Mühendislik Tamamlama Ne Oldu?

Kodla Büyü

horozerk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Mühendislik Tamamlama olayı ne oldu bir şeyler oldu da benim mi haberim olmadı? Duyanınız bileniniz var mı arkadaşlar?

inş o işte yüze göze bulaşmaz 91 aldık bizde bekliyoruz bakalım herhangi bir açıklamada yok şu şekilde şöle olcak vs gibisinden

AKADEMİA' Alıntı:
Hocam 91 iyi puan benim de 77,5. Benim de umutla beklememe değer mi acaba???

valla hocam alımlar hakkında hiçbirşey söylemedikleri için umut varmı yokmu bilemiyorum. uzaktan eğitimi açmadıkları müddetçe benim zor mesela memur adam zor okur ama bakalım bi açıklama yapsınlar nasıl ne türlü alım olcak ozaman konuşmakta fayda var. kendim hakkında bile umutlu göremiyorum açıklama yapılmadığı için

yeni bir gelişme: saü rektörü muzaffer elmas'ın twitlerinden (https://twitter.com/muzaffer_elmas/stat ... 1392019456) eğitimin mühendislik fakültelerinde ve örgün olacağı, özel bir sınıf açılmayıp mevcut mühendislik sınıflarındaki derslere girileceği, müh fak olan her üniversitede alım olacağı ve bu üniversitelerin her birinin de bölüm başına yaklaşık 15-30 kişi arası alacağı anlamı çıkıyor.. eğer gerçekten bu sayıda bir alım olursa gayet güzel.. :+1:

Parhelion' Alıntı:
yeni bir gelişme: saü rektörü muzaffer elmas'ın twitlerinden (https://twitter.com/muzaffer_elmas/stat ... 1392019456) eğitimin mühendislik fakültelerinde ve örgün olacağı, özel bir sınıf açılmayıp mevcut mühendislik sınıflarındaki derslere girileceği, müh fak olan her üniversitede alım olacağı ve bu üniversitelerin her birinin de bölüm başına yaklaşık 15-30 kişi arası alacağı anlamı çıkıyor.. eğer gerçekten bu sayıda bir alım olursa gayet güzel.. :+1:
Bende az önce baktım bütün sorulara tek tek cevap vermiş perşembe yada cuma netleşir diyor hadi hayırlısı..

ses seda yok nasıl olacak bir duyuru yok, sınav açıklanalı 1 aydan fazla oldu.02/08/2013 te sınavlar açıklandı,ösym bu sınavla ilgili sayısal bilgileride

yayınlamadı kaç kişi girdi ; aynı tarihte yapılan DGS sınavının sayısal verileri + yerleştirme başvuruları bile sonuçlandı agustos 28 de.

Bizim sınavda tık yok,ne sayısal veri ne de yerleştirme ile ilgili bir duyuru yok.

memo-x' Alıntı:
ses seda yok nasıl olacak bir duyuru yok, sınav açıklanalı 1 aydan fazla oldu.02/08/2013 te sınavlar açıklandı,ösym bu sınavla ilgili sayısal bilgileride

yayınlamadı kaç kişi girdi ; aynı tarihte yapılan DGS sınavının sayısal verileri + yerleştirme başvuruları bile sonuçlandı agustos 28 de.

Bizim sınavda tık yok,ne sayısal veri ne de yerleştirme ile ilgili bir duyuru yok.
Muzaffer ELMAS 'ın Twitter 'dan yazdığına göre sınava 38000 civarı giren olmuş, barajı geçen ise 16000 civarıymış. Toplamda 2800, bilgisayar için 523 kontenjan olduğunu söyledi. Tercihlerin ise 11-16 eylül arası olacağını ifade etti.
Kılavuz henüz yayınlanmadı, bu tercih tarihleri baz alınırsa kılavuzun p.tesi-çarşamba arası bir günde yayınlanacağı tahmin edilebilir.

coderfree' Alıntı:
memo-x' Alıntı:

Muzaffer ELMAS 'ın Twitter 'dan yazdığına göre sınava 38000 civarı giren olmuş, barajı geçen ise 16000 civarıymış. Toplamda 2800, bilgisayar için 523 kontenjan olduğunu söyledi. Tercihlerin ise 11-16 eylül arası olacağını ifade etti.
Kılavuz henüz yayınlanmadı, bu tercih tarihleri baz alınırsa kılavuzun p.tesi-çarşamba arası bir günde yayınlanacağı tahmin edilebilir.

Bu sayısal veriler kesinmi?

16000 barajı geçen 2800 kontenjan.%20 den bile az ki bilgisayar için 523 denilmiş...

aydinhasan' Alıntı:
Bence sayılarda bir sıkıntı var... Bekleyip göreceğiz.
Keşke çok daha fazla kontenjan olsa. Mühendisler odası, mühendislerin tepkileri vs. yüzünden korkup kontenjanları azaltmış da olabilirler. Aslıda 2800 içinde 523 bilgisayar için yine iyi bir rakam. Bilgisayarı bildiğim kadarıyla sadece Bil. Sis. Öğretmenliği mezunları seçebilecek(bilg. ve kont. mezunları kontrol mühendisliği seçebilecek), tek mezuniyet alanı olması bilgisayarcılar için bir şans ama malum teknik eğitimler içinde bilgisayar bölümüne hep yüksek puanla girildiği için mezunlar da iyi ve bir çoğunun ben yüksek puan aldığını düşünüyorum. Mesela makine bölümüne 809 kontenjan vermişler ama onların şansızlığı da 8 bölüm mezununun makine mühendisliğini yazabilecek olmasıdır.

Diğer bölümlerin kontenjanları var mı? Elektronik mesela?

uzaktan eğitim olsa idi iyiydi, şimdi nasıl karar vereceğiz, okuldaki ders programları belirlenmeye başladı,

Üniversitelerde devamsızlık ve verilecek ders sayısı felan hiçbir şey belli değil,

nasıl denk getireceğiz bunları ?

Geri