nasıl yaparız?öğretmenlere online imza sürküsü

Kodla Büyü

ogretmen006

Süper Üye
Süper Üye
arkadaşlar okul ikili müdür benden mail ortamında imza sürküsü istiyor. yani türkçe zümresiyle ilgili yazıyı türkçe öğretmenlerine matematikle ilgili olanalrı matemetikçilere gidecek. resmi yazıyı kağıt ortamında öğretmen görmeyecek

bu tarz bir program var mıdır yoksa gmail den grup oluşturup tek tek uğraşmak mı gerekiyor?

Kurumnet var hocam, biz il-ilçe-okullarda kullanıyoruz. Resmi yazıları istediğimiz öğretmenlere havale yapabiliyoruz ve okuduğunu görebiliyoruz. Aradığınız türdenmi bilmiyorum, yanlış anlamış olabirim.
http://www.kurumnet.com/

Kurumnet'i tüm ilçe kullanması lazım ki, ilçeden gelen yazıyı müdür ilgili müdür yardımcısı veya öğretmenlere yönlendirebilsin. Tek okul olarak bunu uygulamak biraz masraflı olabilir. Yıllık bir ücretinin olduğunu biliyorum. Mail ortamında gönderirsen tüm öğretmenler maillerini ne kadar kullanıyor ki zaten. SMS olarak zaten imkansız. Belki bi kaç sene sonra android uygulaması olarak yapılabilir bence güzel de olur. Ama başka fikirleri olanlarda paylaşsın ki belki ortak bi görüş bulabiliriz. Konuyu güncel tutmakta fayda var.

Okulumuzda Kurumnet i öğretmenler odasındaki bilgisayara kurdum, okul öğretmenleri okuldan giden ve okula gelen tüm yazıları görüyorlar ama müdahale edemiyorlar. (%100 şeffalık :) )

Çok acil ve tarihli yazı olursa öğretmene telefon veya yazı ile tebliğ ediliyor, ayrıca toplantıda müdür de bundan sonra resmi yazıları kurumnetten herkesin kontrol etmesine dair imza sirküsü gezdirdi. Oldu bitti.

Selamlar

kurumnet okulda her hangi bir bilgisayara kurulduğunda tüm illerdeki yazılarımı görüyoruz, yoksa sadece ildeki okulumuzla ilgili yazıları mı? Açıkcası okulda hiç bir bilgisayara kurmadım, şuan öğrendim:)

kolay;
Okulun kurumsal hesabını veya müdürün e-posta adresini kullanacaksınız..
Adres defterinde grub ekleme yaparak, matematik, fen, Türkçe vs adında grublar oluşturacaksınız ve öğretmenlerin adresini ilgili gruba ekleyeceksiniz..
Bir de en sonda "tüm öğretmenler" diye bir grub oluşturup, tüm öğretmenleri bu gruba da eklersiniz...
Ben benzerini şöyle yaptım; okulun ve ilçenin hesabında çeşitli grublar oluşturum;
İlçe anaokullar
İlçe ilkokullar
İlçe ortaokullar
İlçe temel eğitim kurumları (ilk+orta)
ilçe liseler
İlçe mesleki eğitim
ilçe meslek liseleri
Kamu kurumları
Özel Kurumlar
tüm okullar

..
..

örnek1: özel anaokulu olsun. 1-özel okullar listesinde, 2- anaokullarına listesinde 3-temel eğitim kurmlarına listesindei, 4-tüm kurumlara listesinde..
örnek2: kamuya ait orta okul olsun 1-kamu kurmları listesinde 2-orta okullar listesinde 3-temek eğitim kurmları listesinde 4-tüm kurmlar listesinde

böylece sadece kamu okullarına gidecek yazı, sadece ilkokullara gidecek yazıyı alakasız okullara göndermemiş oluyoruz..

Birde, fikir olarak söylüyorum, göndereceğiniz yazılar bilgi mahiyetinde olabilir, yazıyı okumayan birisini mesul tutamassınız? Ama öğretmenler odasına bırakılan mza defterini mesul tutabilirsiniz.. Zira yönetmelikte öyle geçiyor.
Yani e-posta hesabımın şifresini kaybettim, şifresini çaldılar, hergün onunla mı uğraşacağım, eposta da ne ki, hergün hergün kim kontrol edecek... konu başlıklı sorunlar yaşayabilirsiniz gibi geliyor..

kafkas' Alıntı:
Okulumuzda Kurumnet i öğretmenler odasındaki bilgisayara kurdum, okul öğretmenleri okuldan giden ve okula gelen tüm yazıları görüyorlar ama müdahale edemiyorlar. (%100 şeffalık :) )

Çok acil ve tarihli yazı olursa öğretmene telefon veya yazı ile tebliğ ediliyor, ayrıca toplantıda müdür de bundan sonra resmi yazıları kurumnetten herkesin kontrol etmesine dair imza sirküsü gezdirdi. Oldu bitti.

Selamlar

hocam size zahmet olmazsa adım adım kurumnete nasıl geçtiniz artıları eksileri nelerdir ? yazar msınız birde ödeme nasıl oluyor

Geri