müdür

Kodla Büyü
Ü

Üye silindi 126046

Misafir
Lise Edebiyat Öğretmenliği mezunu ve Eğitimin yönetimi denetimi yüksek lisans mezunu arkadaşımız şu anda imam hatip ortaokulunda okul müdürü olarak görev yapıyor ve bu sene 4. yılı 2. dört yıl için görev alabilirmi . Bazı şube müdürleri olamaz diyor bazıları olur diyor sonuçta eğitimin yönetimi denetimi yöneticilik alanında master yapmış olması maddesi yeterlidir derken kimisi olmaz ortaokul olduğu için olmaz diyor tabi herkes kendi adamını getirme derdinde olduğu için.
Mevzuat konusunda uzman bilgili arkadaşlarımızın bu konuda ki mümkünse yönetmelikler de dahil cevaplarınızı alabilirmiyim.(Bu müdür arkadaş işini gerçekten güzel ve insani yaptığı için soruyorum)
Şimdiden teşekkürler.

O okulda atanma ihtimali varsa olur yoksa olmaz.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI EĞİTİM KURUMLARINA
YÖNETİCİ GÖREVLENDİRME YÖNETMELİĞİ

...

İKİNCİ BÖLÜM

Yönetici Olarak Görevlendirileceklerde Aranacak Şartlar
Yönetici olarak görevlendirileceklerde aranacak genel şartlar
MADDE 5 – (1) Yönetici olarak görevlendirileceklerde aşağıdaki genel şartlar
aranır;
...
c) Görevlendirileceği eğitim kurumu ile aynı türdeki eğitim kurumlarından birine
öğretmen olarak atanabilecek nitelikte olmak ve görevlendirileceği eğitim kurumu ile
aynı türdeki eğitim kurumlarından birinde aylık karşılığında okutabileceği ders
bulunmak,
...

Edebiyat öğretmeninin ortaokula atanma ihtimali olmadığı için orada görev yapamaz. Yüksek lisans atamaya esas branşı etkilemediği için bir etkisi olmaz. Adamını bulursa başka tabi...

Edebiyat öğretmeninin ortaokulda girebilceği bir ders olmadığı için uzatılamaz. Yüksek lisansın derslere girmede bir etkisi yok.

Aynı durumda biyoloji öğretmeni bir arkadaş vardı, ortaokulda müdür.Görev süresi uzatılmadı.

Branş değişikliği denk gelir de Türkçe'ye naklini yaptırırsa olur ancak. En başta oraya verilmemesi lazımdı aslında. Hatayı başta yapmışlar.

Branş değişikliği denk gelir de Türkçe'ye naklini yaptırırsa olur ancak. En başta oraya verilmemesi lazımdı aslında. Hatayı başta yapmışlar.
kimse istemeyince resen kurucu müdür olarak atanmış devam etmiş.

• Beğen
Tepkiler: omd
Yenileme zamanı resen atayanlar belki uzatabilir. Şimdiden arayı sıcak tutmaya baksın bence :)

sabah sabah konuyu bir daha sormak istiyorum belki görmeyen olmuştur.

2. Dört yılı uzamasına imkan olmasa da okula müdür atanmazsa görevlendirme ile devam edebilir ancak. Arkadaşların dediği gibi orada dersi yoksa idareci atanma ihtimali de yok.

Geri