Müdür onaylamayabilir mi yada iptal ettirebilir mi?

Kodla Büyü

coook

Süper Üye
Süper Üye
Mahalli olarak bir hizmet içi eğitime başvurduk diyelim. Planlanan eğitim okul ders saatleri içinde olması durumunda "önceliğin okuldaki eğitim " olması gibi bir gerekçeden dolayı okul müdürü tarafından bir şekilde iptal olayı olabilir mi?

hayır çünkü müdürün üst makamları uygun görüp onaylamışlar müdüre söz kalmıyor iptal etmesi işgüzarlık ve mobbinge girer.

Silsile okul müdürünün onaylaması ile başlar. Sonra ilçe-il onaylar. Unuttu diyelim, yada kasten yaptı. Dilekçe ile neden onaylamadığını sorgulatabilirsiniz...

Başvurduğunuz Hizmet içi kursu önce okul müdürü onaylıyor zaten .İstemezse onaylamaz.

Hocam onaylamaması lazım özellikle engel olmak istiyorsa, zaten sistem tarihi geldiğinde artık otomatik onaylıyor. Yani haber vermesseniz başvuru yaptığınızı engel olamaz kimseler :))

İyi calismalar. Hizmet ici egitim icin gelen yazida egitim ogretimin aksamamasi kaydiyla ibaresi yoksa kesinlikle onaylamak zorunda onun keyfine kalmis birsey değil. Onaylamazsa sikayet edebilirsiniz

Arkadaşlar onaylamayabikir. Yazıya gerek yok. Eğitim öğretim önceliklidir ve çok zarurî olmayan kurslarda müdür red edebilir. Müdürü şikayet edin demiş arkadaşlarımız. Şikâyet bir ise yaramaz çünkü müdürün red yetkisi var

Madem kurs önemli, neden okul zamanında yapıyorlar?
Sanırım hizmet içi eğitim gelecek yıl ilk dönem, idarenin onayı çok var. O zamana kadar siz de idarede başvurunuzu unutacağı için otomatik onaylanır :)

Yav madem mecbur onaylıyacaksa, niye bakanlık müdüre onay yetkisi vermiş. o zaman vermeyebilirdi. Direkt olarak ilçe ekranına düşerdi. veyahut şöyle düşünelim madem onaylamaya her birim mecbur, direkt başvuru yaparsın seminer veya kursa başvurmuş olursun....Yani çok ilginç sorular soruluyor..

Geri