Mühendislik Tamamlama Bitiren var mı?

Kodla Büyü

pasific

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Sitede hiç bilgi yok,nasıl okudunuz,nasıl bir diploma aldınız,mebden nerelere geçiş yapılabilir...vs :?:

Soru çok geniş olmamış mı hocam? SDÜ'de geçen sene bitirdim. Belirlenen derslere diğer öğrenciler ile gidip ödev-proje-vize-final ne varsa verip mezun oluyorsun. Tabiki derse gitme ve izin işleri sıkıntı ama bir şekilde çözülüyor. Sonuçta bir senede bitecek diye de bir kanun yok. Geçiş için ya unvan değişikliği sınavına (geçen sene açıldı en son) girip meb'de mühendis olacaksınız yada kpss çalışıp istediğiniz yerde, orası size kalmış. Kısaca özet bu...

erdembgo' Alıntı:
Soru çok geniş olmamış mı hocam? SDÜ'de geçen sene bitirdim. Belirlenen derslere diğer öğrenciler ile gidip ödev-proje-vize-final ne varsa verip mezun oluyorsun. Tabiki derse gitme ve izin işleri sıkıntı ama bir şekilde çözülüyor. Sonuçta bir senede bitecek diye de bir kanun yok. Geçiş için ya unvan değişikliği sınavına (geçen sene açıldı en son) girip meb'de mühendis olacaksınız yada kpss çalışıp istediğiniz yerde, orası size kalmış. Kısaca özet bu...
Teşekkürler hocam. Diğer konularda bu kadar bilgi veren olmamıştı. Bi konuda mühendis imza yetkisinin olmadığından, özel sektörde çalışılamayacağından bahsedilmişti. bu konuda bilginiz var mı?

Hocam imza yetkisi olmadıgını, odaya kayıt yapılamadıgını filan söyleyen de oluyor ama yönetmelikler kanunlar açık. Engel mengel yok. Sadece bazı mallar kendini birşey sanıp engel koymaya çalışıyor yer yer.

"Bizdendir, olur o iş" yerine Liyakatın olduğu bir ülkede yaşamak ümidiyle

ESOGÜde bu sene bitirdim. Ayni unvan ve tum yetkilere aynen sahipsiniz, odaya kayit olabilirsiniz. Aksi yonde dolasan soylentilere inanmayin. Diplomada tamamlama ile bitirdiginize dair ibare geciyor. Bunun da belki ozel sektorde ise alimda onyargili bir adama denk gelirseniz dezavantaji olabilir. Devlet kurumlarinda hicbir farki yok. Benden onceki donemde mezun olan bir arkadasim gecen sene unvan degisikligi sinaviyla meb bunyesinde muhendis kadrosuna gecti.

Tabi okumasi biraz mesakatli. Haftanin iki gunu eskisehirdeydim. Hizli tren ve pamukkale turizm sayemizde baya kazandi. Her hafta odeviniz ve neredeyse her dersten bir donem projeniz, sunumunuz vb olur. Geceyi gunduzu karistirmaya baslayabilirsiniz. Ders icerikleri ise cogu bildiginiz seyler devam sorununuz olmayacaksa ve yogun odev-projelere zaman ayirabilecekseniz gecemeyeceginiz ders yok

Geri