MUĞLA İL DIŞI

Kodla Büyü
Ben de yazmayı düşünüyordum ama açılan yerleri görünce büyük bir hayal kırıklığı oldu. Muğla da çalışan arkadaşlar bilgi verebilir mi, BT öğretmeni olmayan okul var mı il merkezinde veya ilçe merkezinde? Ona göre özür grubunu mu beklesem diyorum

Hocam hayal kırıklığı olması çok normal dağın tepesinde doğru düzgün ulaşımı bile olmayan yerler.hatta kar tatili olan yerler o derece.açılan yerler hakkında bunları diyebilirim.

2 yıl önce 138 puanla geldim Muğla'ya.. Bugün il dışına açılan okullara baktım sadece 3 tane gördüm. Çok kötü bir durum.. Buradaki okullarda zaten norm fazla olma durumu çok.. Açılan okullar zorunlu hizmet bölgesi olan Kavaklıdere ilçesi.. Dağlık bir alana kurulu küçük bir ilçe.. Seydikemer de yine aynı en uzak ilçelerden birisi.. Açılan okullar da köy okulu..
Bu yıl hiç cömert davranmamışlar il dışı kontenjanlarında..

Geçen yıl da bakmıştım açılan yerlere, gerçekten dağlar kadar fark var arada. Merak ettiğim şey merkezdeki tüm okullarda BT öğretmeni var mı? O yüzden mi açılmıyor

kavaklıdere benim memleketim sayılır gelen ilçeye geldim demesin köy hayatına alışık olmayan yapamaz , ancak muglanın ak partili tek belediye baskanı orda oldugu için 3. toki konutları yapılacak 2017 'de ...kiralar 250-300 civarı halkı çiftçidir çoğunlugu ve çok kazanmazlar örneğin antalya da çiftçiler elmacılıktan portakal ve seradan parayı götürüyorlar. özellikle kumluca tarafı..evi olmayana 10 bilezik takmayana evini dört dörtlük donatmayana kız vermiyorlar :) benim bir arkadasım evlendi kız aldı ordan altınları kuyumcuya götürüp 10 gr eksik diye geri iade ettiler antalyada ev aldırdılar falan ama kavaklıdere mutevazi bir yerdir. kısları soguk olur çünkü dağlıktır. muğlaya yakın sayılır ama yollar muğlada çok virajlıdır.

seydikemerdeki okula gelince seydikemere en az 1 saat sürer haritadan yoluna bakın ben daha önce o taraflara gittim dağlık virajlı ve dar yollardan gidiliyor. seydikemer merkez olsa yazın derim fethiyeye yakın ..

son olarak puanım 130 mentese ortaokulunu yazıyorum...hakkımızda hayırlısı olsun halk eğitimi yazmayacagım çünkü halk eğitimden bıktım bazı sebeplerden dolayı...

Geri