Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Müdür Yardımcılığına Devam Mı Yoksa Öğretmenlik mi?

Konu, 'Her Telden' kısmında fantan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. COBOL

COBOL Hiperaktif Üye Hiperaktif

Md. Yrd. Gerçekten rahat. Memur gibisin. Hele gereken word dosyalarını aylara göre arşivlediysen çok kolay.

Mesaide dakiklik yok. Başı derde giren zaten öğretmendir. Yok veli yok öğrenci derdi şikayeti yok.

Senebaşı sınıfları dağıt ve keyfine bak.

2. Enterprise

Enterprise Süper Üye Süper Üye

1 yıl mdyrd yaptım sevenler aklını peynir ekmekle mi yemiş diyorumBekarsan eve gidesin yoksa vakit geçirecek yer arıyorsan bir de makam mevki hoşuna gidiyorsa belki yapılabilir.Yoksa full okukdasın daha az maaş alıyorsun kimseye yaranamıyorsun artı okul dışıda işlerin yoğunsa evdekilere de yaranamıyorsun sürekli problem getirisi ne sıfır

3. ahmetkeskin

ahmetkeskin Üye

müdür yardımcılığı en iyisi hocam devam edin

4. Reyhanli

Reyhanli Seçkin Üye Seçkin Üye

1 yıl kurucu müdürlük yaptım doğuda.
    Yapılacak iş değil bence. Angaryası çok.

5. teknkogretmen

teknkogretmen Aktif Üye

Ben aslında o kadar da olumsuz olacağını düşünmüyorum idareciliğin. Yapmadım ama yapmak isterim. Ortaokulda çalışıyorum, müdüre göre hatta belki de herkese göre, dersimiz resim ya da müzik dersinden farksız görünüyor. Alelade bir branşsınız ve ne dersiniz önemli ne de sınavlarınız. Sürekli 100 100 vermeniz isteniyor. Bilmiyorum başka ortaokullarda farklıysa. Ama benim için maalesef durum böyle ve en önemli branşlardan biri olduğunu düşündüğüm branşım böyle uvertür gibi göründüğü zaman sinirlerim bozuluyor.
    Daha önce de bir lisede formatörlük yapmıştım. Orada da idarecilerin en ufak işleri bile size yaptırma çabası oluyor. Yaparsın yapmazsın mücadelesi ile yine sinirler bozuluyor. Yapsan sen sinir küpü, yapmasan idare. Bu konuda da sıkıntı yaşamayan varsa ne ala.
    En güzeli kendi okuduğum gibi bilgisayarları her şeyleri olan öğrencilerin oluşturduğu bir meslek lisesi. Ama meslek liselerinde de norm bulunmuyor.
    Anlayacağınız bu yol tam benlikmiş diyebileceğim bir okulum ya da öğrenci kitlem olmadı maalesef. O yüzden ben bir de idareciliği denemek istiyorum. Öğretmenliği çok seviyorum, öğrencilerle bir şeyler oluşturmak, onların ilgilerini görmek çok güzel. Ama kabul edelim günümüz eğitim sisteminde pek de ilgili öğrenci kalmadı. Ya da yine ben denk gelemiyorum.
    Bu doğrultuda varsa tecrübeleriniz seve seve okurum.

6. DaMieN

DaMieN Süper Üye Süper Üye

İlköğretimde görev yapan öğretmen için müdür yardımcılığı bir kaçış olabilir fakat ortaöğretimde, Meslek Lisesinde görev yapan bir teknik öğretmen için müdür yardımcılığı asla tercih edilecek bir durum değil normal şartlarda. Maddiyat daha az ve iş yükü - sorumluluk daha çok. Özel durumlar hariç tabi...

7. Ulubatlı_Hasan

Ulubatlı_Hasan Site Gezgini

Müdür Yardımcısı olacaksan ilk bakacağın şey amirin olan olan müdürünün gerçekten müdür olup olmadığıdır. Çünkü Herşey onda biter adaletli iş dağıtımı yapar ve kendiside işin ucundan tutarsa iyidir. Diğer türlü bizim bilgisayar öğretmeni olmamızdan ötürü diğer arkadaşlar ben bunu yapamadım der çekilir müdür hocam şuna bir bakıver ile başlatır gözünü bir açmışsın okuldaki memurun işini dahi sen yapıyor olabilirsin..
    ikinci bakacağın şey ilkokul ve ortaokul da iş yükü liselere oranla hele ki meslek lisesine oranla çok daha azdır.

teknkogretmen bunu beğendi.
  8. kral023

kral023 Üye

Arkadaşlar şimdi bilişim öğretmenleri idarecilikte hangi okulları tercih edebiliyoruz lise ve mesleki eğitim merkezlerini yaxabiliyormuyuz.

9. mesut_steel

mesut_steel Seçkin Üye Seçkin Üye

İşin özeti;

Yapıp devam eden de var, isyan eden de..
    Yapmayıp özenen de var, boşver diyen de..

Demek ki kritere göre tercih yapmak lazım.. Okul türü , mevcudu, idari uyum, veli profili, iş bölümü gibi değişkenler belirleyecek tercihi..

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal