Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

nacizane, çektiklerim...

Konu, 'Fotoğrafçılık' kısmında Hige tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. aak

aak Süper Üye Süper Üye

:alkis: harika

2. oyungezer

oyungezer Süper Üye Süper Üye

Allah daha iyilerini "çekmek" nasip etsin. :+1:

3. uysalhalil33

uysalhalil33 Seçkin Üye Seçkin Üye

siz gerçekten ustaca fotograflara imza atıyorsunuz tebirkler :alkis:

4. ozgulhoca

ozgulhoca Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam ellerinize sağlık. gerçekten çok güzeller.
    benim eşim de fotoğrafçılığa meraklı, makinasını da aldı ama tecrübesi yok : )
    inşallah onun da güzel çekimlerini görürüm :++:

5. inikat

inikat Süper Üye Süper Üye

6. BaRBaRYaN

BaRBaRYaN Hiperaktif Üye Hiperaktif

..
    Elleriniz ve objektifinize sağlık. Çalışmalar çok hoş. Fakat birkaç önerim olacak
    1. fotoğraftakiler sanırım erik. Kurgu çok güzel ama yerçekimine inat dik duran yaprak biraz göze batıyor. Doğal olmadığı düşüncesini pekiştiriyor.
    2. fotoğraftaki parmak düşüncesi çok hoş. ama keşke arka plandaki ışıkları patlatmak yerine panlama yaparak hareket etkisi verseydiniz. Birde parmakta oje yada boya ile bir renk / şekil verseydiniz daha ilgi çekici olurdu.
    3. fotoğraftaki ışık olayı ilgi çekici. Doğal ışığın hareketinden mi faydalandınız yoksa oluşturmak için ne yaptınız. bilgi verirseniz sevinirim.
    4. fotoğrafta çok fazla boş alan var. ilgi objenin üzerinden dağılıyor. birde taşın sol kısmına güneş vuruyor. keşke açıyı değiştirerek bu gün ışığının bir kısmını obje üzerine de vurdursaydınız.
    5. fotoğrafta yatay eksen çok alltta kalmış. Fotoğrafa boğucu bir etki veriyor. Siyah beyaz çekmeniz güzel olmuş. Ama ortada hareket eden objenin ne olduğu belli olmuyor. pozlama süresini o objenin hareketine göre değiştirseydiniz keşke. bize ne olduğu hakkında bir fikir verseydi daha güzel olurdu diye düşünüyorum.
    6. fotoğraftaki şişeler çok güzel. sanırım ilgiyi farklı şişe üzerine çekmek istemişsiniz ama keşke renkler biraz daha yakın olsaydı. bence o şişeyi aynı sırada başa yada sona koysaydınız daha fazla ilgi çekerdi.
    ..
    Not : Yorumlarım sadece daha güzele ulaşma çabasında yardımcı olma adınadır. Lütfen olumsuz düşünmeyiniz...

7. BaRBaRYaN

BaRBaRYaN Hiperaktif Üye Hiperaktif

..
    Galata fotoğrafını beğendim. HDR denemeniz güzel olmuş.

Bu arada bir fikir tam fotoğrafın ortasında reklam panosu var (kulenin alt kısmına denk geliyor). o panoya PS ile kendi fotoğaf yada logonuzu monte etmeyi deneyin.
    ..
    Bunlarda benden. Eleştirirseniz sevinirim...
    http://www.fotokritik.com/kullanici/BaRBaRYaN

8. Hige

Hige Aktif Üye

Hocam yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Dikkatte alacağım elbette.
    1.Fotoğraftakiler aslında zeytin. Zeytin ayıklama makinesinde zeytinler boyutlarına göre seçiliyordu. Bende makinenin hizasına inip çektim hocam.
    2. 2. fotoğrafta arkayı bulanık yapmak alan derinliği için düşünülmüştü, sanki hayat akıp giderken parmak kaldıran bir öğrenci düşüncesini işlemek istemiştim. "Benimde söyleyeceklerim var" anlamında...
    3.Hocam o fotoğraf 93 saniye çekildi uzun pozlama - ışıkla boyama tekniği ile yapıldı. makinenin deklanşörüne biri basılı tutuyor
    4. Boş zaman fotoğrafı hocam bu konuda katılıyorum size.
    5. Bu fotoğrafta aslında amacım hareketi o şekilde yakalamaktı. Herşey durağan ama o nesne hareketli. Aynı dediğiniz gibi acaba ne? diye düşünsün istemiştim insanlar.
    6. Hocam 6.fotoğrafta sıradışılık var. :) Aynı renkler aynı şişeler giderken arada farklı bir şişe var. Bir ritim ve sıradışılık var. Burada fotoğrafın bu ilkesini kullanmak istemiştim. Ancak altın orana uymadığı muhakkak :)

yorumlarınız için çok teşekkür ederim. zaman ayırıp yazdığınız içinde.

9. Çağrı1

Çağrı1 Seçkin Üye Seçkin Üye

ÇOK GÜZEL KARELER HOCAM ELERİNİZE SAĞLIK KOLAY GELSİN

10. Hige

Hige Aktif Üye

uzun zaman sonra kaldığım yerden devam edeyim yüklemeye... iyi geceler herkese...

Ekli Dosyalar:

11. Hige

Hige Aktif Üye

Bir ekleme daha yapalım Denizli Babadağ Sokaklarında çektiğim bir fotoğraf. Herhangi bir kompozisyon kurmadım yol çok hoşuma gitti ve kaldırıma oturup beklemeye başladım. Sonrasında 2 kafadar bakkaldan dönerken objektifime bu şekilde yakalandılar ellerinde sıcak ekmekleriyle. :tr:

12. ozganömür

ozganömür Site Gezgini

nacizane bir fotoğrafta benden olsun IMG_2454.JPG

Son düzenleme: 7 Eylül 2017
  13. abtani

abtani Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam siz fotoğraf ile ilgili sitelerde paylaşın.buralarda sizi değerlendirebilecek bilgi birikime sahip arkadaş sayısı fazla değildir.yeriniz burası değil.Bizi aşıyorsunuz.

14. ozganömür

ozganömür Site Gezgini

estağfirullah ben de profesyonel değilim, acemiyim. amacım biraz renk katmak. fotoğraf çok olmadığı için bu başlık altında paylaştım

15. ozganömür

ozganömür Site Gezgini

16. sugibi

sugibi Seçkin Üye Seçkin Üye

Yaklaşık 6 yıldır fotoğraf sanatıyla uğraşıyor ve İkinci Üniversite olarak da Fotoğrafçılık ve Kameramanlık okuyorum. İşin geçmişini öğrendikçe saygım daha da arttı. Ancak eline her kamera alanın Profiline "Bilmem ne Photography" yazıp kendini sanatçı gibi tanıtmasına da ifrit oluyorum.

Ben genelde 500px'de paylaşıyorum fotoğraflarımı. Sizlerin de profil adresleri varsa öğrenmek isterim. Burası elbette sanatsal eleştri almak için çok uygun değil. Ben yabancı da olsa 500px'i hem Android uygulaması hem de Web arayüzü nedeniyle çok beğeniyorum. Bu konuda liderler bence.

PROFİL ADRESİM:
    http://www.500px.com/ismailsu

500px.jpg

Hige bunu beğendi.
  17. Fender

Fender Süper Üye Süper Üye

Çalışmalarınızı beğendim.

18. agd85

agd85 Süper Üye Süper Üye

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal