Müdür yardımcısı ek dersi yanlış hesaplarsa

Kodla Büyü
sehven yanlış olduğu belirtilir gelecek ay telafi edilir. Bilerek yaptı ise ağız burun girilir..sakın böyle bir şey yapmayın:))

hiçbişi olmaz bir sonraki ay fazla yazılan saat kadar eksiltilebilir. öbür türlü bir sürü yazışma geri iade üstüne rezil olması da cabası.

insanlık halidir. herkes hata yapabilir. art niyet yoksa(bence yüzde 99 yoktur) normal karşılamak lazım. gelecek ay eksik ek dersinizi sehven yapıldı diye ekler olur biter.
Yanlışlık olabilir tabii. Fakat yaptığı yanlışı kabul etmeyip sümen altı etmeye çalışan şeref yoksunu insanlar olunca biz de zıvanadan çıkıyoruz.

inanın mesleğe başladıktan sonra sinirlilik halim arttı. Daha agresif olmaya başladım. Bencil ve kendi okulu gibi davranan idarecilerin sayısı arttı. sanki öğretmenler idarecinin çalışanları gibi davranıyorlar. Keserim ek dersini modundalar. sabırlar taşıyor bazen işte. laftan anlamayana laf anlatmak çok yıpratıcı. daha neler neler var da neyse şimdilik bu kadarı yeter

Bütün okullar böyle değil. İlk fırsatta yerinizi değiştirin.

yaklaşık 60 a yakın öğretmeni olan ortaokulda idareciyim.her ek derste KBS 'yi onaylamadan önce öğretmenler odasına ek ders icmalini asarım.(herkesin her gün kaç saat aldığı gözüküyor gün gün)arkadaşlar eksiklik veya yanlış bir sey var mı kontrol eder misiniz diyorum.Hem benim için de iyi oluyor.Bazen gözden kaçan olabiliyor.Raporlu öğretmenin raporlu olduğunu unutabiliyoruz. yanlışlıkla o güne nöbet yazılabiliyor.

Geri