Ne Paylaştığımıza Dikkat Edelim!

Kodla Büyü

oyungezer

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar sizin de dikkatinizi çekmiştir. Son zamanlarda BBNet'te açılan bazı başlıklar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yasaklı olduğu için girilemiyor. Özellikle "youtube'a nasıl girerim, meb engelini nasıl aşarım ya da herhangi bir programın tam sürümü" gibi istekler genelde yasaklanıyor. Forumun geneline yasak gelmesini hiç birimiz istemeyiz. En azından kendi adıma öyle düşünüyorum. Bu nedenle paylaştığımız şeylerin yasal olmasına dikkat etmemiz gerektiği görüşündeyim.

Sayın hocam meb engelleme sistemi kelime bazlı. Yani yasaklı kelimenin geçmesiyle otomatik olarak engelleniyor. Özellikle siteyi takip edip engelleme söz konusu değil. Zaten milyonlarca siteyi bu şekilde takip edip engellemek mümkün değil. Yasaklı kelimelerin geçtiği sayfalar anında engele takılıyo.

Allah'tan sayfa bazlı yasaklıyorlar. Tamamı engellenmiş forumlar da mevcut.
@bilişimci_ts hocam sizin açtığınız başlığı görünce aklıma geldi doğrudur. Belki zamanında ben de o şekilde başlıklar açmışımdır bilemiyorum ancak sayfa engellendi uyarısını görünce yazayım dedim fikrimi.

Uyarmanız güzel de ben normalde yasaklı sitelere giren biri değilim zaten. Fakat arada lazım oluyor. bazen bilgisayar öğretmeni olduğum için böyle bir sorun olduğunda hemen bana soruyorlar. Bu forum sadece bilgisayar öğretmenlerinin girebildiği bir site olsa bu gibi sorunlar olmazdı belki. Malum internetle ilgili her türlü sorundan bilgisayar öğretmenleri sorumlu o yüzden böyle şeyleri paylaşmak faydalı oluyor bazen.

bilişimci_ts' Alıntı:
Uyarmanız güzel de ben normalde yasaklı sitelere giren biri değilim zaten. Fakat arada lazım oluyor. bazen bilgisayar öğretmeni olduğum için böyle bir sorun olduğunda hemen bana soruyorlar. Bu forum sadece bilgisayar öğretmenlerinin girebildiği bir site olsa bu gibi sorunlar olmazdı belki. Malum internetle ilgili her türlü sorundan bilgisayar öğretmenleri sorumlu o yüzden böyle şeyleri paylaşmak faydalı oluyor bazen.
Youtube herkes gibi bizm okula da lazım oluyor malesef. Hele ki bayram arefesinde müzik istekleri oluyor her öğretmenin ancak elimden bir şey gelmiyor demek zorunda kalıyorum.

devlet hastanesinde memur çatır çatır facebook a youtube a giriyo biz okulda giremiyoruz. nasıl mantık anlamadım.

Geri