Müdür Kafasına göre

Kodla Büyü
hocam aranızda ne var bilmiyorum yorumda yapmak istemem ama bu meslekte öğrendiğim bir şey varsa kimse kimseye kolay kolay böyle baskı kurmaz kanımca aranızda geçen ve bizim bilmediğimiz birşeyler vardır.

Biz daha kendi görev ve sorumluluklarımızı tam olarak bilmiyorsak anlayışı kıt adamlar bize ne yapmaz. 8 17 okulda dur diyince durmaktan başka yol yokmuş.Anlayışa bak ya. İlgili yazı gereği hareket etmek lazımmış. Bakanlığın yazısından daha üst bir yazı müdürün yazısı. Tam Gün isteği de normal karşılanmalıymış. Size tavsiyem ya bunlarla uğraşmayı göze alıp her hareketlerini takip edin . O 8 17 mesaisine nasıl uyuyorlar.En ufak bir ihmallerini gördüğünüzde mesaiye uymadıkların da yazın bimere. Ya da en güzeli kafanızın rahat edebileceği bir okul bulup tayin isteyin.

müdür böyle bir yazı önümüze koyduğunda imzalamama gibi bir şey yapabilir miyiz? imzalamazsak ne olur?

yani tüm işi biz yaparız karsılıgınıda almayız aha teog kursu işinde herkes baska bransa gurıo mudur ve yardımcı kendınd ders yazıyo paso sosyalcı dine bedenci turkceye gırıo yazık devlete hep yük asıl yükü yapan bızlere ise bi tesskkur bıle yok gelde calıs işte

Okula dilekçe yaz gerekçelerini öğren neye dayanarak bu yazuyyazıyı yazmış.donuc alamazsan ilçeye yaz.sonuc alamazsan ile yaz bakanlığa kadar yolu var.bimerede yazabilirsin mobbinge girer

hocam e öğrenmeden yönetmelik kalkmiş site mi kapanmış bir arkadaşım rica etsem tam yönetmeliği buraya ekleyebilir mi daha önceden bulduğum şeyi bulamıyorum lütfen

bu 13 maddeye ek öğretmenin görevleri 17 madde ve bide 10 maddelik bi ek vardı onların hepsini demiştim hocam teşekkür etti m yinede

BTR Tereddüt Edilen Hususlar

Ekli dosyalar

• BTR Tereddüt Edilen Hususlar.rar
    104.4 KB · Görüntüleme: 50
Hocam yazılı tebligat yapmış. Bu yazıyı mahkemeye götürsen bile bişey tutturamazsın. 8-17 okulda dur diyorsa bu yazıya göre duracaksın. Devlet memurlarının çalışma süreleri bellidir. Müdür anlaşılan sağlamcı, uğraşmak istemiyor. Btr yazısında eğitim öğretim diye belirtsede yazılı emir de mesai saati diyor. Mesai saatleri içerisinde işe göre giriş çıkış saatleri olmuyor malesef. Bende bilişimciyim. Yıllarca sıkıntı çektim ama bu böyle.
Ya hocam bırak allah aşkına kafasına göre yazı tebliğ edemez. Nasıl böyle yazdıysa yapacaksın dersin. Madem sana yazı yazmış adam bir konuş anlamazsa sende dilekçe vererek 8_17 durmak zorunda olmadıgını anlatan bir görüş iste il memden. Sen ver dilekçeyi rezil olmayayım diye tutuşur düşer yakandan

Kendini bir sey saniyormus ama alti ustu okul müdüru... Ezdirme kendini yol orada nereye gidiyorsa gitsin

Okul müdürünüze bir tane psikolog ayarlayıp ilk muayene ücretini sevebına siz ödeyin hocam .... ( ilk fırsatta kaçın o okuldan )

hocam okulda haftalık durman gereken saat 30 saattir bunun üstüne ücret alamazsın sen idareci değilsin rehber öğretmensin hakkını bilmezsen böyle yazı şey ederler bu üst yazıyı ilgi tut mobbing davası aç bununla ilgili birde bt rehber öğretmeniyle ilgili görevlendirme şartlarında vardı ders varsa şu kadar yoksa şu kadar bekler diye onuda ekle idarecinize ufak bir ceza ve şut idarecilikten olsun.

yapsan ne olur dursan ne olur yardımcı olsan ne olur bu kadar büyütmeyin falan diyecekler ama desinler boş ver.maksat haberleri olsun.)V
Hocam yazılı tebligat yapmış. Bu yazıyı mahkemeye götürsen bile bişey tutturamazsın. 8-17 okulda dur diyorsa bu yazıya göre duracaksın. Devlet memurlarının çalışma süreleri bellidir. Müdür anlaşılan sağlamcı, uğraşmak istemiyor. Btr yazısında eğitim öğretim diye belirtsede yazılı emir de mesai saati diyor. Mesai saatleri içerisinde işe göre giriş çıkış saatleri olmuyor malesef. Bende bilişimciyim. Yıllarca sıkıntı çektim ama bu böyle.

böyle yapan müdürün/idarecinin giriş çıkış ve özel hayatıyla ilgili özel araştırma yapılıp ilgili yerlere belgeleriyle sunmaya hiç çekinmeden erinmeden yapmanızı tavsiye ederim.

BTR görevlendirme yazısını ekleyerek ilçe milli eğitimden veya il milli eğitimden cevap iste. Ordanda olumsuz yazı gelirse bakanlığa ilet. Sakın altta kalma. Ezdirme kendini. Sakın dilekçe vermekten çekinme..

müdürler btrleri emir erleri sanıyor... bunu sağlayan da biz bilgisayarcılarız... herkes btr yi bırakıp en az 1 sene tahtalarla ve okul işleriyle hiç ilgilenmemek şartıyla yapmasa bu işlerin çoğu düzelir... sadece bir hesap yapın... en az 30 saat okulda duruyorsunuz ki genelde 35-40... maaşınıza max 500 tl katkısı var ki her ay yok 8 ay... okulda yemek, çay, hatta devamlı erken gittiğiniz için arabayla gittiğinizi düşünürseniz size katkısı 350-400 tl... tamam iyi para denebilir ama yaptığınız bir dünya işe bakınca hiçbir değeri yok.. diğer öğretmenler sadece EGZERSİZ açarak, bakın yaparak demiyorum açarak bu parayı kazanıyor...

yaptığınız bütün görevlerinizi, öğretmenlere yardım dahil, bırakın. bakın bakalım sizi ne olarak görüyorlarmış... arkadaş mı? köle mi? ki bu başlığı açan arkadaşın müdürünün yaptığını düşünürsek köle olarak görülüyoruz...yani bilgisayarla ilgili her işi yapar!!!

Ya hocam bırak allah aşkına kafasına göre yazı tebliğ edemez. Nasıl böyle yazdıysa yapacaksın dersin. Madem sana yazı yazmış adam bir konuş anlamazsa sende dilekçe vererek 8_17 durmak zorunda olmadıgını anlatan bir görüş iste il memden. Sen ver dilekçeyi rezil olmayayım diye tutuşur düşer yakandan

Ben 12. yılı çalışıyorum daha hiç şahit olmadım Müdürü bırakıp öğretmene haklısın dediklerini. Kaldı ki bu konuda herkes aynı. -"Bilişimci mi ha tamam"- Bana kalsa o müdürü yorulana kadar dövmek isterim. Herkesin kendi menfaatini düşündüğü bi sistem.

"idare tarafından verilen iş ve işlemleri ivedilikle yapmanız" ohaa afedersiniz, bu ne saçmalıktır böyle, hocam görevlendirme esaslarınız net açık, BTR Planınızı yapın, müdüre imzasını attırın, başka bir işe de elinizi sürmeyin,duruşunuz net olsun, sorun çıkıyorsa sendikanızla irtibata geçin, okulu bir ziyarete gelsinler, dediğiniz gibi mobbing bu başka bişey değil, ve de ben sizin yerinizde olsam ilçe formatörü ile konuşup gerekirse görevlendirme iptali isterim, ayrıca OHAL sebebiyle mesai saatleri dışında diğer öğretmenleri de okula çağırma yazısı tebliğ etsin önce, ondan sonra siz de gidersiniz

Son düzenleme:
Hocam sinir olmaya gerek yok, btr çalışma esasları ve saatleri bakanlık yazısıyla sabittir, okul müdürü bunun aksine yazı yazamaz ama haddini aşmış :) yazmış, önemli değil, ohal konusunda ise görevlendirmenizi müdür değil valilik yapıyor, doğal olarak da müdürün herhangi bir söz hakkı yok. Yazıdaki 1. madde hariç geri kalanı faso fiso, hukuki bir etkisi yok. Ama dilekçe ile yazıya madde madde itiraz etmelisiniz, bakanlık yazısını, görevlendirme esaslarını ekleyerek okul idaresinin verdiği herhangi bir işi yapmak zorunda olmadığınızı, çalışma saatlerinizin eğitim-öğretim saatleri olduğunu belirtin. Eğer bir şey yapmazsanız daha da üstünüze gelirler, şu bu bilmem ne maddesine göre çalıştırırım, okulda tutarım derlerse de mahkemeyle tehdit etmekten, hatta mahkemeye vermekten de çekinmeyin.

Ayrıca çoğu iş bilmez arkadaş yüzünden hala okullarda tamircilik yapmak zorunda kalıyor herkes, siz tamirci değilsiniz, okul müdürü bir öğretmene (eğer btr gibi görevleri açıkça belirtilen bir görevlendirmesi yoksa) sadece eğitim-öğretimle ilgili ek iş verebilir, bilgisayarlarını tamir etmek, internetine bakmak, okul zili veya fotoğraf çekmek gibi işler, eğitim-öğretimle ilgili değildir, idare bilgisayarlarındaki tüm sorumluluk ondadır, onun üzerine zimmetlidir. Böyle idarecilerle açık açık konuşmakta fayda var, "Bilmem ne bey, ben öğretmenim, siz de okul müdürü, sizi kişisel olarak sevmiyor ve saygı da duymuyorum, sizin işgal ettiğiniz makama, o makamın getirdiği kanuni yetkiye saygı duyuyorum, bir sosyal bilgileri öğretmenine nasıl ki şu katı bi süpürüver diyemiyorsanız, bana da şu bilgisayarı tamir ediver diyemezsiniz" deyin ki herkes yerini, haddini bilsin.

Ben de yazıyı görünce cok sinirlendim ve üzüldüm. Bizim mesleğimizin en kıymet gördüğü yerler özel okullar. İyi özel okullarda, bilişim öğretmeni tek olmuyor, bir ekip oluyor ve okulun çok önemli bir alanını tutuyorlar. Gerçek anlamda mutlu bilişim öğretmenlerine (BÖTE) devlet okullarında hiç rastlamadım, özel okullarda ise çok sık rastladım. Sorunumuz okullarda tek olmamız, her adım atmak istediğimizde imkansızlıklara toslamamız ve sonuçta çok şey yapabilecekken hiçbir şey yapamamak. Bu boşlukların ise idarenin gözüne batması ve çatışmalar, mücadeleler... Bir kez olsun idare tarafından kendi branşıyla ilgili sıkıştırılan, branşla ilgili gerçekten yapılması gerekenler talep edilen bir bilişimci görmedim. Sürekli başka işlere zorlanıyoruz. Bu da idare kadrosunun ufuk yoksunu, yukarıda da yazıldığı gibi "DİNOZOR" olmasından kaynaklı. İdare idare gibi olsun, iyi çalışan bilgisayarlar, setler, robotlar temin etsin, hatta yapabiliyorsa önderlik etsin, bilişim faaliyetlerinin gelişmesi konusunda motive etsin, öğretmenleri denetlerken bilişim araçlarını ne ölçüde kullandıklarını da denetlesin, projeler istesin, desteklesin, öğrencileri çalıştırabileceğimiz boş saatler temin etsin, ders koysun, biz de kendi payımıza düşeni yapalım. Aslında bir okulda bilişim faaliyetlerinde sıkıntı görülüyorsa (bu yazı ona istinaden çıktıysa) bu öncelikle idari bir sorundur. İdare yetersizmiş demek ki... Gerçekten çalışmak, öğretmen ve öğrencilere önderlik etmek isteyen öğretmenler için tüm bu sözlerim, çalışmayı sevmeyen ve bulunduğu şartları kötüye kullanmak isteyen kişiler de her branşta olduğu gibi mevcuttur bizde de...
Yerinizde olsam verilen görevleri yapmam, çatışmayı göze alırım hocam...

müdürler btrleri emir erleri sanıyor... bunu sağlayan da biz bilgisayarcılarız... herkes btr yi bırakıp en az 1 sene tahtalarla ve okul işleriyle hiç ilgilenmemek şartıyla yapmasa bu işlerin çoğu düzelir... sadece bir hesap yapın... en az 30 saat okulda duruyorsunuz ki genelde 35-40... maaşınıza max 500 tl katkısı var ki her ay yok 8 ay... okulda yemek, çay, hatta devamlı erken gittiğiniz için arabayla gittiğinizi düşünürseniz size katkısı 350-400 tl... tamam iyi para denebilir ama yaptığınız bir dünya işe bakınca hiçbir değeri yok.. diğer öğretmenler sadece EGZERSİZ açarak, bakın yaparak demiyorum açarak bu parayı kazanıyor...

yaptığınız bütün görevlerinizi, öğretmenlere yardım dahil, bırakın. bakın bakalım sizi ne olarak görüyorlarmış... arkadaş mı? köle mi? ki bu başlığı açan arkadaşın müdürünün yaptığını düşünürsek köle olarak görülüyoruz...yani bilgisayarla ilgili her işi yapar!!!
Hocam o dedigini yapmazlar yapsalar zaten buraya gelip dertlenmezlerdi. Hem yogurdum eksimesin hem de .. misali

ilgi yazıya göre hareket edin veya bir sonrakine görev almayın.
Hocam çok mantıksız . İlgili yazı diye eğer okul müdürünün yazısını kastediyorsanız bu yazıya göre hareket edilemez. Bizim görevlendirilme esaslarımızda tam gün diye bir ibare veya mesai saatleri dışında ulaşılabilir olmak diye birşey yok.

Gel de küfür etme.
Gel de dövme.
Gel de bu adama müdür de.

Sağlam kavga ederim ben olsam. Ne yapar ne eder bu yazının amacını tersten okuturum.
İddalı konuşuyorum.

Hocam bir çok güzel öneri sunulmuş burada. Yalnız bir tanesi beni rahatsız etti. O okuldan ilk fırsatta kaç diyenler var! neden? Hani bir söz var ya namusluların da en az namussuzlar kadar cesur olmalarıyla ilgili... Onu hatırlatmak isterim. Buradaki işgüzarlıktan dolayı afedersiniz s.....r olup gitmesi gereken kişi o müdür bozuntusudur. Son 2 yıldır ben de müdür olarak görev yaptım, bu dinozorlar yönetmelik vs bildiklerini iddia ederler ama sürekli güncellenen maddeleri takip etmezler. Ben son 2 yılda okumadık yönetmelik bırakmamışımdır ve böyle keyfi bir davranış hiç bir yönetmelik kapsamında bulunmuyor.
Bir öğretmenin bir görevlendirme yazısını tebliğ ederken "işini düzgün yap" gibi küçük düşürücü ifadeler kullanılması veya "sana tebliğ edilen görev şu ama ohal felan kıçımdan uydurduğum gerekçelerle taharet aldığımda kıçımı sen yıkayacaksın" gibi dayatmalarda bulunamaz. Kanunsuzdur!
Bu durumda belli ki müdürün iletişim kurulabilecek birisi değil, bu durumda yine mesai saatlerinin eğitim öğretim saatlerinden ibaret olduğunu gösteren yazıyı önüne koy, halen daha dediğim dedik diyorsa da BİMER'e "görevim şu ama müdür bana mesai saati olarak 8-17 tebliği yaptı. Bu durum kafamı karıştırdı. Ne yapmam gerekiyor?" gibi sözde görüş alma amaçlı bir şikayette bulunup bu davarın yönetmeliğe uygun cevap vermesini sağlayabilirsin. Seninle uğraşacağını düşünüyorsan da sakın korkma hiç bir b.k yapamaz.

hocam kesinlikle alttan almayın.Görevlendirme yazınızdaki maddelere göre itiraz edin.Siz taviz verdikçe daha fazlasını isteyecekler.Böyle yöneticilik yapanlara itirazla karşılaşmadıkça bildiğini okumaya kalkarlar ama ilçe ve il ile görüşürseniz sizinle uğraşamazlar. Çünkü genelde müdürlüklerine zarar geleceğinden çok korkan koltuk sevdalıları dırlar. Girişimlerinize rağmen şartlar değişmez ise görevlendirmenizin iptalini istemenizi tavsiye ederim. Psikolojileri bozuk olan böyle insanlar sizi de hasta edebilirler.

Arkadaşlar durun hemen heyecanlanmayın. Ön yargılı yaklaşmayın. Bu işin yolu önce tatlılıkla izah etmekten geçer. Eğer bu mümkün olmazsa yine şahsı kendisine konuyla ilgili olarak yazılı cevap vereceğinizi belirtin. Yine olmazsa şahsın kedisine "usûlen" bir üst amire gitmek zorunda kalacağınızı, yine olmazsa idare mahkemesine başvuracağınızı herkesin önünde değil, özelde ve samimi bir şekilde izah edin. Bir problem çıkacağını sanmam.

Hocam çok mantıksız . İlgili yazı diye eğer okul müdürünün yazısını kastediyorsanız bu yazıya göre hareket edilemez. Bizim görevlendirilme esaslarımızda tam gün diye bir ibare veya mesai saatleri dışında ulaşılabilir olmak diye birşey yok.
Valiliğin görevlendirme yazısını diyorum hocam, zaten müdür de o yazıyı ilgi tutmuş ona göre hareket et diyo tabi arada kendi bir iki şey yazmış ama onlar bağlayıcı olmaz valilik yazısı varken...

Geri