Müdür Kafasına göre

Kodla Büyü

BAYBİLİSİM

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar dün itibariyle btr görevini öğrenip başlamış bulunmaktayım. bugün müdür yardımcısı önüme aşağıda paylaştığım yazıyı getirdi.
yazı.jpg

Buradanda anlaşılacağı üzere müdür bey tam gün yani 8- 17 okulda bulunmamı istiyorlar. Acayip sinirlendim. şimdi ben bu adama ne diyeyim.

Böyle gereksiz iş bilmeyen iş yaptım sanan idareciler olduğu sürece bizim başımız çok ağrır.
Galiba idareciyin kuyruk acısı var. Ben duruyorum oda dursun hesabı.

Bizim müdür de aynı kafadan.
Btr yönetmeliğindeki çalışma zamanını gösteriyorum. Ama nafile. Neymiş efendim okulun formatörü 5'e kadar bekler. Eski bildiklerini bi türlü bırakamıyolar.

okul müdürünüze bakanlığın Fatih Projesi BT Rehberliği Görevi yazısının 10.maddesini okutun hocam. Eğitim öğretim saatleri yazısı gayet açık...

Btr görevlerini bırakmadığınız sürece ses getiremezsiniz. Suç bütün bilgisayar öğretmenlerinindir. Gerisi sadece hikaye...

Müdürü tebrik ederim. İşini bilen bir adammış. Ülkenin böyle müdürlere ihtiyacı var. Böyle müdürler çoğaldıkça bakanlığın kanun ve yönetmelik çıkartmak gibi görevleri azalıyor. Bakanlığın yükünü azaltıyorlar. :D

il koordatörüne bildirin halen devam ediyorsa idari mahkemeye başvurun derim ilk duruşmada çözümü bulur. tereddüt edilen hususlar yazısında herşey mevcut.

Herşeyi geçtim birde giriş çıkış saatlerine göre imza sirküsü çıkarmış. yani hergün imza atacakmışım.bu yapılan apacık mobbinge girmezmi arkadaşlar

Bu yazıyı tüm öğretmenlere vermiş mi acaba, BTR Öğretmeni emir eri falan zannediyor sanırım. Göreve başlarken adam uyarı yazısı yazmış.
İl İlçe koordinatörleriyle görüşün hocam. Onlar bir çözüm bulacaktır.

Bu nedir Allah aşkına? Müdürün verdiği görevleri yapmakla BTR olmanın ne alakası var. Böyle DİNOZOR'lar varken görev filan istenmez zaten. Ben o okulda olsam bu yazıyı gerekçe göstererek görevlendirmenin iptalini isterdim.

Ayrıca, hocam o okulda o idareci ile çalışılmaz, benden söylemesi. BTR olsan da olmasan da.

ses çıkarmazsak bunlar böle yapar hiç bi halltan anlamayan müdürler mi bize işimizi anlatacak bana yapsaydı görurdu gününü

Hocam yazılı tebligat yapmış. Bu yazıyı mahkemeye götürsen bile bişey tutturamazsın. 8-17 okulda dur diyorsa bu yazıya göre duracaksın. Devlet memurlarının çalışma süreleri bellidir. Müdür anlaşılan sağlamcı, uğraşmak istemiyor. Btr yazısında eğitim öğretim diye belirtsede yazılı emir de mesai saati diyor. Mesai saatleri içerisinde işe göre giriş çıkış saatleri olmuyor malesef. Bende bilişimciyim. Yıllarca sıkıntı çektim ama bu böyle.

Hocam yazılı tebligat yapmış. Bu yazıyı mahkemeye götürsen bile bişey tutturamazsın. 8-17 okulda dur diyorsa bu yazıya göre duracaksın. Devlet memurlarının çalışma süreleri bellidir. Müdür anlaşılan sağlamcı, uğraşmak istemiyor. Btr yazısında eğitim öğretim diye belirtsede yazılı emir de mesai saati diyor. Mesai saatleri içerisinde işe göre giriş çıkış saatleri olmuyor malesef. Bende bilişimciyim. Yıllarca sıkıntı çektim ama bu böyle.
Bizler böyle düşündükçe adamlar bizi eve götürüp temizlik yaptırsa gık demememiz lazım. Açıkça yazıyor 10. maddede görevlendirme şartları gerisi hikaye.

5 yıl önceki yönetmeliğe bakarak size yönetmeliği yazmış. Yeni yönetmeliği açın gösterin yazıyla cevap verin

Bence müdürünüz BTR olayını sevmiyor. Sebepleri çok olabilir. Belki gereksiz görüyor. Belki havadan para kazandığınızı sanıyor. Belki de hiç biri bilemem. Ama açıkça mesaj şu, bir daha BTR olma, olursan işte şartlar bu demiş...

Küstah herifler ya. Ben olsam hiç bir işini görmezdim. Acayip salağı oynardım. Ne dese gülerdim . Çıldırtırdım.

Manisa İl formatörlerine bilgi verin ilgili şube müdürüyle irtibata geçin ve müdürünüze bilgi verilmesini isteyin öğretmenim

Bence müdürünüz BTR olayını sevmiyor. Sebepleri çok olabilir. Belki gereksiz görüyor. Belki havadan para kazandığınızı sanıyor. Belki de hiç biri bilemem. Ama açıkça mesaj şu, bir daha BTR olma, olursan işte şartlar bu demiş...

Hocamın ek dersini sanki cebinden veriyor. Yukarıdaki arkadaş da tebligat yapmış, mecbur duracaksın demiş. Devletten daha üstün demek ki müdürlük. Bakanlığı filan aşıyor demek. Bence gıcıklığına eğitim öğretim bitince çıksın gitsin hocam. Nereye nasıl bir şikayet yapacak müdür merak ediyorum

Bu nasıl terbiyesizlik ya.Aklınca önceden göz dağı vermeye çalışıyor.Yazıyı sakın kaybetme ilerde lazım olur.Apaçık kullanacak eleman arıyorlar akıllarınca.Hiç ikili tartışmalara girme önce, direk milli eğitim müdürlüğüne git btr ekleriyle beraber.git ki haberleri olsun durumdan sonra bu kendini idareci zannedenler ..... arkandan iş çevirmesin.Görev yazının yeni geldiğini ve görev tanımını ve esaslarını çok iyi bildiğini.Daha ilk günden böyle bir durumla karşılaşmış olmaktan rahatsızlık duyduğunu bir art niyet aradığını ve onurunun zedelendiğini bunların bir idareciye her şeyden önce bir öğretmene yakışmadığını yapılan bu durumu kendinize yediremediğinizi falan söyleyin.Güzel güzel derdini anlat.(Muhtemelen yapsan ne olur dursan ne olur yardımcı olsan ne olur bu kadar büyütmeyin falan diyecekler ama desinler boş ver.maksat haberleri olsun.)Ve sakın okulda o 17 maddeden başka bir iş yapmaya kalkışma!!Devlet nöbet dahil başka iş verilemez demiş adamlar idare işi diyo inanılır gibi değil ya. çıkış zili çaldığında da her öğretmen gibi sende okuldan ayrıl imza falan atıp alıştırma onları.İmza sürküsü de ne kafayı yedirtirler adama babasının çiftliğimi okul cesarete bak ya neye göre imza istiyor.Milli eğitime söyledikten sonra ikili tartışmaya da gir gerekirse adabında olduktan sonra bir şey olmaz .Biraz canını sıkarlar konuşmaya falan çağırırlar yarın öbür gün ahkam kesmeye falan kalkarlar sakın alttan alma (ters birşey de yapma ama sinirlerine hakim ol sen haklısın sonuçta)ve tek başına olmamaya çalış şahitlerin olsun ne olur ne olmaz. mevzuat belli görevimiz belli .Devam ederlerse milli eğitimin durumdan haberdar olduğunu ve eğer böyle devam ederseniz teftiş kuruluna hatta mahkemeye kadar gideceğini hafiften baskılayarak söylersin kararlı olduğunu bilsinler.Nasıl başlarsan öyle gider hocam kimsenin haddine değil görevimizi öğretmek.Birkaç hafta biraz canın sıkılır ama takma kafana hepimizin başına geldi, geçer gider yönetmelik ne ise o olur.2.dönem il koordinatörüyle konuşursun görevlendirmeni başka okula verirler.

hocam sendikan ile görüş gerekir ise müdürün sendikasına git onların sendikasındanmış gibi sor bakalım ne diyecekler yaptığı hukuksuz sana yazı ile veriyor diye her şeyi yapmak zorunda değilsin beyfendi birde 7/24 telefonla ulaşacakmış ben olsam kullanmıyorum telefon derim keyfine bak beyfendinin emir eri sanıyor sanırım; böylelerinin anladığı tek dil dayak aslında o da memurluk durumu olmasa anca yapılır ikincisi de müdürlere iktidar bayağı hak tanıdı sözel tartışmalara girme direk seni suçlu görüyorlar sakin olasın hocam eline koz verme sakin ol o sana saldırsın senin elinde koz olsun.

Geri