Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Müdür Yardımcılığına Devam Mı Yoksa Öğretmenlik mi?

Konu, 'Her Telden' kısmında fantan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. fantan

fantan Aktif Üye

Müdür yardımcılığı ve müdür vekaleti yaptım ve yoruldum sanki. İkili öğretim ve zor bir okul. Sizce bu kahrı çekmek mi -ki geçen yaz hiç tatil yapmadım ve çok fazla mesuliyet yüklenmek-, yoksa ortaokulda öğretmen olmak ya da lise de rehber öğretmen olmak mı?

2. marasliyim

marasliyim Seçkin Üye Seçkin Üye

müdür yardımcılığını hiç bir şeye değişilmez

3. fantan

fantan Aktif Üye

Tekli öğretimde müdür yardımcılığı güzel. Hele bir de idare tecrübeli ise. Ama ikili öğretim ise ve idare zayıf ise zor

4. memduhbey

memduhbey Site Gezgini

bende aynı durumdayım bir daha idarecilik istemeyeceğim. öğrencisi öğretmeni velisi hepsi ayrı sıkıntı sorumluluğu fazla her türlü sorun seni buluyor. öğretmenlik daha iyi dersini ver çık
    hele ikili okullarda sabah 7 akşam 6

5. joomlaci

joomlaci Seçkin Üye Seçkin Üye

hayırlısıyla bir müdür yardımcılığı sınavı olsa kazansak da bir atanıversek diye dua ediyoruz biz hocam...
    öğretmenlikte herkesin nazını çek milletin kişisel işlerini bile yap vs ağız kokusu çekiyoruz resmen.
    müdür yardımcısı olurum senelik iznimi 5 gün 5 gün kullanır 1 ay yaz tatilimi yaparım milletin ağız kokusunu çekmem ne güzel bence...

6. zencefil58

zencefil58 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

heralde en son istediğim şey vekil yardımcılıktır. Öğretmeni öğrencisi velisi hepsi ayrı bir dert :)

7. Reyhanli

Reyhanli Seçkin Üye Seçkin Üye

Köy okulunda müdür yardımcılığı yapmak en güzelidir.

8. computing

computing Seçkin Üye Seçkin Üye

odada oturup pc başında iş yapmak ile milletin çoluğu çocuğuyla uğraşmak arasında dağlar kadar fark var. Birde nöbeti, adey gibi angaryası, sınıf reh. de öğretmenin sırtında. 28 saat derse gireceğime müd. yrd. olurum eskiden düşünmüyordum ama artık fikrim değişti. Bizim okuldaki 4-c li hademenin ve 2 yıllık açık öğretim mezunu memurun bizden fazla maaş aldığı ve öğretmenliğin iyice ele ayağa düştüğü bir zamandayız.

9. filozof79

filozof79 Aktif Üye

Ben de şubattan beridir müdür yardımcılığı yaptım.Çok zevkli öğretmenliğe göre ama okul idare iyi olacak.Benim okulum ikili eğitim ve 4 müdür yardımcısıyız.aramızda işbirliği yapmamıza izin vermedi müdür ve sabah 8 akşam 5 e kadar dördümüz de durduk okulda.Ben yine öğretmenliğe devam edicem eylülde.görevimin iptali için dilekçemi verdim müdüre.inşallah başka bir okulda başka bir müdürle müdür yardımcılığına devam edicem.

10. aydin67

aydin67 Aktif Üye

bende bir köy okulunda müd yardımcısı kadrosunda müdür vekiliyim, yani tek yöneticiyim veliyi,öğretmeni,öğrenciyi idare etmekten usandım bu yıl öğretmen olarak yerdeğişikliği düşünüyorum,idarecilik bana göre değil

11. fantan

fantan Aktif Üye

İdarecilik güzel ama tekli eğitim ise okul. O zaman kahır çekmek daha kolay. Ve idaredeki diğer arkadaşlar da iyi niyetli iseler. Geçen yaz hiç tatil yapmadım bu yaz da meçhul. Öğretmen ise yazın 2 ay ve arada 15 gün net tatil ile 2.5 ay tatili var. Ve yine haziranın yarısı, eylülün yarısı tatil gibi toplamda bir aya yakın okul zamanı. İdareci olarak söylüyorum, düşünen varsa iyi düşünsün ya da sınava giren varsa, iyi okulları yazsın, olursa olsun desin.

12. computing

computing Seçkin Üye Seçkin Üye

arkdadaş derse girmiyorsan tam mesai yapacaksın elbette diğer memurlar gibi çalışıyorsan tatilinde öyle olacak hem derse girme hemde 3 ay ne tatili yapacaksın. Ayrıca öyle okullar varki yazın idarecinin biri sabah geliyor diğer öğleden sonra.

13. spring

spring Seçkin Üye Seçkin Üye

bilişim Tek öğretmeni ortaokullada idareci olur yada lisede olur diye bir mevzuat maddesi varmı? müdür yardımcım sizler ortaokullara müdür yard olamazsınız diyorda??

." Görevlendirme teklifi yapılacak müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarının
    görevlendirileceği eğitim kurumuna, görevlendirileceği tarihte alanı itibarıyla
    öğretmen olarak atanabilme şartını taşıyor olmaları gerekmektedir." ilgili mevzuat maddesinden benim anladığım olabileceğimiz yönünde yanılıyormuyum?

14. yakuphan

yakuphan Hiperaktif Üye Hiperaktif

Sizin müdür yardımcısı halt etmiş. Okulda normunuz varsa müdür yardımcısı da olursunuz.

15. gamer99

gamer99 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

16. EnTRoPi

EnTRoPi Seçkin Üye Seçkin Üye

Öğretmenlik varken idarecilik yapmak ne kadar akıl işi; tartışılmalı...

17. collision

collision Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar lisede bilişim teknolojileri öğretmeniyim sizce ortaokulda müdür yardımcıligina geçmek mantıklı mi?

18. amip33

amip33 Süper Üye Süper Üye

Eski sistemle ilköğretimde, yeni sistemle ortaokulda idarecilik yaptım. İlköğretim ve ortaokulda öğretmenlikte yaptım tabiki, şimdi lisede öğretmenim.

Stres, haz alma, risksizlik gibi aklınıza gelebilecek her konuda lisede öğretmenlik iyidir hocam. İdareciliğin hiç bir avantajı ve hazzı olduğunu düşünmüyorum ortaokulda. Ekders olarak da pek bir yararı yok zaten(Btr olduğunuzu varsayıyorum en kötü) Ergenliğe giren öğrencilerle uğraşma, veli şikayetleri, milli eğitim baskısı, evrak işi vs.gibi şeyleri düşününce ben bir yararını göremedim idareciğili ve bıraktım.

Eğer hiç idarecilik yapmadıysanız 1 sene deneyin ama pişman olma ihtimaliniz yüksek bence.

collision bunu beğendi.
  19. ctrl+alt+delete

ctrl+alt+delete Seçkin Üye Seçkin Üye

idarecilik yaptım kavga eden öğrenciler kırılan kapı camlar öğretmenlerin bazı çekilmez davranışları derken öğretmenliğin kıymetini anladım.dersin bitip okuldan çıktıktan sonra hiçbir şey sizi ilgilendirmiyor.idareciyken eve gittiğinizde bile iş bitmiyordu

20. EagleX

EagleX Aktif Üye

Arkadaşlar öğretmenlik istemiyorsanız memurluğa başvurun daha iyi, müdür yardımcılığın ne sorumluluğu biter ne işi; tatil yapmayacaksan velisiyle öğrencisiyle uğraşmak ne kadar mantıklı.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal