Muş İlindeki BTR Sorunu

Kodla Büyü

guvenc4486

Site Gezgini
Sadece halimizi siz de görün diye bu konuyu açmak istedim. BTR görevlendirmelerinin bazı idareci ve koordinatörlerin iki dudağı arasında olmasından dolayı MUŞ ilinde hala görevlendirme yapılmadı. İstanbul'da ikinci görevlendirmeler bile oldu. Lakin biz her yıl bu keyfi muameleden dolayı iki ay ek ders alamıyoruz. Yorum sizin değerli arkadaşlar :) hatta halimize gülün :)

İl ve ilçe zümresinde ortaklaşa konuşup bir yıl BTR kimse olmasın tepki olarak. Belki işe yarar.

ve MUŞ ilindeki il MEM yöneticileri devleti gereksiz bir masraftan iki ay kadar sakındıkları için,
görevlerini yapmış olmanın verdiği iç huzurla akşam yastığa başlarını rahatça gömerler. !!

hocam her yer kokuşmuş oyunu kuralına göre oynamak lazım,
yetkili sendikadan arkadaşlardan bir iki kişi bir araya gelsin, başkanla il MEM müdürüne çıkın,
belki derdinizi anlatabilirsiniz.

Allah kolaylık versin.

İl koordinatörünüz ne diyor hocam.?
Onun hatası büyük. Başvuruları diğer iller gibi erkenden alıp zamanında başlatabilirdi. Biz her yıl en geç başlayan iliz hocam. Ve her yıl bu keyfi muameleden dolayı toplamda iki ay geç başlıyoruz. Düşünün bizim yazı ekimin ortalarında onaya sunuldu ve hala çıkmadı

Görevlendirme atama biriminin işi. İl koordinatörünün normalde hiçbir etkisi olmaz. Ama detayları kendisinden almanız lazım

Bakanlığın resmi yazısı eklenerek, yine bakanlığa, muş ili milli eğitim müdürlüğünü tüm bilişim öğretmenleri tarafından şikayet edin. bakın bakalım ne oluyor. sayının çokluğu önemli. başka bir ilde yaşandı milli eğitim müdürünü direk valiliğe bakanlığa neresi varsa şikayet ettim. sonra tehdit edildim müdürlüğe çağrılarak. geri adım atmadım bende tehdit ettim. 6 ay sonra il müdürü görevden alındı. sebebini bilmiyorum. belki benle ilgili değildi, ama yangına bir dalda ben atmıştım biliyorum. ve tek başımaydım. bir tek bilişimci durumla savaşmıyordu. ateş yeterince yükselirse herkes suyu hatırlar. yoksa su hep unutulur. mücadele edin. buraya değil resmi her kanala belgelerle başvurun. direk il milli eğitim müdürünü hatta şikayet edin. kolay gelsin, başarılar.

bazı illerde böyle keyfi muameleler oluyor. bizim bitlis ilinde il koordinatörü olmadığı için geç oluyordu btr görevlendirmeleri fakat her sene bir öğretmenimiz çıkıp yapıyordu kendi zümreleri mağdur olmasın diye. Muş il koordinatörü var biliyorum ve bilişim öğretmeni kendisi de. İnsan kendi zümresine nasıl böyle haksızlık yapar anlamış değilim. Zaten en önemli ve asıl görevi btr görevlendirmelerini yapmaktır.Şikayet edin hocam yegitek i falan topluca ses çıkarırsanız daha etkili olur. Hiç geri adım atmayın sonuçta ortada haksız bir muamele var. Yukarıdaki arkadaşı da tebrik ediyorum azminden dolayı bize böyle yürekli öğretmenler lazım...

bazı illerde böyle keyfi muameleler oluyor. bizim bitlis ilinde il koordinatörü olmadığı için geç oluyordu btr görevlendirmeleri fakat her sene bir öğretmenimiz çıkıp yapıyordu kendi zümreleri mağdur olmasın diye. Muş il koordinatörü var biliyorum ve bilişim öğretmeni kendisi de. İnsan kendi zümresine nasıl böyle haksızlık yapar anlamış değilim. Zaten en önemli ve asıl görevi btr görevlendirmelerini yapmaktır.Şikayet edin hocam yegitek i falan topluca ses çıkarırsanız daha etkili olur. Hiç geri adım atmayın sonuçta ortada haksız bir muamele var. Yukarıdaki arkadaşı da tebrik ediyorum azminden dolayı bize böyle yürekli öğretmenler lazım...
Koordinatör olmazsa işler daha hızlı yürürdü. Bitlis gibi yapılırdı.

Bakanlığın resmi yazısı eklenerek, yine bakanlığa, muş ili milli eğitim müdürlüğünü tüm bilişim öğretmenleri tarafından şikayet edin. bakın bakalım ne oluyor. sayının çokluğu önemli. başka bir ilde yaşandı milli eğitim müdürünü direk valiliğe bakanlığa neresi varsa şikayet ettim. sonra tehdit edildim müdürlüğe çağrılarak. geri adım atmadım bende tehdit ettim. 6 ay sonra il müdürü görevden alındı. sebebini bilmiyorum. belki benle ilgili değildi, ama yangına bir dalda ben atmıştım biliyorum. ve tek başımaydım. bir tek bilişimci durumla savaşmıyordu. ateş yeterince yükselirse herkes suyu hatırlar. yoksa su hep unutulur. mücadele edin. buraya değil resmi her kanala belgelerle başvurun. direk il milli eğitim müdürünü hatta şikayet edin. kolay gelsin, başarılar.
Hangi resmi yazı hocam

Ben hak namına konuştuğum için kimseden korkum yok çok şükür hocam. Geri adım atmayacağım

kendi görevlendirmesini de aynı geç yaptırıp ek dersini almıyorsa sorun kendisinde değil ama kendi görevlendirmesi olup 2 ay diğer bt öğretmenlerinin çoğunun ek ders yönünden mağdur olmasına sebep oluyorsa ya görevini bilmeyen birisidir (bir sıfat yazmıştım ama sildim anlayın artık) ya da il müdürlüğünün kastı var. Ama kimse de resmi yollardan bu görevlendirmenin her ilde yapılıp da orada yapılmadığını sormaması ayrı bir komiklik. Tahminim ve umarım sormuşlardır, ama şimdi de ne cevap verdiler diye merak edesim geldi.

Ve biz her sene aynı muameleye maruz kalıyoruz.. Hiçbir zaman görevlendirmeler eğitim öğreti yılı ile başlamadı.. Durumu şikayet ediyoruz elbette ama kimi kime şikayet edeceğiz ki. Hiçbir sonuç yok :)

Güvenlik soruşturması var denmiş şimdi de :) Arkadaşlar gülmeye devam edebilirsiniz :) Bu kadar da olmaz.. Neye şaşıracağımızı şaşırdık..

Muş görevlendirmeyi yaptı. Ama komiklik bitmedi.
Beni 2 gün kendi okuluma 3 gün başka okula görevlendirmişler. İşin komik tarafı ben varken benim okuluma 3 gün başka birini daha görevlendirmişler☺️
Hocam onlar işi iyice azıtmışlar kusura bakmayın. Kendi kurumunda işin aslını yapacak kişi varken niye başka bir kurumdan görevlendirme yapıyorlar. Uzun yıllar aynı kurumda çalışanlar için aslında iyi bir şey ama, o işi yaptı bu yapmadı, o şunları yapıyor sen niye yapmıyorsun, vb. karşılaştırmalar olacak bir de.

Muş ilindeki arkadaşlar sizin ilde sendikalar ne iş yapar? Böyle durumları yerel basınla paylaşıp neden gündem oluşturmuyorsunuz? Kasım ayı yarılamış daha görevlendirme problemleri yaşıyorsunuz pes, yazık.

Hocam onlar işi iyice azıtmışlar kusura bakmayın. Kendi kurumunda işin aslını yapacak kişi varken niye başka bir kurumdan görevlendirme yapıyorlar. Uzun yıllar aynı kurumda çalışanlar için aslında iyi bir şey ama, o işi yaptı bu yapmadı, o şunları yapıyor sen niye yapmıyorsun, vb. karşılaştırmalar olacak bir de.
Hocam bir de diğer arkadaşla benim okulda olduğumuz gün aynı. Yani hizmette sınır yok aynı anda iki tane formatör olacak ☺️

Muş görevlendirmeyi yaptı. Ama komiklik bitmedi.
Beni 2 gün kendi okuluma 3 gün başka okula görevlendirmişler. İşin komik tarafı ben varken benim okuluma 3 gün başka birini daha görevlendirmişler☺️
Bence güzel yapmışlar. Başka okulları görmenizi, başkalarının sizin okulu görmelerini, arkadaşlık kardeşlik ve korona taşıyıcılığı duygularınızı en üst seviyede yaşamanızı istemişler. Keşke her ilde böyle olsa... :) :) :)

Geri