kolay değil o isler

5. Bilişimciruh.123

Bilişimciruh.123 Üye

Müdür yardımcısının ima ettiği durum gerçekleşebilir mi?

6. serkan42

evet olabilir siz norm fazlası olur gidersiniz diğer atama da norm açılır başkası gelir

7. Bilişimciruh.123

Bilişimciruh.123 Üye

21 saate 1 norm düşünüldüğü zaman ikini bir bilişim öğretmeni atanabilir mi?

8. Hesx

Hesx Site Gezgini

Hocam sendikanız yok mu onlara söyleyin, ayrıca kadro aç kapa yaparsa mahkemeye verin ne değişti de kadro açıldı, elinizden geleni yapın kimse kimseyi getiremez. Siz de dik durun haklarınızı öğrenin. Müdüre durumu ifade edin, eğer konuşulacak bir kişiyse. Rahatsızlığınızı dile getirin

kumsal540 bunu beğendi.
  9. Bilişimciruh.123

Bilişimciruh.123 Üye

Siz sormak istediğimi anlamadınız hocam neyse teşekkürler yine de

10. Bilişimciruh.123

Bilişimciruh.123 Üye

Konuşabilme ihtimali var hocam okul müdürü ile

11. serkan42

benim çalıştığım bir okulda bu tarz bir şey oldu şu an müdür soruşturma yiyor hocam ama bir şey çıkmaz

12. ceylanim2598

ceylanim2598 Site Gezgini

Allah rızası için şu müdür yardımcılarının sözlerini önemsemeyin. Dersiniz seçmeli gibi derslerden oluşmuyorsa yapamaz. Müdür yardımcısının okulda öğretmen üzerinde hiç bir yaptırımı yoktur. Öğretmenin amiri de değildir. Eğitim camiasında bu tarz insanları çok sık görmek gerçekten mide bulandırıcı. Hocam siz okul müdürünüz ile konuşun rahatsızlıklarınızı dile getirin müdür yardımcısı işine baksın.

btybilişim bunu beğendi.
  13. Süvarim

Süvarim Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam 30 saat derse girip nasıl norm fazlası olacakmışsınız anlamadım. Hem ders saatiniz düşse bile BTR olursunuz, yine norm fazlası olmazsanız. Ancak sözü geçen konu can sıkıcı bir durum tabi. Müdür ile görüşüp içinizdeki sıkıntıyı söyleyin. Ben herhangi bir şekilde norm fazlası olacağınızı düşünmüyorum vesselam.

14. Enterprise

Enterprise Süper Üye Süper Üye

Hocam btr normu etkilemiyor yani ilçe normunun altındaysa ders saatiniz btr olsanız da birşey değişmiyor kendim de norm fazlasıyım oradan biliyorum.
    Hocam hiç canınızı sıkmayın eğer dersiniz seçmeliyle 30 olmuyorsa birşey yapamaz, eğer seçmeliyle oluyorsa en fazla seçmelileri seçmediler ders ders saatini düşürür sonra norm fazlası olursunuz başka biri atanır ona seçmeli ders verir ve öyle tutar ama bu kadar uğraşır mı Hocam yaa hiç sanmıyorum. Lafla söylüyorsa ona cesaret edecek biri değildir kaldı ki yolunuz uzun daha çok okulu adam edeceksiniz çook nankörlük görecek çok beklemediğiniz insanlardan takdir alacaksınız hiç sıkmayın canınızı iş hayatı bu

Süvarim bunu beğendi.
  15. serkan42

seçmeli ders açarlar norm ikiye çıkar puanı yüksek arkadaş okula gelir seçmeli dersi kapatırlar hocam norm fazlası yapılır

pcreis, btybilişim, msingil ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  16. agazi

agazi Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam okulunuz ortaokul ise 30 saat ders varken sizi norm fazlası yapamaz. yaparsa suç işlemiş olur ve şikayetinizle soruşturma geçirir. lise de çalışıyorsanız lisede işleyiş nasıldır tam bilmiyorum.

17. bilgisayarmax

bilgisayarmax Süper Üye Süper Üye

dersinizib kaç saati seçmeli

18. bote67

bote67 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Okulun Bilişim Teknolojileri normu şu anda 1 mi 2 mi?
    Okulunuzda ek olarak BTR Öğretmenlik normu mu var?
    Okulunuz ortaokul, lise, meslek lisesi ...
    Haftada 30 saat derse girip derslerden sonra teknik destek ve tamirat işleriyle ilgilendiğinizi neden özellikle uzun uzun yazdınız?
    Eski okulunda görev yapan Bilişim Teknolojileri Öğretmeninin kadrolu olduğunu neden belirtme ihtiyacı duydunuz?
    Müdür yardımcısının üstü kapalı imaları ifadesi bu konu başlığını hatırlattı.
    https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/mudur-yardimcisinin-tuhaf-olmasi.179643/
    Norm güncelleme tarihleri ve norm fazlası öğretmen atama takvimleri bellidir. Bölge normu da hesaba katıldıktan sonra okuldaki norm sayıları belli olur. Genelde norm fazlası atamaları 2. dönem başından itibaren veya 2. dönem sonundan itibaren yeni okula başlanacak şekilde gerçekleşir. Okulunuzda şu anda Bilişim Teknolojileri normu 2 ise 2. bir öğretmenin il içi atamalarda gelmesi oldukça normal bir durum. Yeni dönem başında normlar güncellendiğinde okulunuzda Bilişim Teknolojileri normu 1 e düşerse sizin norm fazlası olmanız da normal gibi...
    Bu konu başlığının açılmasının öncelikli sebebi müdür yardımcısıyla iletişim problemi yaşayıp, intikam için fikirler almak değildir umarım.
    https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/mudur-yardimcisinin-tuhaf-olmasi.179643/

Son düzenleme: 31 Mart 2022
  19. herohamster

herohamster Süper Üye Süper Üye

sizin kendi alanız ile girmiş olduğunu 5-6 larda kaç saat ve seçmeli kaç saat var. Seçmelileri seçmese dahi 1 yıl oraya norm çıkmaz. Şu anda bakanlık norm fazlalarını resen bile yerini değiştirmiyor. Siz aday öğretmensiniz adaylığınızı iptal edemez sınavda vs başarısız olursanız dahi Sınavda başarılı olamayan aday öğretmenler, il içinde aynı hizmet alanında başka bir eğitim kurumunda görevlendirilerek bu Yönetmelik hükümlerine göre yeniden performans değerlendirmesi ve Eğitimlerini tamamlamış olanlar eğitimlerden muaf olarak tekrar sınava tabi tutulur. Yani müdür yardımcısının hiç bir gücü vs yok... Norm fazlası olsanız dahi sizi o okuldan gönderemez siz istemedikçe..Size bir meslektaş tavsiyesi;
    İşinizi en iyi şekilde yapın..
    Göreviniz olandan fazlasını yapmayın...
    Kimsenin özel işini yapmayın...

kumsal540, xl_6006 ve serkan42 bunu beğendi.
  20. serkan42

son 3 cümle :) aynen katılıyorum

btybilişim bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal