MUĞLA İl DIŞI 2014

Kodla Büyü

ÇetinÖğretmen

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Evet.. Tercih zamanı geldi çok şükür.. Muğla yazacak arkadaşlar bu başlıkta toplanalım.. İnşallah herkes istediği yere yerleşir.. İlk olarak ben yazayım.. 138 puanla nasip olursa Muğla yazacağım..

Muğla resmen hayal kırıklığı yaptı... İl içinde onca yer varken il dışında sadece 17 kontenjan.. durum çok kötü bence.. Bu arada 132 kişi okumuş ama sadece 1 kişi cevap vermiş. Arkadaşlar lütfen yazmak isteyenler puanlarıyla birlikte belirttsinler ki biz de ona göre alternatif bakalım..

Arkadaşlar ben muğladayım il içinde açılan yerlere sakın aldanmayın tamamen il memin hatalarından kaynaklanan okullar açılmıştı.Ben merkezdeyim norm fazlasıyım merkeze bağlı bir köy okulunda 4 saat ders var orada norm gözüküyordu(Büyükşehir olunca bölge kavramı kalktı köy okulu deyince farklı yerlere gitmesin muahbbet)

fantasio' Alıntı:
Arkadaşlar ben muğladayım il içinde açılan yerlere sakın aldanmayın tamamen il memin hatalarından kaynaklanan okullar açılmıştı.Ben merkezdeyim norm fazlasıyım merkeze bağlı bir köy okulunda 4 saat ders var orada norm gözüküyordu(Büyükşehir olunca bölge kavramı kalktı köy okulu deyince farklı yerlere gitmesin muahbbet)
zaten iliçinde sayı 69 idi. Bugün verilen sayı 17.. Ben iliçi tayinleri de takip ettim öğretmenim.. Yer değiştirme olmadı.. Çok sevinmiştim ama bugün okulları görünce şok oldum.. demek ki durum dediğiniz gibiymiş..

çok ilginç.. 200'e yakın arkadaşım konuyu okumuş ama cevap veren sadece bir-iki kişi.. gerçekten de muğla için tercih yapacak sayısı çok mu az? yoksa millet kontenjan azlığından dolayı şokta mı?

Hocam Muğla'yı ben de düşünüyordum ama açılan sayıya bakınca 115 puanla çok zor gibi. Yine de şansımı denemeyi düşünüyorum. :-1:

AKADEMİA' Alıntı:
Hocam Muğla'yı ben de düşünüyordum ama açılan sayıya bakınca 115 puanla çok zor gibi. Yine de şansımı denemeyi düşünüyorum. :-1:
evet sayı gerçekten çok az.. bence 150'li puanlarda kapatır.. Ancak uzak olan köy okullarına belki 100-120 arası puanla gidilebilir.. Bakalım isteyecez nasibimiz varsa olur..

ben de düşünüyordum ama 100 lü puanlardan bahsetmişsiniz bizim iş de zor o zaman zira puanım 87 :oops: :oops:

evet sayı az olunca öğretmenim maalesef bu yıl puanlar uçacak gibi duruyor.. siz yine de tercihinizi yapın kimbilir belki de tercih eden az olur.. ben bu konuyu açtım açalı onca kişi okudu ama cevap veren çok az oluyor :eek:

zorunlu hizmet tek yer açılmış. Köyceğizliyim, muğla sınırları içine gitmek başka bahara kaldı sanırım.:(

iki arkadaş daha yorum yapmış.. çok iyi.. evet başka arkadaşlardan da bekliyoruz.. bu sessizlik hayra alamet değil gibi :?

akay15' Alıntı:
muğla dalaman nasıl bi yer arkadaşlar? ulaşım, kira, insanı, imkanlar vs?
Dalaman küçük bir ilçe öğretmenim.. Kiralar da 300-700 arası.. Bu arada akay15 öğretmenim, puanınız kaç, yazabilir misiniz?

hakkımızda hayırlısı.. ben biraz önce tercihlerimi yapıp kaydettim.. Yarın da okul müdürüne söylerim onaylar inşallah. Ondan sonrası bekleyecez...

evet bir tercih dönemi daha bitti. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur.. Şu ana kadar MUĞLA başlığına çok az sayıda arkadaşım cevap yazdı. Eğer başvuran da az ise bir ihtimal gidebileceğim.. İnşallah buraya yazmayıp puanı benden yüksek olan arkadaş yoktur..

bote21' Alıntı:
hayırlı olsun arkadaşlar. sizce kaç puanla kapar muğla? ben yazdım ama ümidim yok 89 puanla.
hocam keşke Muğla isteyen herkes puanını buraya yazsaydı ama maalesef olmadı.. benim puan 138 (TEF) sadece 5 yer yazdım Muğladan.. ama ben biliyorum ki geçen seneden kalan ve buraya yazma gereği(!) duymayan meslektaşlarımız var.. İşi belirsizliğe sürükleyenler onlar.. Bence 100'ün altına düşmez gibi.. Ama inşallah siz de gidersiniz.. hakkımızda hayırlısı..

dengem' Alıntı:
bote21' Alıntı:
hayırlı olsun arkadaşlar. sizce kaç puanla kapar muğla? ben yazdım ama ümidim yok 89 puanla.
hocam keşke Muğla isteyen herkes puanını buraya yazsaydı ama maalesef olmadı.. benim puan 138 (TEF) sadece 5 yer yazdım Muğladan.. ama ben biliyorum ki geçen seneden kalan ve buraya yazma gereği(!) duymayan meslektaşlarımız var.. İşi belirsizliğe sürükleyenler onlar.. Bence 100'ün altına düşmez gibi.. Ama inşallah siz de gidersiniz.. hakkımızda hayırlısı..

ben muğla yazmaktan vazgeçtim hocam; hiç görmediğim, bilmediğim yer dedim, macera gibi bi şey olacaktı yani :) mutlaka güzel bi yerdir, google dan baktım fotoğraflara süperdi. ama yaşam nasıldır, insanları, ortamı, ekonomisi vs hiçbir bilgim yok. oralarda yaşayan bi tanıdık da yok, soralım :) o yüzden orayı yazmadım, başka yerler yazdım. inşallah sizin de gönlünüze göre olur. hayırlısı neyse o olsun...

İl içinde Fethiye yoktu, il dışında da yok, inşallah eş durumunda olur :D . Bu arada il dışı isteyen herkesin Allah gönüllerine göre versin.

akay15' Alıntı:
dengem' Alıntı:
bote21' Alıntı:

ben muğla yazmaktan vazgeçtim hocam; hiç görmediğim, bilmediğim yer dedim, macera gibi bi şey olacaktı yani :) mutlaka güzel bi yerdir, google dan baktım fotoğraflara süperdi. ama yaşam nasıldır, insanları, ortamı, ekonomisi vs hiçbir bilgim yok. oralarda yaşayan bi tanıdık da yok, soralım :) o yüzden orayı yazmadım, başka yerler yazdım. inşallah sizin de gönlünüze göre olur. hayırlısı neyse o olsun...
benim de akrabam yok öğretmenim ancak ilk atandığım yere yakındı.. Bir kaç kez gitmiştim. Keşke bana sorsaydın yaşam,ekonomi,insanlar hakkında az çok bildiğim kadarıyla yardımcı olurdum.. hakkımızda hayırlısı..

Geri