neden halk eğitim merkezleri açık

Kodla Büyü

pointer

Aktif Üye
nereye tercih yapmak istiyorsam hepsi halk eğitim merkezi

halk eğitim merkezinde hiç çalışmadım getirisi götürüsü nedir hiç fikrim yok. bilgisi olan paylaşabilir mi?

Halkeğitim merkezi yerler ise yazılabilir. Sabah, öğle veya akşam kurs açabilirsiniz. Bilgisayar işletmenligi kursu açılıyor genellikle(windows kullanimi, word,excel,powerpoint). Haftalık 20 saat açsanız 2 ayda tamamliyorsunuz, sonra yenisi. İhtiyac varsa 2 kurs acip 40 saate kadar derse girebilirsiniz. Kurs plani ve kurs sonunda ogrenci notlari, sinav kagitlari dışında çok evrak işi olmaz. Merkezi yerde çalıştığım için öğrenci sıkıntısı olmuyor. Öğrenciler genellikle 18 yaş üzeri oluyor. Sormak istediğiniz varsa cevaplayabilirim.

Ek ders ucreti meslek liselerindeki gibi oluyormu. Ilcedeki halk egitim merkezi yaninda ildede kurs acma imkani varmi

Bir senemi Hem de doldurdum kurs acabildikten sonra sıkıntı olmuyor fakat kurs açabilmek kısmi önemli tercih yapmadan önce kurumdan bilgi almayı unutmayın. Ben haftalık 30 saat ders aldım sene boyu.

Halk eğitim candır ama kimine göre can sıkıntısı:) ben 9 yıldır halk eğitim merkezinde çalışıyorum . Çok mutluyum çünkü istekli bir kitleye ders anlatmak çok güzel . Ama çalışma saatleri bazen aksam olabiliyor

Maaş, ekders vs ayni. Yazin kurs acarsaniz maas karsiligi kesilmez o saatleride ekders olarak alırsınız

Arkadaslar olumlu bilgi veren arkadaslar buyuksehirde hepsi galiba.halk egitimler de ilcelerde olmak buyuk sorun dersiniz olmaz buyuk ihtimal baska yerlere gorevlendirilirsiniz ilce mem ozel buroya yada ilcede diger okullara köyler dahil.Ayrica genelde kurslar aksamlari acilir sizin tercih hakkiniz pek olmaz ders saati konusunda.gunduzde memur gibi 9-16 kurumda bekleyebilirsiniz.ek ders zaten olmaz buyuksehir merkezinde degilseniz

Meslek lisesinden halk eğitime geçmiş biri olarak yazayım. Ek dersiniz birkere kesinlikle düşer. Meslek lisesinde sefliktir işletmedir derken zaten maas karşiliğini doldurunca epey bir ek ders almiş oluyorsunuz.

Halk eğitim merkezlerinde fiilen giriyorsun her derse. Atiyorum fiilen 40 saat girseniz 20 saat maas karsiligi 20 saat ek ders saat hazirlik planlama alirsiniz. Günde maksimum 8 saat girilebilir.merkezi yerdeyseniz kurs acarsiniz yoksa o da zor.kurs açamaniz mutlaka gerekiyor maas karsiligi en azından. Yinede açılmadı 2 ay boyunca bir arkadaş sabahtan öğlene kadar getirilmişti halk eğitim orada takılıyodu

Geri