Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Neden Bilişim Ortaokulu Olmasın?

Konu, 'BTE- Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği' kısmında yuci81 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
?

Bilişim Ortaokulu ihtiyacı var mı?

1. Var

oy sayısı 92
    80,0%
  2. Yok

oy sayısı 15
    13,0%
  3. Olsa da olur olmasa da.

oy sayısı 8
    7,0%
  1. metafor

metafor Site Admin Yetkili Kişi

Soru ve cevap

2. dokmeefrail

dokmeefrail Süper Üye Süper Üye

Ticaret meslek lisesi muhasebe mezunuyum. muhasebe ve finansman öğretmenliğinden başka yere gidemezsin dediler. Türkiyede sadece gazi üniversitesinde vardı. Türkiyeden sadece 150 kişi alıyordu. illa devamında şu bölüme gidebilirsin denmemeli çocuk ortaokulunu, lisesini bilişim okusun ama üniversite için bölüm zorlaması olmaması lazım. ortaokuldan sadece bilişim eğitiminin değil tüm mesleklerin başlaması çok daha güzel olur yapılırsa. Lisede geçirilen zamanın çoğunun stajda geçirilmesi daha da verimli olur kanaatindeyim

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 27 Şubat 2020
    buzdagi83, aydin67 ve sertokus bunu beğendi.
  3. erakcora

erakcora Seçkin Üye Seçkin Üye

Hakaret eden, öğretmene yakışmayan şekilde yazanlara da aynı şekilde yaklaşın lütfen. Köy kahvesine dönmesin burası.

aydin67 ve metafor bunu beğendi.
  4. sertokus

sertokus Süper Üye Süper Üye

Hocam kendi imkanlarım ile, milletten bulduğum yardımlar ile, kaymakamdan isteyerek, bankalardan bilgisayar isteyerek çok güzel bir robotik sınıfı yaptım. mbotlar, mikrobitler, arduinolar ve tüm malzemeleri ve eklenti paketleri. Tabiki bu 7 yılda oldu. Ve tüm bunları "Bunlara ne gerek var. Okulda tuvalet kağıdı yok. .........." diyen birilerine rağmen yaptım.

Peki hocam ne oldu.
    Ne oldu söyleyeyim. Tüm emeklerim boşuna. 5 ve 6 larda sadece 2 dersime girebiliyorum. Kaç yıldır dyk filan açamıyordum. Artık bu sene milli eğitim ile konuşarak zar zor sadece 5. sınıflarda 2 ders dyk açabildim. Çocuklar meraklı gidiyordu ilk dönem ve onlar için mükemmel bir stres atma aracı idi bilişim. Peki ne oldu. Bu seferde veliler türkçe , matematiğe , sosyale , fene odaklansın diye göndermediler. çocuk gelecek ama veli göndermiyor.

Şu an tam 10 kişiyiyiz. Kapandı kapanacak desem yeridir dyk.

İnsanımız zaten cahil. Bilişim öğretmeniyim deyince. O ne öğretmeni oluyor heeeee bilgisayar öğretmeni desene mantığında.
    İdarecilerimiz hep gerici düşünen adamlar. Bilişim yerine nasıl Osmanlıca kursu açarız derdinde.

Bu bir hükümet politikası olmalı. 28 Şubatın ürünü bir eğitim sistemi içerisinde yer alıyoruz. İşin enterasan tarafı mevcut hükümet bu darbenin hala farkında değil. 28 Şubat zihniyeti İmam Hatipleri kapatmak için tüm meslek liselerine kat sayı problemi getirdi. Ve meslek liselerinin HEPSİ itibarsızlaştı. Bu gün ise hükümet İmam Hatip Liselerini kurtardı. Sayılarını ortaokul imam hatip dahil 10 kat arttırdı. Ama meslek liseleri itibarsız kaldı. İşe yaramaz sınav sistemi buna çok güzel hizmet ediyor. Bir Allah'ın kulu da demiyorki. Kimi kimin ile yarıştırıyoruz. Ha şuradaki 10 kişi doktor, ha şuradaki 10 kişi mühendis olmuş. Ha diğerleri. Hepsi bu vatanın çocuğu. Sınav sistemi gibi bir yanlış ile çocuklarımız 30 lu yaşlarına kadar psikolojik stres altında büyüyor. Bu ülkenin gençlerine en büyük hayırsızlığı yine kendi insanı yapıyor. Bu torpilden bile çok çok çok kötü bişey.

Son düzenleme: 27 Şubat 2020
  5. metafor

metafor Site Admin Yetkili Kişi

katılıyorum hocam. yıllardır süregelen bir çizgimiz var. aşırılığın her türlüsü, hakaret, aşağılama, genel ahlak kuralları... lütfen tüm forum üyelerimiz şu hususa dikkat etsin: eleştiri yaparken karşımızdakine sataşmadan, konuyu uygun bir dille eleştirelim. malum forum öğrenciler tarafından da kullanılıyor.

katafalk, aydin67 ve omd bunu beğendi.
  6. aydin67

aydin67 Seçkin Üye Seçkin Üye

İşte bu Meslek orta Okulu fikri!.Bilişimci kardeşlerimi kutluyor saygı ve selamlarımı sunuyorum.Eğitimde meslek daha alt yaşlarda başlamalı sadece bilişim değil birçoğunda öyle olmalı, fiziki kuvvet gerektiren meslekler hariç, insanlar eğitim verecem diye boşa kürek sallanıp A4 sertifikasıyla işsiz diplomalı insanlar çoğalıyor.Ben meslek ortaokulu fikrinin önemsenmesi kanatindeyim, hayyatı okuyup çözüm üretenlere selam saygı olsun...

7. radicalbrain

radicalbrain Seçkin Üye Seçkin Üye

immahatip ortaokullari acilirken zaten bu mantikda aktarilmamis miydi?

mesleki ortaokullar olacak. imam hatip, elektrik, bilisim, marangozluk vs. sonra nedense imam hatip oldu sadece. sanirim zaruriydi.

katafalk bunu beğendi.
  8. hsnsylk

hsnsylk Site Gezgini

Siyasetin ve EBS nin olduğu yerde eğitim ve akılcı ilerleme olmaz. daha çok beklersiniz.

buzdagi83, cronos23 ve katafalk bunu beğendi.
  9. dokmeefrail

dokmeefrail Süper Üye Süper Üye

bu fikir 1 milyon fikir aracılığı ile bakanlığa aktarılabilir. bir çok kişi tarafından yazılırsa dikkate alınabilir bence

10. yuci81

yuci81 Seçkin Üye Seçkin Üye

Dur bi "Konuyu izle" butonuna tıklayım.

11. kronos

kronos Üye

Bu ne demek oluyor?

12. yuci81

yuci81 Seçkin Üye Seçkin Üye

Takip yerine "Konuyu izle" diyerek konuların takip edilebileceği oluyor. Konuyu izle butonu sağ üstte, tartışma içeriği başlamadan sağ üstte.

Forumun böyle bir özelliği var ve çoğu arkadaş kullanmıyor, bunun için farkındalık oluşturmak istiyorum kendimce. :cool:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal