Müdür Kıllık yapıyor. Koordinatör öğretmenler kaç saat işletmede beklemeli

Kodla Büyü

_Ali

Aktif Üye
idareciler 8 saatlik koordinatörlük süresinde işletmede beklememizi isteyebilirler mi? idareci 8 saat beklememizi istiyor. Acil fikir verin arkadaşlar

idareciniz 8 saat boyunca orda duracaksa görevi ona teslim edin kendi gitsin bi zahmet. Müdürünüz muhtemelen malum sen in keşfidir :)

gec mudurun odasında 8 saat otur hocam senı nasıl karsılayacak :D

ondan sonra konusun kac saat kalmanız gerektıgını

Not: bır gun oncesınden cay ıcmeyınkı karsılıklı bol bol ıcebılesınız

gün içinde uğramam ve öğrencileri kontrol etmem yeterli değil mi ben de bu şekilde biliyorum ama zümre kararıyla yaptırmaya çalışacak sanırım. ben de karşı çıksam, müdürün verdiği grevi yapmamak adı altında sorun çıkarabilir mi

Müdürlerin bazıları gerçekten psikolojik sorunlu yalnız arkadaşlar. doktora götürsek rapor alırız o_O

idareciniz 8 saat boyunca orda duracaksa görevi ona teslim edin kendi gitsin bi zahmet. Müdürünüz muhtemelen malum sen in keşfidir :)
gün içinde uğramam ve öğrencileri kontrol etmem yeterli değil mi ben de bu şekilde biliyorum ama zümre kararıyla yaptırmaya çalışacak sanırım. ben de karşı çıksam, müdürün verdiği grevi yapmamak adı altında sorun çıkarabilir mi

Hocam o süre yolda gidis icin geçen süre + işletmede ki gorusme+ donus için geçen süre dir. Orada oturma süresi değil.

Hocam o süre yolda gidis icin geçen süre + işletmede ki gorusme+ donus için geçen süre dir. Orada oturma süresi değil.
git gel kısa sürede olursa da bütün gün bekle diyemez değil mi? yasal bir dayanağı var mı? ben araştırdım, şu kadar süre bekler diye bir şey yok. ama gel de anlat.

Hocam zaten alınacak ücret belirlenirken ana kriter uzaklık. Atıyorum 1kmlik 1 ogrencinin gittiği yere 8 saat verilmez 2 saat ve ya 3 saat verilir. Verilen ücretin bir kısmı buraya ulaşım icin harcanır zaten.

Eğer işi uzatırsa bunu neye göre istediğini yazılı olarak sorarsınız? Kaldı ki kendiside yüzde doksan bütün desleri koordine olarak almıştır. Olmadı onun yaptığı gibi yaparsınız:)

Hocam zaten alınacak ücret belirlenirken ana kriter uzaklık. Atıyorum 1kmlik 1 ogrencinin gittiği yere 8 saat verilmez 2 saat ve ya 3 saat verilir. Verilen ücretin bir kısmı buraya ulaşım icin harcanır zaten.
hocam bununla ilgili yönetmeliğin linkini verebilir misiniz. mesafeye göre kaç saat ek ders alınabileceği ile ilgili yazıyı bulamadım

kendisi kültür öğretmeni hocam

Şimdi anlaşıldı. Okulda koordinatör müdür yardımcısı varmı? Varsa o ne iş yapıyor merak konusu. Sizin müdürün bu işin nasıl olduğu öğrenmesi lazım. Bence ilçe veya ilde bir meslek lisesi müdüründen biraz görüş almalı bu konularda. Bilmediği her konuda böyle kendi kafasına diretirse uğraş dur.

Şimdi anlaşıldı. Okulda koordinatör müdür yardımcısı varmı? Varsa o ne iş yapıyor merak konusu. Sizin müdürün bu işin nasıl olduğu öğrenmesi lazım. Bence ilçe veya ilde bir meslek lisesi müdüründen biraz görüş almalı bu konularda. Bilmediği her konuda böyle kendi kafasına diretirse uğraş dur.
müdür yardımcısı meslek öğretmeni ama al birini vur ötekine. bıktırdılar vallaha. darp edeceğim yakında birisini :(

Hocam yönetmelikte gidilecek mesafe öğrenci sayısı vb. Kriterlere göre okulda komisyon kurularak hangi işletmeye kaç saat verileceği belirlenir . Burada da yakın yerlere 3-4 saat, uzak yerlere mesafeye göre 5-6 saat vb. Verilir. Böyle olunca da orada görüşme süresi dışında beklemeye gerek kalmaz. Ancak o sürede git gel yapılır.

Hocam orta öğretim kurumları yönetmeliği madde 88 de verilecek ders görevinin hangi kriterlere göre verileceği anlatılıyor. Orada sizin müdürün dediği gibi yazmiyor. Yol durumu diyor uzaklik diyor öğrenci sayısı diyor. Komisyon kurulur diyor. Sizin müdür bunların hangisini yapmış acaba? Mesala sizin koordine saatleeriniz nasıl hocam?

ben 10dakikadan fazla dursam adamlar haftaya gelme hocam diyor. o yüzden ayaküstü hal hatır sorup geçiyorum.
eğer her hafta geçip otursam eminim seneye öğrenci verme derler.

Anlaşılan canı sıkılan bir müdürCÜK var.
Kültür öğretmeni diye hor görmeyin onada koordinatörlük verinde uğraşmasın boş işlerle :)
Daha neler duyup göreceğiz böyle.

Şaka mı la bu. Şahsen ben işletme sahibi olucam o okuldan hayatta öğrenci almam, haftada bir gün işi gücü bırakıp öğretmen ağırlayacağım daha neler. Gidiyoruz sağ olsunlar ağırlıyorlar ama orası söğüt gölgesi değil sonuçta hal hatır sor, sorun yoksa çık git, herkes işine baksın. Stajyerin çok büyük işlere yaraması, vazgeçilemez bir eleman olması lazım yoksa niye dertsiz başıma dert alayım. Ne yapacak adam bana masa mı ayıracak gel hocam burada otur diye. Hocam yerinizde olsam bu işi çözerim yoksa çok geçmez beceri eğitimini okulda yapmaya başlarsınız ki okulda ciddi sorunlara yol açar.

Sizin dediğiniz gibi yaparsak bir daha bizden öğrenci almzlar diyin. Gerçekten de almazlar. Zaten çoğu işletme öğrencilerden bıkmış, biz kendimiz gidip tek tek öğrenciye buluyorduk. Yoksa kimse ayağının altında gezen küfürbaz aklı beş karış havada adamlara ayılıp bayılmıyor zaten.

Cevap verip yardımcı olan herkese teşekkürler. artık anlatmaya çalışacaz bizim yarım akıllı müdüre. olmadı milli eğitime gidip derdimizi anlatırız. yapacak bişey yok.

zümre kararına böyle bir şey ekleyebilir mi acaba son olarak onu da sorayım
Hocam zümre kararlarını zumre alır. Toplantılarda boyle bi karar almaya kalkarsa siz de görüşünüzü belirtin, şerhinizi düşün..
Adamın canını sıkmasın...
Sizde koordinator olarak komisyon oluşturup kararlarınızı belirtin..
Biraz kızdım sizin müdüre ondan şeyaptım biraz.. :)

Daha önce küçük bir ilçede çalışmıştım. Orada 2 işletme vardı ve bir güne 8 saat koordinatorluk yazılmıştı. Ayda iki bazen bir kez işletmeye gidiyor 3 4 saat kalıyordum geride kalan tüm Koordinatorluk saatlerinde ise okulda duruyordum... Bu şekilde olan okul da var bayağı bildiğim kadarıyla

Öğretmenin işletmede bekleme saati diye bir şey yoktur. Yaptığı koordinatörlüğün karşılığı olarak komisyonun belirlediği saatlere göre ücretini alır. Sınav görevlerinde verilen 5 saat ek ders olarak düşünülebilir. 5 saat beklemek zorunda değilsiniz, yaptığınız görev karşılığı 5 saat ek ders alırsınız.

Geri