Nedir Bu hayyam ÇARŞISI

Kodla Büyü

ercinc98

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar kendime uygun bir DSLR arayacak oldum.
Gezerken İnternette, bu satıcı (lar) ile karşılaştım.
Aynı (internet )dükkanda aynı cihaz biri 3599 iken diğeri 4599 ₺

Sonrasında bir sürü HAYYAM ?¿?

Alışveriş yapan veya Sirkeci'de olduğu rivayet edilen yeri bileniniz var mı? Güvenilir mi?

İlk defa DSLR tercihinde bulunacağım.

hocam 1. dereceden akrabam var düşünürseniz yardımcı olurum. Sana yardımcıda olur.
ne istediğinizi özelden yazarsanız size fikir verebilirim.

hocam istanbul piyasasının oluştuğu yerdir hayyam. hayyam pasajıdır aslında.
sirkecide tren garının yan sokağından gülhane tarafına çıkarken sağ taraftadır. pasaj etrafında da fotoğrafçılar var. tamir bakım onarım satış yedek parça ne ararsan buluyorsun.
mağazalarda genel olarak hem garantili ürünler var hem de spot mağaza garantili ürün bulmak mümkün oluyor. bir de distribütör garantili ile ithalatçı garantili ürünlerde fiyat farkı çok biliyorsunuz. ben lg g4 almıştım birbuçuk sene önce lg tr garantili 1800 tl iken ithalatçı garantili olanını 1200 e almıştım. elektronikte durum böyle olunca dslr ye de yansıyor.
ben yaklaşık 7 yıl dslr kullandıktan sonra aynasıza geçiş yaptım onlara da bir bakın derim. güvenilir ve internetten alcam diyorsanız fotoğrafium var ben oradan alışveriş yaptım birkaçkez ve memnun kaldım. düşünebilirsiniz. burada da @ozcanikli diye bir arkadaş var o da bu işi yapıyor o da yardımcı olabilir ona da bir sorun

Hayyam yazan mağazaların yorumlarında (özellikle n11) "galiba 2. el" gibi ifadeler gördüm.
yani SIFIR diye Piyasadan ikinci elleri toplayıp, temizleyip, aklayıp, paklayıp, anakartlarını resetleyip, orjinal stikırlarını yapıştırıp gönderengillerden galiba be pasaj.

Kutunun üstünde Canon stikırı varsa al diyenler var, çok komik, adamlar herşeyi kopyalıyor da basit bir etiketi mi çoğaltamayacaklar.

HAYYAM'a güvenemedim.

Zaten şu an aldığım bir Canon 100D iade sürecinde, n11 üzerinden.
n11 DSLR satıcılarına güvenmeyin.

2006 da Hayyam çarşısında D80 almıştım.

1350 tl ye...

11 yıldır 0 hata..... Daima kullandığım makinedir.

18 - 135 lensi ile birlikte.

hayyam çarşısı türkiyede fotoğrafcılık alanında toptan ürün satan firmaların olduğu bir çarşı.burda fotoğrafcılık adına her ürünü bulabilirsiniz.
Garantili yurtdışı ve ikinci el olarak. Bu çarşıda hizmet veren her firma sahtekar yada hepsi dürüst demek yanlış olur.
içeride 100 lerce satış yapan mağaza var.

Refurbished dediğiniz ürünler yani yenilenmiş ürünleri zaten bu mağazalarda yapılmaz yapılamaz. Yurtdışında fabrikada yenilenen ürünler; yenilenmiş olarak satılır kutusuda beyaz renk olur ve türkiyeye getiren uyanıklar söylemeden satarlar.

eğer güveniniz yoksa yada birşeyleri görmeden almak sizde huzursuzluk yaratıyorsa bence şehrinizdeki vatan yada bimeks gibi firmalardan alabilirsiniz.

Özcan Hocam görsem de bir anlam ifade etmez.

Yenilenmiş yenilenmemiş ayrımına görerek erişecek bilgim yok. BBnet'te danışmamın sebebi de bu.

Bendeki Hayyam fikri, Yorumlara bakarak oluşan bir güvensizlik. n11 ürünü iade etme işlemini onaylasın. Bu galiba 1 ay sürebilirmiş. Ondan sonra bilginize (@ozcanikli) başvuracağım.

Hayyam pasajı fotoğrafçıların ve amatör sinemacıların uğrak yeridir. İçinde birçok mağaza vardır. Bu mağazaların hepsi tabiki aynı değildir. İşini çok iyi yapanlar da var çöp diyebilecekleriniz de var. Şahsım adına hem fotoğraf hem de sinema sanatıyla ilgileniyorum. Sabit alışveriş yaptığımız yerler var. Bir Film Atölyemiz de var. Atölyemizin bütün ekipmanları oradan alınmadır. Malzemelerden kastım 3 -5 bin TL lik malzemeler değil. Yaklaşık 100 bin TL tutarında alışveriş yapmışızdır. Şuana kadar bir sorun yaşamadım. Sadece kendi makinemi ordan almadım yurtdışına gittiğimde almıştım. Diğer malzemeler hayyamdaki dükkan veya dükkanlardan alınmıştır. Aldığınız üründe ne istediğinizi açıkça belirtiniz.
Örnek
ikinci - el sıfır
ithalatçı- distrubitor garantili
vb...

Belli başlı çok satan firmalar var onları tercih edebilirsin. Firmanın kalitesi arttıkça indirim oranı doğal olarak düşer. Burdan direkt firma ismiyle tavsiyede bulunmayacağım isterseniz özelden yazın.

ercinc98' Alıntı:
Özcan Hocam görsem de bir anlam ifade etmez.

Yenilenmiş yenilenmemiş ayrımına görerek erişecek bilgim yok. BBnet'te danışmamın sebebi de bu.

Bendeki Hayyam fikri, Yorumlara bakarak oluşan bir güvensizlik. n11 ürünü iade etme işlemini onaylasın. Bu galiba 1 ay sürebilirmiş. Ondan sonra bilginize (@ozcanikli) başvuracağım.
Bir ara fotoğrafçılık kursuna gitmiştim ve hocanın bu pasaj için yamyam pasajı demesi aklımda kalmış:) tabi ki genelleme yapmak doğru değil ama, maalesef üç kağıtçı uyanık çok, umarım dürüst esnafa rast gelirsiniz

Hayyam Çarşısı aşağıdaki resimde,

hayyamcarsisi ayrı bir dünya.

file.php

Geri