Müfettiş Gelecek Ne Yapmalıyım ?

Kodla Büyü
Arkadaşlar ay sonunda okulumuza müfettiş gelecek.Tam bilmiyorum ama rehberlik için gelecekler galiba.Elimde sadece yıllık plan ve zümre var.Bu evraklar var ama benim şöyle bir sorunum var.Ben öğrt. klavuz kitabını kullanmıyorum.Köy okulundayım.Öğrencilerin seviyesi çok düşük mouse tutmayı bilmeyen öğrencilerle karşılaşıyorum bazen.ve kitaplar 6.sınıflara 6.basamak 7.sınıflara 7.basamak olarak seçilmiş yıllık planımda buna göre
.Bense sıfırdan PC donanımından itaberen öğrencilere bilgisayarın temel kavramlarını ve kullanımını anlatıyorum.Bu konuyu bitirdikten sonra klavuz kitaba göre gitmeyi düşünüyorum.

Sizce bu sorun olur mu ne yapmalıyım ?

Yok Hocam bir şey olmaz, Zümre de kitap seçimindeki hatayı yazmayı unutmayın, Öğrenci durumları diye girip 5. basamaktan devam edicem diye yazın ve oradan devam edin, kural değil sınıf durumuna göre belirleyin gitsin, bana bu zamana kadar bir şey diyen olmadı hatta ben 5 ve 6. basamakları veriyorum 8. sınıflara 6. sınıflarada biraz 4. basamaktan sonrası 5.basamaktan gidiyorum, birde öğrenci kılavuzlarını hiç getirtmiyorum ayak üstü sınıf durumuna göre bir kaç etkinlik uyduruyorum eğer olgunlaşmışsa çocuklar kitaptaki zor etkinliklere geçiyorumm...ama ben farklı bir şey yapıyorum belkide onun için sesleri çıkmadı yıllık planlarımı kendim hazırlıyorum her yıl üzerinde değişiklik yapıyoru mesela bu sene ki 8 ler gayet iyi makro eklemeyi düşünüyorum derse ama 6 lar daha fare tutuyoruz 6. basamak mış gibi : :wink:

Müfettiş Gelecek Ne Yapmalıyım 8) cevap; endişe etmeyiniz... kolay gelsin hocam..

Yapmayı planladığınız herşeyi zümrenizde belirtin ve yıllık planınızı da ona göre hazırlayın. Ondan sonra hiçbişeyden korkmanıza gerek yok. Zaten evraklara bakarlar ama okumazlar çok büyük ihtimalle. Sorduğu sorulara kendinize güvenerek cevap verin yeter. Fazlasını karıştırmazlar onlar. Ha bide müfettişlerin virüslerini temizlekten fırsat bulabilirsen seni de ziyaret ederler :D

Bugün gelen müfettiş bana diğer öğretmenler için BT sınıfına program yapıp yapmadığımı sordu. Onları BT sınıfını kullanmaları için teşvik etmem gerekiyormuş. Ayrıca seçmeli derslerde sınav olmadığı halde bana sınav yapmamı söyledi. Formatör öğretmenlerin boş yere maaş aldığını da söyledi. Bu dediklerini bir daha geldiğinde kontrol edecekmiş :)

Soru: Müfettiş Gelecek Ne Yapmalıyım?

Cevap: Geldikleri gibi giderler.

hocam bana gelen kitaplar da 6. 7. basamak ama ben sınıflara göre 3 4 5. basamakların planlarını yaptım uyguluyorum.çalışma kitapları yerine arada 3 4 5 çalışma kitaplarının soft larından çalışma yaprakları fotokopi çekip öğrencilere dağıtıyorum yani plana uygun materyalleri de bu şekilde kullanıyorum. geçen sene müfettiş bana geldiğinde bu planları uygulamak zorunda değilsin bunların dışına da çıkabilirsin kılavuz kitaplarda olmayan konuları yıllık planlarına ekleyebilirsin ancak bunlar için ders planları da hazırlaman gerekir demişti.ben de bu şekilde devam ediyorum.onun dışında formatörlüğün varsa bana gelen müfettiş ders materyalleri çalışma yaprakları planlar kontrol listelerime hiç bakmamıştı(o kadar uğraşmıştım) formatörlük çalışma dosyamı incelemişti.

Şöyle bi kaç işe yarayacak programlardan güzel bir dvd yap kendisine teslim et gözünde en yüksek değerli adam olursun. bir de gel müfettiş bey de senin flashındaki virüsleri temizliyim senden kralı olmaz.

İyi diyosunuzda arkadaşlar beni endişelendiren şu.Şöyle bir senyorya kuralım.

Müfettiş dersime geldi.Ben Bilgisayarın temel kavramları kasa,mouse,monitör,harddisk vesaire anlatırken müfettiş dosyalarımı incelemeya başladı.Yıllık plana baktı ve bu hafta yıllık planda "E-devlet uygulamarını günlük yaşamında kullanır" kazanımı işlenmesi gerekiyor.Sonra sınıf defterine baktı.Sınıf defterinde de yıllık plandaki kazanımlar yazılmış. Bu öğretmen ne anlatıyor o zaman.Veya öğrencilere soru sordu."E-devlet uygulamalarına bir örnek verin." :|

Yani diyorumki zümre, yıllık plan hazırlanmış idareye teslim edilmiş.Defterlerede yıllıktaki kazanımlar yazılmış.Bu durumda ne yapmalıyım :shock:

Hepsini baştanmı yapayım yani

hocam kimsenin onlara taktığı yok bizi öğretmen yerine bile koymuyorlar sen bu kadar endişelenme bence.

ha birde bozuk bilgisayar olmasın net support kontrolü filan aç bayılıyorlar öyle şeylere

php-ajax-jquery' Alıntı:
İyi diyosunuzda arkadaşlar beni endişelendiren şu.Şöyle bir senyorya kuralım.

Müfettiş dersime geldi.Ben Bilgisayarın temel kavramları kasa,mouse,monitör,harddisk vesaire anlatırken müfettiş dosyalarımı incelemeya başladı.Yıllık plana baktı ve bu hafta yıllık planda "E-devlet uygulamarını günlük yaşamında kullanır" kazanımı işlenmesi gerekiyor.Sonra sınıf defterine baktı.Sınıf defterinde de yıllık plandaki kazanımlar yazılmış. Bu öğretmen ne anlatıyor o zaman.Veya öğrencilere soru sordu."E-devlet uygulamalarına bir örnek verin." :|

Yani diyorumki zümre, yıllık plan hazırlanmış idareye teslim edilmiş.Defterlerede yıllıktaki kazanımlar yazılmış.Bu durumda ne yapmalıyım :shock:

Hepsini baştanmı yapayım yani

sormaz hocam merak etme..

Gelen müffettş %90 sana bilgisayar işlerini yaptırır. Flashına virüs girmiştir, wordde birşey yapamamıştır, mailinde sorun vardır... Bunlardan birini yaptırır sana.
%10 ihtimal diğer öğretmenlere davrandığı gibi davranacakken aslında dersle alakalı birşey bilmediğini anlar ve dyned vitamin falan sorup gider...

Hocam ilk seneniz mi bu sene? Ben ilk seneniz diye sezimledim, ilk seneniz olduğu için zaten teftiş yapmaz, sadece rehberlik yapar, sorunlarını çözmeye çalışır(!).

omd' Alıntı:
Soru: Müfettiş Gelecek Ne Yapmalıyım?

Cevap: Geldikleri gibi giderler.
:puhaha: Aklıma bu karikatürü getirdi çok güldüm

Ekli dosyalar

• atam.jpg
    atam.jpg
    48.1 KB · Görüntüleme: 689
Geri