Nasıl bir hükümet kurulacaktır sizce

Kodla Büyü

faruk8542

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
erken seçim dostum.. kim koalisyona yanaşsa parti içi ve seçmeninden oy kaybedeceği için muhtemelen erken seçim var.. yenilen pehlivan güreşe doymazmış misali bişeyde değişmeyecek ama .. önümüzdeki süreçte meydana gelecek olumsuz olaylar halkı tehditlerde bakalım ne gertirecek

akp azınlık hukumet kurulacak bence.mesela akp ye 20 millet vekili yetiyor...chp kurarsa koalisyon olur mhp-hdp uzlaşırsa olur o da zor ihtimal.yuzde 90 akp koalisyona girmeden dısardan mhp-chp-hdp den ekmek kırıntıları toplayacak.öyle kurulur gibi.fakat 4 sene boyunca diken üstünde olacak...o yuzden en fazla 2 sene sürer böyle...akp erken seçime gidemez.yenilgi yaşamış bir partiye taaruz tehlikeli olur.

yadigartbaykal' Alıntı:
akp-chp en mantıklı ve en geniş tabana sahip olacak bir koalisyon olur. en azından tek adam vesayeti son bulur.

Düşündüğüm zaman en mantıklı olan akp-chp

anlaşabilirlerse Chp-Mhp azınlık Hdp destekli bir hükümet bu zayıf ihtimal

En uyumlu hükümet akp-chp olur. Toplum rahatlar. Ama erken seçim ihtimali görünüyor. GÜL ve ekibi bayrak açabilir.

Mhp dışında bütün koalisyon seçenekleri ak parti tabanına uymayacağı için tepki görür oy kaybı yaşar. Ya akp-mhp koalisyonu ya da erken seçim olur.

Re: Ynt: Nasıl bir hükümet kurulacaktır sizce

halk' Alıntı:
En uyumlu hükümet akp-chp olur. Toplum rahatlar. Ama erken seçim ihtimali görünüyor. GÜL ve ekibi bayrak açabilir.
Çevremde de bu dillendiriliyor.

Üç parti ak parti aleyhine çalıştı.şimdi ak parti ile nasıl koalisyona girilecek o kadar yalan iftira ne olacak.ak parti chp düşünmek bile imkansız.ayrıca mhp hdp koalisyona karşıymış.bu ülkeyi koalisyona siz sürüklediniz hemde girmem diyorsun oraya yönetim için gelmediniz galiba.o zaman niye seçime girdiniz.

Ak parti ile koalisyon yapılmaz ki, kimle beraber yürümüşse sonradan yaka paça kavgaya tutuşmuştur örnekler çok; esed, cemaat, kürt hareketi.

ak parti hdp yada mhp destekli azınlık hükümeti kurar. mhp-chp-hdp güçlü bir muhalefet olarak hükümeti kontrol eder.

Kara Kule 61' Alıntı:
Üç parti ak parti aleyhine çalıştı.şimdi ak parti ile nasıl koalisyona girilecek o kadar yalan iftira ne olacak.ak parti chp düşünmek bile imkansız.ayrıca mhp hdp koalisyona karşıymış.bu ülkeyi koalisyona siz sürüklediniz hemde girmem diyorsun oraya yönetim için gelmediniz galiba.o zaman niye seçime girdiniz.
2011 seçimde akp nin doğu ve günaydoğu'da aldığı oy aranı %50 leri geçmişken şimdi %35 lerin altına inmiş buda net gösteriyorki kürtler hdp ye dönmüş, tutupta başka partileri hdp ile ittifak yapmış gibi göstermeye çalışmaları tamamen kendi hatalarını görmezden gelme ve başarısızlıklarının üstünü kapatma çalışmasıdır...

Evet kürtlerin partisi Ak parti iken Hdp olmuştur.Ben bunu Ak partinin başarısızlığı değil yükselen milllyetçilik olarak görüyürum. :tr:

Erken seçim demek ülkenin ekonomik olarak gerilemesi demek.
Bence siyasetçiler seçim akşamı bu kadar net çizgiler çizmeden önce Ülke namına düşünerek karar vermelidir.

Akp-Chp olursa iyi olur düşüncesindeyim.

Zizu_' Alıntı:
Bence siyasetçiler seçim akşamı bu kadar net çizgiler çizmeden önce Ülke namına düşünerek karar vermelidir.

Sayın Hocam bu mümkünmü?

Kara Kule 61' Alıntı:
Zizu_' Alıntı:

Sayın Hocam bu mümkünmü?

valla hocam liderlerin söylemine göre hiçbirşey mümkün değil
Ama bu siyaset, ülkeyi düşünmeleri gerek

en uyumlusu akp ve hdp dir. 63 tane akil insanın yarısı hdp de yarısı akp dedir. anaysa çıkaracak kadar çoğunluğada ulaşmış olurlar. çözüm sürecide kaldığı yerden devam eder

Kürşat_58' Alıntı:
en uyumlusu akp ve hdp dir. 63 tane akil insanın yarısı hdp de yarısı akp dedir. anaysa çıkaracak kadar çoğunluğada ulaşmış olurlar. çözüm sürecide kaldığı yerden devam eder

Akp - Hdp koalisyonu akp nin sonu olur hocam.

aslında hdp nin chp veya mhp den aldığı oylardan ziyade yukarıda hocamında ifade ettiği gibi akp nasıl olduda doğu ve güneydoğuda daha önceki seçimlerde aldığı büyük oy kitlelerini hdp ye kaptırdı.bence akp yanlış kart oynayarak mhpnin milliyetçi oylarını alma pahasına hdp ye çok fazla yüklendi.buda ters tepti tabii ki.

Akp mhp olabilir hem akp hem mhp hem ülke için iyi olur
Şahsen mhp yi muhalefet değil iktidar olarak görmek isterim bunun için oy verdim

chp ve mhp azınlık hükümeti kurar. Hdp dışarıdan destekler. Hdp, mhp yi desteklemez ama chp için destek verir. 3 parti Akp ile ilgili yargı sürecini başlatır.. 2 sene sonrada tekrar seçim olur.. Bence..

Bence akp ve hdp olur. Ancak hdp koalisyon ortağı olmaz. AKP nin 276 yi geçmesine yardımcı olur. Nihayetinde hdp çözüm süreci devam etsin istiyor. Ve bunu mhp nin olduğu bir yerde yapamayacağını biliyor. Hdp akp yi destekler ve işine gelir. Her daim akp nin ipleri elinde bulundurur. Istediginde hükümeti düşürerek. AKP de iktidarı kaybetmek istemediğinden buna evet der. Bu durum hdp için risksiz ve istediğini elde edebileceği bir politika.

game of thrones dizisi mübarek :D ben daenerys kazanır diyorum taş gibi hatun sonra ejderhaları var.her turlu yakıyor ortalığı :mrgreen:

yasarsahbaz' Alıntı:
Ben olsam Hamit'i sola alırdım :puhaha:
solu boşverde Sağ bekte herşeye rağmen sabriden vazgeçemeyiz.. ihtiyacımız olan sağlam bir stoper..onuda dışardan destekleriz olmadı

Hayret seçimden sonra millet rahatlamış her hal. ilk defa birbirine laf atmadan tartışır gördüm sizi. Başarılar

Geri