Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Müsteşara sormak istediğiniz sorular

Konu, 'EBA - Eğitim Bilişim Ağı' kısmında BayTerapi tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. BayTerapi

BayTerapi Seçkin Üye Seçkin Üye

İyi Günler ; Kodlama dersine verilmesi gereken önem su götürmez bir gerçektir. bilişim teknolojileri dersi tüm disiplinlerle alakalı olmasın rağmen hatta Liseye geçiş sınavında dahi kodlama ile ilişkilendirilen ama başka branş altında (maalesef) soru sorulmasına rağmen neden bu ders gereken önemi görmemektedir? düşünen analiz edebilen ve üreten bir nesil yetiştirilmesi zorunluluğu olan bu çağda bunu sağlayacak en önemli derslerden biri kodlama dersi olacağı kanaatindeyim. kodlama ve bilişim teknolojilerini öğrenmeyen ve doğru kullanmayan bir nesil ülkemizi teknoloji çöplüğüne çevirmekten başka bir işe yaramayacaktır. Bakanlığın da bu konu ile alakalı (Fatih Projesi) harcadığı onca para ve emeğin de boşa gideceği kanaatindeyim.

soru1 kodlama dersi tüm ortaokul kademelerin de ne zaman zorunlu ders olarak okutulacak?

soru2 liseye geçiş sınavında analiz basamağında sorulabilecek ve zeka ile bilgili bir arada ölçebilecek en güzel ve ezberden uzak sorular algoritma ve kodlama ile başarabilecekken neden geleneksel 6 branş dayatmasından vazgeçmiyorsunuz ?

arkadaşlar sizler de benzer sorular ile gündem oluşturabilirsiniz.

sertokus, Unis, Emrah_87 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. only61

only61 Hiperaktif Üye Hiperaktif

Hocam neden anadolu liselerini es geçiyorsun? Bu sene liselilere python anlattım.
    Öğrencilerin heyecanı ve öğrenme arzusu harikaydı. Kodlama kitapları alandan tutun bu işi ilerletip online eğitim satın alanlara bile rastladım.
    Liselerde de ders zorunlu olmalı. Hatta lisede bilgisayar dersinden haftasonu kursu açamıyorsun. Modül bize kapalı. Velhasıl soru çok

BayTerapi bunu beğendi.
  3. bbneet02

bbneet02 Seçkin Üye Seçkin Üye

Tüm okullarda ne zaman Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmen Kadrosu verilecek.

4. Emrah_87

Emrah_87 Site Gezgini

Kelimesi kelimesine aklımdan geçen iki soru hocam umarım sorular ulaşır ve cevaplandırılır

BayTerapi ve sertokus bunu beğendi.
  5. BayTerapi

BayTerapi Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam bizim eksiğimiz olmuş, lisede de bilişim konusu kanayan yara. Umarım tüm kademelerde zorunlu olup hak ettiği yere gelir branşımız

6. tdemirparmak

tdemirparmak Seçkin Üye Seçkin Üye

"Hangi kitabı okumalı, hangi eğitimleri alarak kendimizi geliştirmeliyiz?" Sorusunu sormak isterdim:)) :p

OZOGUL bunu beğendi.
  7. fiyong

fiyong Seçkin Üye Seçkin Üye

16 senedir sürekli bakan değiştiriliyor. Biz hep kötü giden eğitim sistemini Bakana mal ediyoruz. Sayın müsteşarımız bu durumdan kendine neden pay çıkarıp onurluca görevini bırakmıyor diye acizane sormak istiyorum.

askerayseesra bunu beğendi.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal