Ne İllet bir Facebook Spam'i!!!

Kodla Büyü

mustafa_ogr

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Son bir iki haftadır illet bir spamla karşı karşıyayım.

İkinci soruyu Kimse bulamadı...
Araba kazanma fırsatı...
v.s. başlıklarla benim adıma spam atılıyor ve altında da bir video sanki gibi görünen şu muhteşem yüzyıldaki hürrem kılığına giren soytarının resmi...

Spamlar, Microsotf, Skype, Twitter ve Facebook uygulamaları olarak atılıyor.

Ne yapsam sorunu çözemedim. Uygulama ayarlarından bu uygulamaları kaldırdım, sonra nasıl oluyorsa tekrar ekleniyor uygulamalar. Uygulama platformunu tamamen kapattım, bir süre sonra geri açılıyor platform ve bu uygulamalar eklenmiş oluyor. Facebook şifremi bile değiştirdim yine çare olmadı.

Çok sinir bozucu olmaya başladı.

Nasıl kurtulacağım bilemedim. Varsa bir çözüm bana bildirirsen çok memnun kalırım.

Saygılar...

hocam yüklediğin bir facebook uygulaması bu iletileri atıyordur muıhtemelen. bende de aynı sorun vardı. "microsoft" adında bir uygulama her gün onlarca kişinin duvarına ileti yazıyordu, uygulamayı kaldırınca sorun düzeldi. ama o yazılan iletiler kalkmadı. birçoğunu tek tek kaldırdım...

tüm bildirim uygulama oyun video grup bilmem ne herşeyi sil. ayarları kurcala sınırlandır. bi ara uğraşmıştım. en iyisi facebookta bakıp çıkmak. beğenmem yazarsam yorum yazarım ben....

Uygulama adına ne varsa hepsini siliyorum. Hatta uygulama platformu var onu kapatıyorum. Ama bir bakıyorum ki bir süre sonra platform açılmış ve 4 adet uygulama eklenmiş. Bunlar Twitter Skype Microsoft ve Facebook uygulamaları...

hocam eğer google chrome kullanıyorsanız, Araçlar/Uzantılar'ı seçin. Ekrna gelen pencerede uzantılara tıkladığınızda sağ tarafa açılan uygulamalar varsa onları kaldırın.. Facebook hesabınızda da yine ayarlar-uygulamalar kısmından ne varsa silin kaldırın.. kaydedin. makineyi yeniden başlatın.. inşallah düzelir..

Hocam sorun şu ki uzantılara tıkladığım zaman açılmasıyla kapanması bir oluyor. Uzantılar sayfasını göremiyorum bile.

Hocam facebook üzerindeki uygulamadan ziyade bilgisayarınızda var olan virüs sebep olabilir mi? uygulamaları başka bir pc üzerinde kaldırıp kendi bilgisayarınızdan bağlanmadan başka bilgisayar üzerinde tekrar yüklenip yüklenmediğini kontrol eder misiniz?

Hocam sorun cromedan kaynaklanıyormuş. Nasıl oldu bilmiyorum ama sanırım indirdiğim sitedeki crome, üzerinde oynanmış bir crome'muş.

Geri