Müdür yardımcısının canlı derslere girip kontrol etmesi

Kodla Büyü
Denetim yapilmali bencede ama idareci ve yönetici ayrı şeyler bence, yönetici diyemeyeceğim bazı idarecilere

sapla samanı karıştırmamak lazım o zaman hizmetli de senin labını denetlesin temiz mi diye

öğretmenlerin yaptıklarını bir bilişimci olarak gördükten sonra kimse öğretmenlere güvenden bahsetmesin. idare her türlü tedbiri alacak, yoksa çoğu ders işlenmez, hiç kendimizi kandırmayalım, demagojide yapmayalım. bugün öğretmenin saygınlığının azaldığından bahsediyorsak bunu kendi elllerimizle yaptığımız özeleştirisini yapalım. öğretmen demeye zorlandığım meslektaşlarım var hemde çok.idareci müdür olur müdür yardımcısı olur denetim görevini her zaman yapmalı.
sıkıntı vardır. herkes kabul ediyor. ama burası özel sektör değil (ki özel bile olsa) kafasına göre denetleyemez. devlette işler kanun, yönetmeliğe göre yürür. o çerçevede ne yapılacaksa yapılır. haa kanunda, yönetmelikte yazan dışında bişey yapmak isteyen gücü yetiyorsa kanunu, yönetmeliği değiştirtir. öyle kafasına göre olmaz bu işler. burası dingonun ahırı değil.
yukarda 2 mesajımda bahsi geçen durum ile yasal kısmı paylaştım. bir kez daha paylaşayım.
müdür yardımcısının öğretmen üzerinde hiç bir etkisi yoktur. bugüne kadar size mdr.yrd. imzalı herhangi bir tebliği yapıldı mı ? hayır. çünkü yapılamaz.

müdürün görevleri arasında
d) Öğretmenlerin performanslarını artırmak amacıyla her öğretim yılında en az bir defa dersini izler ve rehberlikte bulunur.

Amaç belli, bu denetleme değildir. Ve sadece müdür için vardır. Haber vermeden yapılması da etik değildir.

Bunun dışında bişey yapılacaksa önce yasal tarafı halledilmeli.

Yoksa bana göre ha sınıfa gizli kamera koymuşsun ha uzaktan eğitim dersine haber vermeden girmişsin bir farkı yok.

Adını soyadını yazar öğrencilere selam verir biraz dinler çıkar.Ama habersiz başka bir rumuzla giren olursa bilişim sistemlerine izinsiz girme suçu var TCKna göre hapis ve para cezası var. Ben bunu idarecilere söyledim çünkü buranın güvenliğini sağlamakla yükümlüyüm.
bunun güvenliği bozmaya sebep olabileceğini nereden çıkardınız onu hiç anlamadım. hocam kusura bakmayın ama durumu biraz abartıyorsunuz sanki, ben yıllardır müdür yardımcılığı yapıyorum işini savsaklayan öğretmenler hakkında disiplin amirine şikayette bulunmak konusunda sizin kadar istekli olmadım, imada bile bulunmadım, bir iki öğretmen arkadaşın önceden kendisine bildirmek kaydıyla canlı dersine de katıldım, bunu neden yaptığıma gelince sırf merakımdan, acaba öğrencilerimiz bu sisteme ne kadar uyum sağladılar veya ne gibi sorunlarla karşılaşıyorlar bunu yaşayarak öğrenebilmek içindi. yani zaten sizin yaptığınız işin doğruluğundan şüpheniz yoksa bu kadar gocunmamanız gerektiğine inanıyorum. Ayrıca bizim de kendimize ait yerine getirmemiz gereken sayısız görev varken bunlara ayıracak pek vaktimiz yok. yine de bir iki canlı derse katıldıysak bunu da gerekli gördüğümüz için girmişizdir.

Bana kalırsa bunu müdür istemiştir.
Müdürler iyi polis yardımcılarını da kötü polis yapıyorlar...

canlı derslere öğrencisiyle katılan velilere ne diyeceksiniz o zaman? adam oturuyor çocuğuyla dersi takip ediyor. ona ses etmeye korkuyorsunuz tabi hemen idareye koşup yardım bekliyorsunuz.

Son düzenleme:
Yazılım dan anlamayan kralcı biri daha. Alıştık bunlara. Ah hocam. Resmi yazı okur musunuz siz. Ben açık kaynaklı olmayan sistemden ders yapmam bu yeğitek in yayınladığı yazıya ters dersem, idareci bana bunu zorladığında, bu sefer ben ondan kişisel verilerin korunması kanunu ve bakanlığın yazısına aykırı ortamda ders yapmam için resmi yazı isterim. Bunu yaptığı takdirde oluşacak yasal bir boşlukta ben soruşturma geçiririm, müdür hapis cezası alır. Ahh ahhh... Neyse..
Hocam siz canlı ders veriyor musunuz? Veriyorsanız nereden veriyorsunuz? Açık kaynak kodlu olan hangi yazılımı kullanıyorsunuz?
Resmi yazı okurum hocam bu arada. Burada bakanlığın öğretmenden açık kaynak kodlu program kullanın deyip kendisinin para verip Türkçeleştirdiği açık kaynak kodlu olmayan zoom programını eba üzerinden zorunlu olarak kullandırtmasından bahsediyoruz. Umarım bir yanlış anlaşılma yoktur. Bu dediklerimiz geçen dönem ve bu dönemin başlarına kadardı. Şimdi açık kaynak kodlu yazılım kullanmayın diye bir yazı okullara gelmedi diye hatırlıyorum. Varsa buyrun paylaşım. Burada bakanlığın yaptığı yanlışı, idarecilerin elini kolunu bağlamasından bahsediyorum ben. Bir öğretmen ben uzaktan eğitim yapamam diyemez bahanesi ne olursa olsun. Cihazı, interneti yoksa gidecek okuluna okulundan verecek. (zoom için sınıf hesaplarını biz oluşturduk, öğretmenin hiçbir kişisel bilgisi yok, ama yine de kişisel bilgi benim cihazımdan çalınır diye şüpheleniyorsa buyursun okuldan girsin. ) Ben dersimi vermiyorum diyen öğretmen geçen sene de soruşturma geçirirdi, bu sene de geçirir. Yazılımdan anlamadığımı nereden çıkartıyorsun? Lütfen yazarken, karşındakini direkt muhatap alırken kırıcı olmayalım, misliyle karşılığını alırsınız.

Geri