Mühendislik tamamlama

Kodla Büyü

PCkey

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar. Hizmet puanının yeni yönetmeliğine göre ikinci 4 yıllık lisans programı için 10 puan veriliyor. Mühendislik tamamlama eğitimi ikinci lisans programı sayılacak mı?

Merhaba arkadaşlar. Hizmet puanının yeni yönetmeliğine göre ikinci 4 yıllık lisans programı için 10 puan veriliyor. Mühendislik tamamlama eğitimi ikinci lisans programı sayılacak mı?
Ayrıca lisans diploması alacağınız için sayılması lazım diye yorum yapıyorum ben. Hem diplomada "Mühendislik Tamamlama" gibi bir ibare yazmaz sanırım, varsa alan böyle bilgi verirse seviniriz.

Şansınızı deneyin derim. Kim bilecek mühendislik tamamlama nedir. Diploma sonuçta. Ya da e-devletten alacağınız mezuniyet belgesiyle başvurun. Orda yazmıyor mühendislik tamamlama.

Bence almanız lazım çünkü 2. bir üniversiteyi bitirmiş oluyorsunuz ve 2. bir diploma alıyorsunuz. Mebbis'e eğitim durumunu işlettiyseniz görmüşsünüzdür, tamamlama yazmaz. Gerçekte tamamlama diye tabir edilen şey yüksek okuldan sonra fakülteyi bitirmek yani üst öğrenime tamamlamak.

Tamamlama da olsa "Tez" yazılmadan diplomama alınamadığı için bence "4 yıllık eğitim"den bir farkı yok. Dolayısıyla 2. lisans eğitimi sayılmalı.

Geri